Audiohobby.pl

Słuchawki Beyerdynamic!!!

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
16-07-2013, 00:08
lancaster, przykłady wyrw, a przy okazji słuchawek, których nigdy na 100% nie dałem rady zaakceptować - 8.5kHz wycięte w D7000, 12kHz wycięte w HD650 albo HD800. Takich przykładów jest więcej, np. AKG K601, w których za 9kHz prawie nic nie ma.
http://goo.gl/oQCxv

Corvus5

  • 2596 / 5360
  • Ekspert
16-07-2013, 00:20
Dla mnie D7100 ma dziurę na ok 7kHz, ale mówię to na podstawie odsłuchu, a nie pomiaru. 7kHz , bo jest gdzieś na dole sybilantów, na dole talerzy. Pomiarowo gdzieś tam to powinno być.

lancaster

  • Gość
16-07-2013, 08:27
Panowie, przeniśmy tą Świętą Wojnę dzie indziej :-)
Z przyjemnoscią posłucham Denonow D7100 i nie będę szukał dziury w całym, jeśli jest cale.

Kasia01061987

  • 122 / 4045
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 10:37
Witam Was w ten słoneczny dzień:)))
Mam jeszcze takie pytanie: Co sądzicie o słuchawkach Beyerdynamic Custom One Pro i Sennheiser 598?
Przyznam, że do Sennheiser-ów się trochę zraziłam, ale warto zapytać.

Pozdrawiam:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
16-07-2013, 10:48
HD598 - brzmieniowo dobre sluchawki, jednak tandetna jakosc wykonania. Wiekszosci osob peka palak.
Custom One Pro - to zamkniete sluchawki o charakterystyce pasujacej raczej jak dla mnie do ciezkiego rockowego grania lub metalu albo typowej syntetycznej elektronikia z pogranicza drum and bass. Do klasyki zdecydowanie odradzam.

Masz juz wybrane swietne sluchawki do klasyki. Po co chcesz wymyslac kolo od nowa ?

Perul

  • 246 / 4362
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 10:48
>> Soundman, 2013-07-16 00:05:55
>Liczę że HE500 pokażą klasę w muzyce poważnej.

Tutaj wg mnie lepsze by były HE-4. Ostatnio miałem okazję posłuchać HE300, HE500 i HE-4 i jeśli chodzi o walory sceniczne i górę pasma to HE-4 zostawiły resztę daleko. Barwą, a właściwie basem to mi HE500 bardziej podeszły.
Były tez Ultrasone Pro 2900, ale tak sztucznego i dziwnie napompowanego dźwięku to nie lubię. Dużo lepiej pod względem naturalności wypadły moje D1100 czy HTF600 a nawet SHP2700 (oczywiście wszystkie modowane :) ).

Kasia01061987

  • 122 / 4045
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 11:00
Masz rację fallow, nie będę już niczego innego wymyślała, ale chciałam usłyszeć Waszą opinie.
Sama miałam już 3 pary słuchawek Sennheiser i we wszystkich mi pękały pałąki. To było irytujące!!!
Jestem pewna, że w Beyerdynamic DT990 PRO, nigdy nie spotkam się z takim problemem:)
Myślę, że w przyszłym miesiącu, góra za dwa je zamówię:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

Kasia01061987

  • 122 / 4045
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 12:07
Mam wrażenie, że ktoś chce nabić mnie w butelkę. Wszyscy (szczególnie sprzedawcy) ciągle mi mówią, że jeśli nie mam zamiaru kupić wzmacniacza, to nie mam po co kupować słuchawek Beyerdynamic DT990 PRO. I bądź tu mądry, pisz wiersze;)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

alghar

  • 639 / 5605
  • Ekspert
16-07-2013, 12:30
W domu leżą Philips HP 200 >" do wszystkiego  ", podłączyłem je  kiedyś  do BP majkela i się zdziwiłem jak "graja" :)  z wzmacniaczem.  

Soundman

  • 775 / 4017
  • Ekspert
16-07-2013, 12:55
No niestety od pewnego poziomu słuchawek to już konieczną sprawą jest posiadanie wzmacniacza słuchawkowego.Nawet jeżeli słuchawki  są mało wymagające co do napędzenia i zagrają z mp3 to jednak pełnię możliwości pokażą ze wzmacniaczem, czasem dobry wzmacniacz stereo wystarczy.

  • Gość
16-07-2013, 19:06
Kasiu wiadomo co powiedzą sprzedawcy, wcisną każdy kit żeby coś od nich kupić. Ja jednak niczego nie sprzedaję ale za to podzielę się moimi doświadczeniami z słuchawkami DT770 PRO które jak wiadomo stoją niżej na drabinie ewolucyjnej Beyera niż DT990 PRO co jest dość ważne. Dlaczego? Dlatego że ja osobiście uważam że każdy kto podłącza DT770 PRO do jakiejś (powiedzmy) komputerowej integry bez żadnego wzmocnienia musi być jakimś masochistą (a co dopiero DT990 PRO). Byłem świadkiem jak te słuchawki zmieniały swoje oblicze podpięte kolejno do komputerowej integry, następnie do Audinsta MX1, potem zmieniłem opamp w HUDzie na TL072 (dalsza poprawa). Postanowiłem odpiąć zasilacz od tego ustrojstwa i sprawdzić jak to będzie grało na samym kablu USB bo przecież producent mówi że tak się da. Efekt to jakiś koszmar. Pomyślałem że dobrze będzie złożyć jakiś tor wyższej klasy i złożyłem tor na którym odsłuchuję aktualnie, i myślałem że z 770 - tęk wycisnąłem już wszystko, ale koledzy Corvus i Majkel doradzili mi jak skonfigurować odtwarzacz. Efektem były dalsze poprawy.

Moja konkluzja jest taka że każde słuchawki takiej klasy jak właśnie DT770 a co dopiero DT990 czy wy żej potrzebują ingerencji w tor, a co dopiero we właściwe ich wzmocnienie, od którego zależy przede wszystkim ich napędzenie. To jest oczywiście moja subiektywna opinia bo jak wiadomo w audio wszystko jest subiektywne. Równie dobrze ktoś zaraz może postawić mi kontrę i powiedzieć że do DT990 nie potrzeba wzmaka, tak samo jak nie potrzeba go do HiFiMan HE-6. I też będę musiał to zdanie uszanować. Ostatecznie jeśli już dyskusja zeszła lekko na taki tor "trzeba wzmaka czy nie potrzeba", ja powiem: moim zdaniem potrzeba, jeśli podchodzisz do tego na poważnie.

Pozdrawiam, Przemek :)

Kasia01061987

  • 122 / 4045
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 20:06
Oczywiście Przemku, że podchodzę do tego na poważnie.
Gdyby było inaczej, już bym tu nie pisała i wybrała jakieś tam słuchawki za 100 zł.
Nie słucham przeciętnej muzyki i uważam, że takiej muzyce jak klasyczna, należy się porządny, jak najbardziej realny dźwięk.

A, jakie wzmacniacze byś mi polecił?
Tylko mnie nie zrujnuj finansowo;)

Pozdrawiam Cię serdecznie:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

alghar

  • 639 / 5605
  • Ekspert
16-07-2013, 20:29
na początek może  Beresford-a (DAC z wzmacniacze)  a najlepiej od razu  BP majkela ,wypożycz,posłuchaj.

  • Gość
16-07-2013, 21:23
Ja żadnym ekspertem od wzmaków nie jestem ale taki powiedzmy Moonlight na pewno zrobiłby robotę jak trzeba, tylko że jego zakup to zakup osobnego DACa i dodatkowo okablowania sygnałowego, więc spory wydatek a mam rozumieć że fundusze raczej przeciętne.
Myślę że kolega fallow już na początku tematu słusznie zauważył że jeśli sygnatura brzmienia z DT990 PRO się podoba ( z resztą dużo osób twierdzi to samo ) to można zakupić na początek słuchawki, podpiąć je do komputera na surowo i drążyć temat dalej dochodząc do wszystkiego metodą prób i błędów.
Druga opcja jest taka że można by wypożyczyć od kogoś albo zamówić ze sklepu takiego powiedzmy NuForce Icon HDP (taki mały kombajn all in one) i spróbować czy się spodoba. Do sklepu też w przeciągu 10 dni można odesłać w razie czego Jeśli coś tańszego to ten HUD mx1 może (również all in one, bardzo mały) można też spróbować, wcale nie jest taki kiepski, choć tam góra za mocna i trzeba opamp na jakiś neutralny wymienić, no lepszy zasilacz (60zł) też by nie zawadził. Można jeszcze wypróbować kartę Asus Xonar Essence, chyba Corvus będzie tu miał coś do powiedzenia jak zajrzy w temat.
Z tanich ale cenionych za jakość\\cena jest jeszcze Fiio E10 albo E11 (same wzmaki bez DAC)
Ciężko mi tak coś doradzać bo to wszystko subiektywne bardzo, najlepiej testować samemu wiadomo. Wiem w jakim jesteś położeniu, sam jeszcze do niedawna w takim byłem.
Jedno wiem na pewno. Lepiej zainwestować w droższy sprzęt od razu, oczywiście po odsłuchach. Kupując tańszy z biegiem czasu zapewne stracisz, jeśli postawisz na kompromisy, chociaż nie każdy wymaga tyle dźwięku co np ja, brodacz czy majkel. Jednak w moim przypadku tak było. A nie ma w Twojej miejscowości jakiegoś solidnego sklepu audio gdzie mogłabyś odsłuchać parę systemów opartych na słuchawkach?

Kasia01061987

  • 122 / 4045
  • Aktywny użytkownik
16-07-2013, 21:32
Dzięki Wam za pomoc!!!
Postanowiłam, że kupię najpierw tylko słuchawki Beyerdynamic DT990, a po wsłuchaniu się w nie, zdecyduje, czy zacząć rozglądać się na kolejnymi sprzętami.
W tym czasie pojeżdżę po pobliskich miastach i mam nadzieję, nie jednego cudeńka posłucham.
Więc pewnie wrócę do Was:)
Mam nadzieję, że jakoś ze mną wytrzymacie;)

Pozdrawiam:)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy