Audiohobby.pl

Kino domowe

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
09-01-2013, 11:36
Polećcie coś za niewielkie pieniądze

Zadzwoniła do mnie 2 dni temu koleżanka z tym pytaniem i spuściłem ją na drzewo, bo się na tym kompletnie nie znam
Ale później zrobiło mi się głupio

Powiedziałem jej tylko, że z tego co wiem, to pewnie jakaś Yamaha byłaby OK
Ale to tak zupełnie na czuja


Ci znajomi nie są jakimiś wielkimi kinomanami i za dużo miejsca klamotami też raczej nie będą chcieli zajmować
więc zgaduję, że nie musi to być koniecznie system 777.10 ale pewnie zwykłe 5.1 wystarczy
O ile jeszcze robią takie rzeczy...


Podpowiedzcie coś - powiedzmy za ok 2 kPLN
Odszedł 13.10.2016r.

Archie

  • 1544 / 5798
  • Ekspert
09-01-2013, 14:45
taki ranking znalazłem, trzeba by poczytać opinie...

http://www.okazje.info.pl/sprzet-rtv/kino-domowe/ranking.html

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
09-01-2013, 15:29
ok. dzięki

jakbym jechał z takich rankingów, to bym w domu słuchał muzyki na zupełnie czym innym, niż słucham :)
ale lepsze to niż nic

może ktoś jeszcze coś podpowie...

p.s. jakby ktoś coś wiedział o jakimś odtwarzaczu bluray z dobrym dźwiękiem, to też byłbym wdzięczny - budżet również dla ludzi
Odszedł 13.10.2016r.

marivs

  • 220 / 5727
  • Aktywny użytkownik
09-01-2013, 15:45
Jak nie ma miejsca to ja bym szukał coś w stylu zestawu 2.1 Dodatkowo wyposażony chyba we wszystko co teraz pod ręką być powinno albo i więcej. Czyta divx, mkv itp. łącznie z napisami PL. HDD po USB też widzi i czyta więc... jest minimalizm i funkcjonalność.
Cena 2-2,5k PLN ale to najdroższa oferta więc można też coś sporo tańszego znaleźć.
Wydaje mi się, że ciężko będzie o tzw. "lepiej" szukając w zestawach po 5.0 i w górę.
http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-nf720

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
09-01-2013, 15:58
marvis

to nie jest tak, że tam nie ma miejsca
tak na oko, to tam, w części "salonowej" (dalej otwarta kuchnio-jadalnia) jest spokojnie 30 m
tyle, że to nie są audiofile ani kino-maniacy i raczej wolą nie zagracać sobie pokoju


a ten Sony to sprawdzony, czy po prostu lubisz markę?
Odszedł 13.10.2016r.

marivs

  • 220 / 5727
  • Aktywny użytkownik
09-01-2013, 16:04
Wolę Sony niż np. Samsunga :)
Szwagier posiada Sony BDV-L600 który kupił po tym jak sprzedał pełnowymiarowy amplituner SONY z kolumnami 5.1 Kody.  I tak nie miał gdzie tego rozstawić.
Jak mówi: nie zagraca mu mieszkania a funkcjonalnością wygrywa z poprzednikiem .. całość za ok. 1,3k PLN więc relatywnie tanio.

marivs

  • 220 / 5727
  • Aktywny użytkownik
09-01-2013, 16:05
Żeby nie było - wysłać znajomą na odsłuchy :)

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
09-01-2013, 16:35
na odsłuchy nie ma szans :)

podejrzewam, że jak nie dostanie mocnej rekomendacji, to skończy się na Samsungu właśnie - żeby było z telewizorem do pary :)
Odszedł 13.10.2016r.

Chaos

  • 844 / 4986
  • Ekspert
10-01-2013, 01:46
w marketach jest calkiem spory wybor "normalnych" kin niskobudzetowych do 2 kzl:
podstawowy denon + wharfeadale vardus
podstawowy pioneer + amtech
podstawowa yamaha + prism
podstawowy onkyo + m-audio
itd...
sa to zestawy: bieda-amplituner 5.1 + chinskie kolumny za 1 miske ryzu ale i tak brzmieniem zjadaja na sniadanie plastikowe wynalazki w tym przedziale cenowym.

marivs

  • 220 / 5727
  • Aktywny użytkownik
10-01-2013, 09:03
>> Chaos,
Jak sam napisałeś:
"sa to zestawy: bieda-amplituner 5.1 + chinskie kolumny za 1 miske ryzu" - z tym się zgodzę ale z tym:
"tak brzmieniem zjadaja na sniadanie plastikowe wynalazki w tym przedziale cenowym" - już  nie do końca.

Może coś ze mną jest nie tak albo już się znudziłem tym całym pędem za wyimaginowanym brzmieniem ale mimo wszystko gdybym stanął przed wyborem kupna zestawu do "wszystkiego" to skłaniałbym się ku zestawowi 2.1
Osobiście wolałbym mieć sub z 20cm głośnikiem i dwie satelitki niż zestaw kolumn wolnostojących/satelit/centralnego z 14cm głośnikami a takie niestety otrzymamy w tych tanich zestawach, które przytoczyłeś. Gdyby chociaż w zestawieniu znajdował się aktywny sub to już byłby spory krok do przodu ale w tej cenie to raczej nieosiągalne?
Funkcjonalnością również urządzenia z jednego pudełka (tutaj przytoczony przeze mnie powyżej Sony) biją powyższe zestawy: wifi, sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona  - dla niektórych może mało istotne ale przyszłościowe rozwiązanie, AirPlay itd. W zestawach pełnowymiarowych takie rozwiązania pojawiają się dopiero przy cenach pojedynczych urządzeń (amplituner) powyżej 2k PLN - jako przykład Pioneer-VSX-922, Yamaha -RX-V673, Sony-STR-DN1030. Z wymienionych jedynie Sony posiada wbudowany moduł WIFI. A gdzie tu jeszcze głośniki i napęd optyczny?

Podsumowując,
Funkcjonalność z jednego pudełka jest znacznie tańsza niż z zestawów pełnowymiarowych, jakość dźwięku jest dyskusyjna a wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb.

Pozdrawiam

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
10-01-2013, 10:04
chaos

dzięki za listę - domyślam się, że ślepych testów tych zestawów nie robiłeś? :)


marvis

dzięki za info - szczególnie o funkcjach dodatkowych, ale powtórzę jeszcze raz - z tego co wiem, to niestety ma być kino domowe charakteryzujące się 5 głośnikami

ty wolisz 2.1 ja wolę 2.0 - ale to nie jest zestaw dla żadnego nas :)
Odszedł 13.10.2016r.

marivs

  • 220 / 5727
  • Aktywny użytkownik
10-01-2013, 10:56
Co prawda bez modułu WIFI (można dokupić), pozostałe funkcje pozostają, niższa cena i głośniki 5.1 za ok 1,5k PLN :)
http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e690

A w Samsungu aby do TV pasował to też coś znajdziemy i to z lampkami - tylko ta cena 3,3k PLN :)
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/home-theater/home-theater-systems/HT-E6750W/EN

coś w normalnej cenie 1.5k PLN
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/home-theater/home-theater-systems/HT-E5550/EN

Ze swojej strony dodam,  że kiedyś siostrze kupiłem zestaw 5,1 od Samsunga, był tani 800 PLN ale przynajmniej były wysokie słupki :)
Niestety to gra tak jak wygląda i kosztuje. Coś co powinno być atutem tego zestawu czyli subwoofer robi więcej hałasu niż faktycznego niskiego zejścia. Ustawienia DSP, jeśli można to tak nazwać, też są słabe. Wg mnie to taki "soundbar" do przepuszczania dźwięku z  TV bo będzie lepiej niż z samego TV ale nic ponad to.



Chaos

  • 844 / 4986
  • Ekspert
11-01-2013, 02:07
> magus
slepych nie ale z otwartymi oczami to i owszem bo mam z nimi do czynienia na co dzien. zal d... sciska jak to brzmi ale jak sobie porownam z dowolnym plastikiem to ich istnienie nabiera sensu:-) z tej "mojej" listy najbardziej strawne brzminie ma Denon + Wharfedale Vardus. od kiedy chinskie IAG przejelo Wharfedale, ich tanie kolumny brzmia bardziej tandetnie (podbite skraje pasma) i... bardziej nadaja sie do tanich amplitunerow. przecietny "kowalski" lubi takie brzmienie wiec jest ok:-) szkoda tylko ze ampli Denona sa z roku na rok coraz bardziej kryzysowe... trzeba polowac na wyprzedaze bo czasami mozna trafic w dobrej cenie zestawy z Wharfedale Diamond ktore tez maja podbicia na skrajach ale w lepszym wydaniu. Denony sa rowniez sprzedawane do 2 kzl z Eltaxami Universe ale z tym zestawieniem trzeba uwazac bo ten model Eltaxa jest mocno podbity na gorze pasma. "kowalskiemu" zwykle zalatwia sprawe dokoptowanie suba ale ktos o bardziej zdrowym sluchu moze nie zniesc ich brzmienia.

> marivs
nie powinno byc problemu ze znalezieniem do 2 kzl zestawu: podstawowy ampli + kolumny "za miske ryzu" + rownie tani aktywny subwoofer. gwarantuje ze taki "system", swoim brzmieniem zje na sniadanie Samsunga z lampa w plastiku czy Bose 2.1 za 11 kzl.