Audiohobby.pl

Optoizolacja USB

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
18-10-2012, 00:40
Po długim czasie bez żadnego dłubania, pora oderwać się od normalnych zajęć i trochę polutować.
Sprawiłem sobie ostatnio płytkę z optoizolacją na adum4610 do USB podobną jak ta na screennie.
O ile w wypadku słabszych kart poprawa jest dramatyczna (Logitech z mojego zestawu do telekonferencji) o tyle na M-Audio Transit raczej w pomiarach wychodzi lekkie pogorszenie.
W sumie to może być kilka tego przyczyn. Ogólnie ciężko jest znaleźć coś co lepiej się mierzy niż Transit więc może można to już tylko popsuć.
Po za tym zasilacz skleciłem na kolanie więc specjalnie wyrafinowany nie jest. Na szczegółowych wynikach pomiarów widać że trochę 50Hz wpuszcza więc jak to opanuję to nie powinno być gorzej.
Po za tym ponieważ na stanie mam tylko kabelki 0.5m i 1m to do zestawu doszła dodatkowa długość kabla. Idealnie było by pomiędzy optoizolator a kartę dać krótką przejściówkę bez kabla w ogóle.
Nie do końca mam też przekonanie do samej części zasilającej na optoizolatorze, jak inne metody zawiodą to jeszcze i ją zmienię/pominę.

Ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenia?



ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES