Audiohobby.pl

HTPC jako odtwarzacz CD

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
17-08-2010, 16:21
Nie mój, ale byłem gościnnie u kolegi ze swoim sprzętem. Takie wizyty bywają pouczające. ;)

  • Gość
26-08-2010, 12:45
przy takiej kasie i dysku ssd może dać hdd sieciowy (będzie stał w kuchni na lodówce :) )?

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
08-09-2010, 11:58
Czuję się dłużny pewne sprostowanie w tym wątku po ostatnich odsłuchach u siebie. Fragment PW do kolegi poniżej.

Ostatecznie wciąż wygrywa Beresford TC-3618, ten Belkin to się okazał pic na wodę fotomontaż, co wyszło na poprawionych T1 jak na dłoni. Nam na ostatnim odsłuchu też trochę psuł. De facto to przez niego muzyka była taka trochę bez cojones. Ponadto po przesiadce na Beresforda z powrotem wróciło czarne tło bez nalotu i wykop.

Majk

  • 31 / 5031
  • Użytkownik
10-10-2010, 20:00
Witam ponownie

Majkelu
Dziękuję, że zwracasz uwagę z tym interkonektem. W wir obowiązków niespodziewany wpadłem jakiś czas temu, dlatego wciąż przed zakupem jestem. Nie zdążyłem tym samym nabyć też okablowania.

Muszę zadać pytanie ponownie odnośnie źródła, a dokładnie karty dźwiękowej, bo mnie niepokoi jako najsłabsze ogniwo mojego przyszłego zestawu. Przypomnę tylko, że póki co nie będzie mi starczyć finansów na odtwarzacz CD bądź złożenie konkretnego HTPC.
Otóż nie chcę się pozbywać tej nieszczęsnej X-Fi, ponieważ jako graczowi zależy mi na przestrzennym dźwięku (EAX). Często z tego korzystam. Dołożenie drugiej karty PCI (PCI-E) jest niemożliwe z braku slotów (poza tym pewnie i tak by się ze soba pożarły). Ten model karty jednak posiada SPDIF tylko poprzez flexijack (minijack 3,5mm). Jednocześnie posiadam zintegrowany z płytą główną chip audio ADI 1988B (nigdy go nie używałem)- ten posiada wyjście cyfrowe poprzez coaxial i optical (wyłącznie).
Czy wybrać:
- X-Fi z kablem coaxial i przejściówką minijack- coaxial (bądź gotowym kablem minijack-coaxial, ponieważ coś mi się zdaje że przejściówka jeszcze bardziej pogorszy sygnał);
- integrę poprzez coaxial lub optical?

Resztą zestawu ma być Beresford, WBA Grand Twin i Grado RS1i.

ziemor

  • 7 / 4083
  • Nowy użytkownik
11-03-2013, 18:31
Witam
Jeśli mam zewnętrzny DAC podpięty do CD do wyjścia coaxial to czy ma wpływ na jakość dźwięku odtwarzacz CD ? jeśli tak to jaką ?
ziemor

patrykvel

  • 282 / 4696
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2013, 18:34
Ma i to bardzo duza.

ziemor

  • 7 / 4083
  • Nowy użytkownik
11-03-2013, 18:46
"Ma i to bardzo duza."
aaa jak fajnie :) dzięki za odpowiedź :) jest naprawdę wyczerpująca :) już wiem jaki wpływ ma CD podpięte kablem coaxial na jakość dźwięku :) kurcze nigdzie tego nie mogłem znaleźć z Ty tak fajnie i zrozumiale mi to opisałeś :) Dziekuję :) aaa super
ziemor

patrykvel

  • 282 / 4696
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2013, 19:55
moja odpowiedz jest tak samo wyczerpujaca jak Twoje pytanie, wiec w czym problem. :)