Audiohobby.pl

Arcam Solo Mini

sandacz

  • 268 / 4346
  • Zaawansowany użytkownik
09-02-2013, 20:05
Chodzi mi konkretnie o dobór kolumn. Pokój ok. 9 m2, kolumny blisko ściany, ok. 30 cm. W recenzjach Arcama zalecają 8-ohmowe. Myślałem nad Monitor Audio Bronze BX2. Przeczytałem gdzieś, że nie ma potężnego basu, za to dość zwinny - to by mi pasowało. Rzadko puszczam muzykę przez kolumny; priorytetem są słuchawki. Chciałbym wydać nie więcej niż 1000-paręset zł, powiedzmy 1500.

Może jakieś inne rekomendacje niż ww. MA? Kolumny, jak rozumiem, koniecznie z przednim BR do mojej celi.
Mile widziane też opinie nt. samego Arcama, bo to dopiero sfera planów.
SunDutch

sandacz

  • 268 / 4346
  • Zaawansowany użytkownik
16-02-2013, 09:22
Proszę was o radę. Kupiłem na Allegro Arcam Solo (bez "Mini", ten model już nieprodukowany). Bardzo podoba mi się brzmienie sprzętu, ale niestety nie czyta wszystkich płyt, szczególny problem mając z CD-R. Czasem nie widzi żadnych płyt tego typu, czasem tylko niektórych, a czasem nawet zwykłych CD tłoczonych. Czy wymiana lasera gwarantowałaby rozwiązanie problemu czy może lepiej oddać sprzęt (jest na rozruchu), dołożyć ponad 1000 zł do Arcam Solo Mini (słuchałem, czytał CD-R) i mieć komfort psychiczny? Jeśli wymiana, to jak wybrać serwis? Dowolny sprawdzony RTV czy lepiej jakiś autoryzowany? Sam wolałbym nie grzebać w środku.
SunDutch