Audiohobby.pl

Wszystko co chcieli byście wiedzieć o AKG K340 a wstydzicie się zapytać

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
22-05-2008, 00:28
Po wczorajszej wpadce z urwanym kabelkiem i dwóch minutach słuchania udało mi się dzisiaj  zamienić na czas jutrzejszych odjazdowych odsłuchów moje Sony MDR7509HD na AKG K340. i sobie słucham w następującej konfiguracji:
napęd Kenwood 9010
kabelek coaxial Profigold
DAC CEC DX51
IC Rafaell's Cable version Clasic
wzmacniacz słuchawkowy Lake People G99/2
Słuchawki AKG K340

Jakie wrażenia ? Na razie klasyka muszę przyznać z podziwem jak dla mnie rewelacyjne zachowanie brzmienia instrumentów z sali koncertowej. głosy bardzo realistyczne te słuchawki mają klasę, naprawdę tutaj jest zachowane duże odczucie realizmu , nawet jak w innej muzyce coś mi tam brzęczało to to brzęczenie w muzyce poważnej zwiększa wręcz realizm koncertu na żywo . Słuchając kiedyś mocno męczonej płyty na AKG K701 (Mstislav Rostropowicz Rudolf Serkin -Johannes Brahms Die Cello sonaten [Deutche Gramophon]) znalazłem na K340 nie przestrzeń z K701 ale coś co w muzyce jest chyba cenniejsze-powietrze tak ta muzyka oddycha na K340.Starszy pan Rostropowicz nie prześladuje mnie swym ciężkim oddechem co było niezwykle męczące w K701 maestro jeszcze żył pare lat później ale K701 musiały źle wieścić jego zdrowie. Altówka jak i fortepian naprawdę mogą zabrzmieć naprawdę świetnie. Zupełnie mi nie przeszkadza że Altówka jest minimalnie odchudzona na basie wychodzi jej piękne frazowanie na wierzch naprawdę to pięknie grające klasykę słuchawki.
Teraz brzydkie wręcz niewdzięczne za tak cudowna muzykę zarzuty ;ano słychać wszystko w koło, mimo że to zamknięte słuchawki . Plastik dominuje esteci na sam widok umierają ale mam to gdzieś, ten dźwiek jest warty tak że tego ze po 1,5 godziny słuchania mam zgniecione i ścierpnięte małżowiny ale słucham twardo dalej muzyka muzyka muzyka
 
Rafaell

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
26-05-2008, 09:06
Od dawna jestem ciekaw tych słuchawek, ale niestety nie miałem okazji ich poznać. Czy z tym tandetnym wykonaniem to prawda? Zawsze AKG (miałem K240, słuchałem - i macałem - kilku innych modeli) kojarzyły mi się co prawda z plastikiem (ale gdzie go nie ma w obecnych słuchawkach?) ale wykonanie było porządne. Czy tutaj nastąpił jakiś "wypadek przy pracy"?

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
16-07-2008, 18:48
K340 ciag dalszy:

Wczoraj miałem przyjemność gościć kolegę aasata także z jego K340 Jak na razie muszę dalej pochwalić brzmienie wysokich tonów naprawdę jest bardzo dobre  ale nasunęły mi się pewne wnioski co do upgrade K340 te bardziej realne skrzypce niż w naturze (bardzo zresztą przyjemne ale fałszujące realizm) Talerze brzmiące bardziej metalowo (ale mające rozmyty nie punktowy dżwięk) i inne nazwijmy to pobrzękiwania zawdzięczamy nieszczęsnej siatce metalowej mającej chronić przetwornik, niestety wprowadzającej interferencje tak przyjemnie brzmiące :) Polecam usunąć to sitko i dać jakiś cieniutki materiał typu fizelina, który zabezpieczy nasz przetwornik przed kurzem i urazem mechanicznym.
Kolega aasat wymienił poduchy na większe welurowe i komfort wzrósł przynajmniej o klasę. Jakie części pasują do K340 myślę że tutaj poda .

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
17-07-2008, 21:34
>> Rafaell, 2008-07-16 18:48:08
Jakie części pasują do K340 myślę że tutaj poda .

Welurowe pady które pasują do K340 to pady ze słuchawek AKG K271s
Zamówiłem je w sklepie internetowym RMS.pl w cenie 69zł

karbidoczaszka

  • 153 / 5861
  • Aktywny użytkownik
30-07-2008, 13:06
>> Rafaell, 2008-07-16 18:48:08

> Polecam usunąć to sitko i dać jakiś cieniutki materiał typu fizelina, który zabezpieczy nasz przetwornik przed kurzem i urazem mechanicznym.

Nie polecam usuwac tego sitka, bo stanowi ono itegralną część przetwornika elektrostatycznego. Polecam natomiast usunac plastikowe sitko i zastąpić je materiałem (ja np. mam kawałek pończochy ;-) Troche bluetaka wewnątrz i zasłonięcie otworu muszli mowiąc delikatnie źle tym słuchawkowm nie robi.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

karbidoczaszka

  • 153 / 5861
  • Aktywny użytkownik
27-08-2008, 10:36
Witam wielbicieli K340

Na stronie http://www2.akg.com/site/powerslave,id,7,nodeid,7,_language,EN,cat,11.html można znaleźć link do instrukcji serwisowej 340-ek. Może się komuś przyda ta informacja.

Na stronie http://www.cimplespares.com można znaleźć jeszcze sporo oryginalnych zapasowych części do 340.

PS. Nabyłem jakiś czas temu kolejną parę 340. Tym razem New-Old-Stock (nie mogłem się oprzeć). Nowe (w sensie nie grane wcześniej) słuchawki grają znacznie głośniej niż stare - jak to wytłumaczyć?

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
27-08-2008, 11:07
>> karbidoczaszka, 2008-08-27 10:36:33
Na stronie http://www.cimplespares.com można znaleźć jeszcze sporo oryginalnych zapasowych części do 340.

a co konkretnie? mozesz podac dokładniejsze linki?

pozdrawiam

karbidoczaszka

  • 153 / 5861
  • Aktywny użytkownik
27-08-2008, 11:12
W dokumentacji K340 z linku http://www2.akg.com/mediendatenbank2/psfile/datei/46/k34043f0a8ba4dc33.pdf
masz rozpisane numery katalogowe wszystkich części z jakich zbudowano k340. Wpisz numer katalogowy w wyszukiwarke na stronie http://www.cimplespares.com . Jakiej części potrzebujesz? Mam troche złomu K340 ;-)

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Sim1

  • 1829 / 5829
  • Ekspert
21-10-2008, 20:51
karbidoczaszka

>[...]http://www.cimplespares.com

Czy robiłeś zakupy na tej stronie? Wszedłem w posiadanie K340-tek lecz niestety są niepełosprawne (co zostało zdiagnozowane dzięki pomocy i uprzejmości aasata). Wygląda, że potrzebny jest jeden driver elektrostatyczny... i jeśli rzeczywiście tam można spokojnie zakupić części to bym się skusił.

Pozdrawiam

mark11

  • 356 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2008, 20:13
Panowie jak wzmacniacz słuchawkowy - najlepiej lampowy zastosować do AKG 340?
Markus

karbidoczaszka

  • 153 / 5861
  • Aktywny użytkownik
21-11-2008, 13:49
Wielu posiadaczy K340 chwali Darkvoice 336i. Nie miałem z nim doświadczenia.
Na wzmaku Kamyka te słuchawki pokazały klasę.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Perul

  • 246 / 4334
  • Aktywny użytkownik
07-08-2015, 00:45
"Trochę" odkopię temat.
Właśnie mam na głowie K340 (przysłane do odświeżenia), założyłem im welurowe pady od Superluxów HD681EVO - są większe od standardowych AKG więc pasują idealnie, bez naciągania na siłę. Trzeba powiedzieć, że pady te zmieniają na plus nie tylko wygodę, ale i brzmienie, oddala się scena, średnie robią się mniej natarczywe,  wysokich tonów jest więcej.
Na mocnym wzmacniaczu słuchawki te nawet mają bas :) . Do środka włożyłem trochę watoliny, wcześniej była wata (włożona prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela), która "zabierała" bas. Może jeszcze pokombinuję coś z tą zewnętrzną kratką, żeby mniej odbić od niej było, ale podejrzewam, że nie będzie już dużej różnicy.

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
22-11-2020, 14:22
Po 12 latach zmieniłem pady na skórzane (owcza skóra) z Alliexpres. Zupełnie nowa jakość. Nastąpiła znaczna poprawa basu, ale to oczywiste. Jak znajdę czas to porównam do innych słuchawek.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

aasat

  • 2263 / 5848
  • Ekspert
22-11-2020, 19:16
Jeszcze pad od środka

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
10-05-2021, 21:31
Po 12 latach zmieniłem pady na skórzane (owcza skóra) z Alliexpres. Zupełnie nowa jakość .....
Ja podobny zabieg zrobiłem z K280 Parabolic i owszem, bas się polepszył, ten najniższy był w stanie się dobić do uszu, ale jednocześnie pojawił się efekt "tunelu/rury".
W efekcie wróciłem do padów o grubości porównywalnej z oryginałem i wszystko wróciło do normy.

A jak w K340 tak grube pady wpłynęły na resztę pasma?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −