Audiohobby.pl

Ohmmm

Gustaw

  • Gość
13-11-2012, 23:21
>> yapann


Otrzymałem informację, z dobrze poinformowanego źródła, że jestem w błędzie będąc tak podłym niedowiarkiem.
W tej sytuacji proszę przyjąć moje przeprosiny. Jest mi wstyd i głupio. Już więcej nie będę.

Z tego powodu walczyłem dzisiaj długo z myślami samobójczymi. W zasadzie stałem już w oknie będąc gotowym na ostateczny skok aby zmazać mą hańbę. Stwierdziłem jednak, że skok z parteru to jednak zbyt mała kara za to co zrobiłem. W ramach pokuty obiecuję przez tydzień biczować się audiofilskim kabelkiem Van den Hula podczas przymusowego słuchania samplerów Chesky Records.

p.s.
Sympatyczny, przystojny, inteligentny a przede wszystkim skromny audiofil pozna audiofilkę stanu wolnego w celu wspólnego spędzania czasu podczas odsłuchów. Testy ABX niewykluczone.

yapann

  • 163 / 5705
  • Aktywny użytkownik
14-11-2012, 00:01
Ah no i zostawić Was na chwilę - a już dryfy po wątku snują się jak bas po podłodze. Gustawie! należy być niedowiarkiem do ostatniej chwili! Inaczej nie powstają wielkie odkrycia i wszsytko spełza na pospolitości. Przemyśl to jeszcze gruntownie (i sympatycznego audiofila ze zdjęcia nie oddawaj tak w ciemno. Wygąda na lekko skonfundowanego, ale przypomina trochę mój ideał - o tutaj
).



Co do nudniejszej kwestii przewodniej - zebrałam kilka hipotez:
-> czy 4.8 to nie jest 4-8 (a nie: 4,8)? Czy może to być? (jaki miałby sens akurat 4,8 - na tle pozostałych wartości? + (zbieżność cyfr (8)) ?
> Impedancja głośnika zmienia się z częstotliwością.
-> takowoż powiadają (a szczególnie że dla niskich)
 

> Kiedy wzmacniacz lampowy przeciążamy wówczas rosną zniekształcenia lampy,
> a maleją zniekształcenia transformatora
ah tak.

Dzięki.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
14-11-2012, 10:29
yapann,

Nie przywiązuj się do impedancji głośnika jako do jednej liczby. W zależności przy jakiej częstotliwości ją zmierzysz będzie ona inna i na pewno będą takie miejsca gdzie będzie 4.8, 4.9, 5.2 i 14 (zerknij na załączony przeze mnie wykres impedancji w funkcji częstotliwości). Na upartego dało by się zaprojektować zwrotnice głośnika do wyrównania impedancji w całym paśmie ale raczej nikt tego w praktyce i z dokładnością do jednego miejsca po przecinku nie robi.
Jak napisali że minimalna jest 4.8 to pewnie jest takie miejsca gdzie tyle wynosi i dobrze bo mogło by ci się trafić że jest 3.2 albo mniej i wtedy większe wskazanie było by na odczep 4 ohm chociaż też nie koniecznie. W wypadku głośników ten parametr to nie apteka to bardziej przybliżenie a nawet termin marketingowy daje jakiś obraz ale nie jest to prawo objawione.

PS.
Gustaw nie dramatyzuj z tym skokiem z okna. Mieszkasz na parterze.


ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
14-11-2012, 10:30
Nie doczytałem z tym parterem, sam się przyznał :)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Dj

  • 1088 / 4640
  • Ekspert
14-11-2012, 18:08
niskiej jakości drivery nie trzymają parametrów.
Kiedyś mierzyłem impedancję średniotonowca z merketu, jeden miał 25ohm a drugi uwaga 22. taka duża rozbieżność świadczy że drivery są robione bardzo niechlujnie.

yapann

  • 163 / 5705
  • Aktywny użytkownik
14-11-2012, 19:48
nie wiem nieststy co to są te drivery o jakich mowa


A monitorki skromne - ELAC BS184. Zdecydowałam pierw zainwestować w źródło, więc kolumny klasy docelowej w swoim czasie.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
14-11-2012, 20:40
No i są pomiary impedancji

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

yapann

  • 163 / 5705
  • Aktywny użytkownik
14-11-2012, 22:51
thx
to ja poproszę dlaczego na wykresie zniekształceń są dwa wykresy na każdą wartość (np dwa czerwone)...