Audiohobby.pl

Przykład najbardziej precyzyjnego zasilacza

almagra

  • 11514 / 5549
  • Ekspert
28-12-2012, 09:11
Wchodzisz w biznes?

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
28-12-2012, 17:34
Można oszacować wydajność złota w czasie patrząc jak się wylewa woda lecąca kropla po kropli do wanny i w ciągu 24godzin jest pełna wanna wody -to przypuszczalnie było by to 0.5m3, złota dla ciągłej pracy z zastosowaniem automatycznej ciągarki drutu.
Skromniej bawić się w złoto to przynajmniej potrzeba podajnik drutu z wałkami i ciapać na ujemną elektrodę i odcinać co narośnie i takie kawałeczki to jest nowy skarb złota -ale dzieci uwielbiają skarby i jako zdrowe do życia to tylko takie coś im najbardziej pasuje.

Nie wiem dlaczego ktoś od razu poskramia pytania dla złota(uwaga złota kura znosi złote jajka i cicho bo się wszystkim wyda), a przecież  jest to tylko normalny łuk i normalna rzecz nienormalnie dokładnie wykonanego zasilacza zakrytego pudełkiem, aby a jego wierzchu działy się normalne cuda.

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
28-12-2012, 17:59
Nie chcę cyganić ale biznes i banki może mają tak dobrą wydajność złota z jednego zasilacza.
Była by taka wydajność jeśli ustawić zasilacz na robienie się lżejszego pierwiastka metalu i wtedy nie wiadomo jak lecą duże kropli metalu o temperaturze trochę powyżej temperatury krzepnięcia.
W wypadku złota jest inaczej i są straty, bo kilkanaście milimetrowy drut miedzi f=0.25mm zużywa się w ciągu jednej sekundy i po nim pozostaje tylko mała kulka i tak duża jak tylko kulka od wkładu do pisania z długopisu, czyli wydajność złota była by w ciągu doby jedynie 0.01m3 i na pewno nie większa.

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
28-12-2012, 18:36
Jak pisałem złoto miałem w 1984roku i z tego okresu czasu śpiewał o mnie piosenkę zespół muzyczny Queen że jestem sportowym mistrzem całego świata i ten piosenkarz jakoś został zabity Kosową.
Mam zdjęcie z tego czasu zrobione moją siostrą cioteczną Janką, a jej siostra Marysia jest genetyką Marii z Watykanu i jest genetyką indiańsko-polską i może trochę ukraińską.
Zdjęcie to Janka zrobiła dla młodych ludzi z kosmicznej organizacji: myspejsy i to od nich z internetu ściągnąłem to zdjęcie (już w tym czasie zabierali mi zdrowie).

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
28-12-2012, 21:32
Nie znam się na mechanice ale warunkiem powstania łuku są wymiary mechaniki wałków, bo inaczej bezpiecznie złota niema. Podałem przykład babrania się na krótkich połączeniach w łuku elektrycznym i do tego dochodzi automatyka dwóch zgranych prędkości, aby łuk stał centrycznie -niby jest to jakoś łatwe do zrobienia ale precyzja tych rzeczy zmusza do myślenia i do dokładności.

almagra

  • 11514 / 5549
  • Ekspert
28-12-2012, 21:37
Wydajność transmutacji metali będzie rzędu pół atomu złota na rok świetlny...

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
29-12-2012, 11:05
Niema co się smucić podany mną sposób jest dla młodych ludzi i najbardziej bezpieczny, bo cieńszego drutu miedzianego nie można użyć, ale i tak nieprzerwany łuk w ciągu 24godzin daje około 10kg złota lub więcej.
Na podanym rysunku jest widać ile za długie są kondensatory tantalowe i przez to jest trochę za duży rozstaw węzłów-elektrod.

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
29-12-2012, 15:54
Dokładniej policzyć to 24godziny ciągłego łuku daje około 80m drutu złotego i grubego 1mm i jest to najmniejsza wydajność dla jednego zasilacza.

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
03-01-2013, 10:49
Najmniejsza wydajność dla złota to jest także najbardziej bezpieczna metoda dla łuku dla złota.
Prędkość wałka ujemnego bieguna(mogą być średnicy f=5mm) jest tka jak dla prędkości drutu złotego Au/~1mm czyli ~1mm/s, a dla plusowej elektrody prędkość miedzianego drutu Cu/0.25mm jest około 12mm/s. To są orientacyjne prędkości.
Można ustalić prędkość miedzianego drutu jako stałą o niewielkim przesterze i automat dwoma szklanymi szybkami może ustalać prędkość złotego drutu, dla centralnego położenia łuku, należy pamiętać o dużych zanieczyszczeniach węglem i o przedmuchiwaniu miejsca łuku i sensorów położenia łuku. Aby wałki się nie brudziły chroni je cienka ceramika ochronna z dziurkami na prowadzenie drutu -są to zegarmistrzowsko precyzyjne rzeczy.
W tym przypadku na rysunku rozstawu węzłów-elektrod(i wysokie nad płytą na przykręcenie korpusu wałków) jest widać że rozstaw jest taki aby od tyłu i bezpośrednio centralnie przykręcić korpus wałków i są one wielkości jak orzech włoski i dwa takie to jest cały precyzyjny mechanizm ciągarki, z prostym napędem wałków jakimś przedłużaczem napędu.
Jeśli tyle szczegółów podałem to jest to prosta rzecz: jeden umie robić elektronikę, drugi robić mechanikę.
Spodnie miejsca wałków są także ich najkrótszym elektrycznym kontaktem i można je traktować jako wymienne na zużycie wstawki łączone od spodu na gorąco cyną i podobnie wymienne ale przykręcane i wkładane są boczne wstawki dla wałków, zrobione z twardszego metalu, a same wałki może nawet są dobre z miedzi chromowanej dla kompletnego kontaktu z korpusem i drutem.
Jeśli ktoś wymyśli inne lepsze rozwiązania to jedno dla porównania już jest.

Ambergold mógłby ludziom zapłacić, gdyby specjalnie to dla ludzi zrobili i zwrócili ludziom pieniądze.

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
03-01-2013, 14:48
Ciągarka do drutu i jakoś związana z tym przemysłowa metoda robienia łuku dla złota jest orientacyjnie przedstawiona.
Samo zjawisko łuku dła złota można demonstrować prościej na sposób szkolny i na rysunku też to przestawiłem, ciekawe bo od razu cukierków dzieci za to nie mogą sobie kupić -a gdyby była to ciągarka to wszystkie czekały by smakołyki.  

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
03-01-2013, 18:26
To jest tylko kwestia czasu kiedy wiadomości dla łuku cięższych pierwiastków wejdą do szkół i dla określonych warunków możliwe są takie doświadczenia w szkołach.
Przykład przylutowania cienkiego drucika Cu 0.25mm jest niepraktyczny i lepiej go pociągać z bębenka i blokować na styk w stożku otworu jego wyjścia do łuku i najprościej można użyć drut sprężynę z klipsów od bielizny i zaostrzyć ją na stożek -łatwo się taką mocną sprężynę lutuje. Takie dziabdziane złoto może być nie tak czyste.

almagra

  • 11514 / 5549
  • Ekspert
03-01-2013, 19:37
Dla mnie to może być nawet takie zanieczyszczone.Ile już wyprodukowałeś metodą łukową?

cin157

  • 2243 / 5100
  • Ekspert
03-01-2013, 20:32
Nie jest tak źle bo skoro program automatycznie robi w łuku złoto to chyba całkiem czyste.
Mnie złoto zrobiło się w 1984roku, ale kosmity powiedziały mi abym tego nie pamiętał, bo byłem młody i tak lepiej dla mnie będzie -co młodemu oprócz zdrowia potrzeba.
Pamiętam myśleli że mogło mi się coś stać w palce w których trzymałem drucik, ale nic z tych rzeczy i nic czerwonego na placach było widać.
Jak pisałem potem w Polsce trochę się bawiłem i nawet z miedzi wyleciały mi lżejsze pierwiastki metalu jak miedź i nawet sadziło duże krople tego białego metalu i aż kapał,y a potem na złość na tapczanie w jednym miejscu paliły mi się kolory coś jak zimny ogień na bazie koloru z jakiego powstaje.
Obecnie dużo pracowałem kompletując moje wszystkie projekty i wymyślając nowe, jeszcze do czegoś potrzebne.
Pisałem że dopiero zabieram się do roboty i jeden prostownikowy zasilacz mam gotowy i wycięte węzły i prawie gotowe wszystkie filtry kondensatorowe i wytrawione płytki zasilaczy i zacznę wiercić sztabki miedzi i wlutuję do nich druty i dopiero wtedy zacznie się szybsza robota, łączyć tyle rzeczy.
Czyli jeszcze nie mam gotowej rzeczy i gdyby nawet to i tak potrzeba do tego ogrodu i około 15m przedłużacza, bo tych rzeczy nigdy robi się w domu.
Droga jest otwarta i nic takiego to jest tylko logiczne i krótkie połączenia i złożone filtry kondensatorowe i pewność tego zjawiska zawsze spełniona.