Audiohobby.pl

Notebook

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
20-10-2012, 10:13
Rozważam zakup nowego notebooka. Do pracy, nie do "audio"... aczkolwiek czasem pewnie go wykorzystam w tym zakresie. Budżet nieustalony.

Mam do speców kilka pytań, nim one jednak to podstawowe wymagania (pewnie niewielkie), gdyż charakter mojej pracy nie wymaga superkomputera:
1. Musi bezproblemowo działać ten program http://www.produkty.abc.com.pl/doradca-podatkowy/wymagania-techniczne  zakładam, że na wszystkim teraz edytory doc* odt* i itd pójdą bez problemu.
2. Zewnętrzny wymiar złożonego nie może przekraczać 40cmx27cm (szerokość poniżej 39cm byłaby optymalna).
3. Płynna obsługa video w HD 1080.
4. Wymyśliłem sobie, że chciałbym by miał wyjście optyczne audio oraz
5. Dobrą kartę dźwiękową z dobrym wyjściem słuchawkowym.
6. To musi być solidny sprzęt, na ogół notebooki zmieniam co 4 lata, musi więc przetrwać noszenie w torbie i mimo, ze będzie używany pewnie raz w miesiącu to wtedy gdy go będę potrzebował MUSI działać.

Zakładam, że pkt 1 wyklucza Macbooka?
Jakie są wasze propozycje?

Gustaw

  • Gość
20-10-2012, 10:20
>> asmagus, 2012-10-20 10:13:43
Zakładam, że pkt 1 wyklucza Macbooka?

Nie. Mozna instalowac zarówno Mac OS X jak i Windows. Jednak kupno MacBooka z założeniem, że praca i tak będzie w 90% pod Windows trochę mija się z celem.

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
20-10-2012, 10:54
>>asmagus,

Jestem w tym samym temacie.
Po niezbyt dogłębnej lustracji rynku, zagiąłem parol na VAIO z serii S. Wstrzymałem sie jednak z zakupem, bo pod koniec października wychodzą nowe lapki z nowym Windowsem.
Mnie w domu wystarczy 13 cali. Bywa, ze zabieram ze sobą lapka we wszystkie mozliwe miejsca, wiec musi byc ultramobilny i wygodny.