Audiohobby.pl

Tablet z Androidem jako transport

Gustaw

  • Gość
26-08-2012, 14:25
Zgadzam się z Cypisem. Urządzenie z logiem Google nie może grać.
Minimalne wymagania to Audio Note, DCS lub Accu. Gdyby można było kupić tablet w wersji audiofilskiej tzn dzielonej(oddzielnie ekran, pamięć SSD, procesor itd) to byłbym całkiem szczęśliwy. Wyobraźmy sobie jakie pojawia się pole do wpływania na dźwięk za pomocą audiofilskich tasiemek połączeniowych!!! To temat na trzy poważne wątki.

Tak bardziej poważnie to w Androidzie do szewskiej pasji doprowadza mnie zajmowanie zasobów przez programy na których działanie lub istnienie nie mamy wpływu. Przykładowo Pejs-book z którego nie korzystam po każdym zalogowaniu się do Wi-Fi automatycznie się uruchamia i zajmuje pamięć i obciąża procesor. To samo z Google maps i innymi bajerami, których jak w przypadku Pejs-booka nie można odinstalować.

Radical

  • 721 / 5198
  • Ekspert
26-08-2012, 15:22
Jak to nie można odinstalować? To ja chyba jakiś czarodziej jestem :)

Gustaw

  • Gość
26-08-2012, 15:50
W mojej wersji Andka na HTC niestety nie można, nawet za pomocą dodatkowych aplikacji. Można wymusić zatrzymanie Pejs-booka ale nie jego odinstalowanie. Przy ponownym zalogowaniu się do Wi-Fi lub GPRS to cholerstwo znowu działa.

Radical

  • 721 / 5198
  • Ekspert
26-08-2012, 16:37
No to mów od razu że w TWOJEJ wersji androida się nie da a nie generalizuj że na androidzie się czegoś nie da :) W mojej np się da wszystko odinstalować a ponadto mam procesor podkręcony z 1.2 na 1.8 ghz i USB host którego w standardzie w moim telefonie nie ma ;) Wszystko się da na androidzie tylko trzeba chcieć.

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
26-08-2012, 21:50
>> fallow, 2012-08-26 12:55:24
>> O co chodzi z ta "prowizorka" ?

Otóż, podobnie jak i Ty, sprzęt dobieram nie tylko pod względem jakości dźwięku. Uwzględniam także wygodę i estetykę (!). Z te same pieniądze, IMO, dużo lepiej prezentuje się na półce stacjonarny klocek np. Denona niż ciepnięty na audiofilską szmatkę nawet najbardziej audiofilski tablet od Google udający serwer audio.

BTW. Nie miałem okazji posłuchać ani stacjonarnego klocka ani dowolnego, nawet najtańszego, tabletu podpiętego do mojego zestawu audio, tak więc nie potrafię powiedzieć nic o dźwięku. Być może, tablet z Biedronki, będzie równie dobry dźwiękowo jak klocek muzycznego serwera od Naima. ;)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Gustaw

  • Gość
26-08-2012, 21:58
>> Radical, 2012-08-26 16:37:53
No to mów od razu że w TWOJEJ wersji androida się nie da a nie generalizuj że na androidzie się czegoś nie da :)

OK. OK... :-)

Nie znam kodu Androida i nie jestem koderem. Z poziomu zwykłego usera sie nie da a nie chcę wgrywać wersji specjalnych.
Czytałem o sposobie wywalenia Pejs-booka ale to nie jest dla mnie bułka z masłem.

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
27-08-2012, 10:05
Bardzo ciekawy temat, aż zobaczę (jak nie zapomnę) jak się sprawuje mój (a dokładniej żony) Archos w kwestii audio. Oczywiście na słuchawkach, bo sprzętu stacjonarnego odpowiedniej klasy to nie mam.
Póki co jako kuchenne radio (TuneIN) ze swoimi głośniczkami spisuje się zaskakująco dobrze. Oczywiście nie ma pełnego zakresu częstotliwości, ale jak na takie małe głośniczki nie jest źle, zwłaszcza do odsłuchania wiadomości i nagrań z kiepską dynamiką (loudness war).

Perul

  • 246 / 4364
  • Aktywny użytkownik
29-08-2012, 09:50
No i sprawdziłem Archos 70 IT na słuchawkach Takstar Hi2050 nie grał gorzej niż Samsung YP-P3 a nawet jak dla mnie lepiej, bo ciut mniej góry było. No ale przez to też jakby trochę scena mniejsza. Tak więc jako player wg mnie spisuje się bardzo dobrze. Fakt, że jeszcze przydałoby się sprawdzić na jakichś wysokoskutecznych dokanałówkach na jakim poziomie jest szum urządzenia, ale raczej gorzej niż z telefonu nie powinno być, w końcu reklamują się "Archos is a pioneer in Android tablets, portable audio and video player..."
A i jeszcze jedno, tablet był zauważalnie cichszy od P3 - odsłuch na 90% skali to mniej więcej 70% w P3.

Kuba_622

  • 312 / 4921
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2012, 21:53
Bo tak własnie gra P3 - jak przyzwoita integra z komputera. Nie mówię że źle, ale na pewno można lepiej.

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
30-08-2012, 00:10
>> Gustaw, 2012-08-26 15:50:28

>W mojej wersji Andka na HTC niestety nie można, nawet za pomocą dodatkowych aplikacji. Można wymusić >zatrzymanie Pejs-booka ale nie jego odinstalowanie. Przy ponownym zalogowaniu się do Wi-Fi lub GPRS to >cholerstwo znowu działa.

Pretensje można mieć tylko do HTC i innych producentów telefonów oraz do operatorów, że uszczęśliwiają nas aplikacjami, których przeciętny Kowalski nie jest w stanie wyrzucić z telefonu kiedy uzna, że są mu zbędne. Czysty android jest "czysty", ale taki jest preinstalowany jedynie w telefonach googla. Reszcie pozostaje bawić się w "wyczyszczenie" telefonu samemu (poprzez właśnie wgranie czystego systemu lub jakiejś jego wersji przygotowanej przez społeczność).

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
29-11-2012, 11:07
Czy ma ktoś jakieś nowe doświadczenia/informacje tym temacie?

Mój Pioneer PD-8700 zdaje się, że dogorywa (laser - 400,-) i zdaje się, że stoję przed dość ważną decyzją - tradycja czy nowoczesność, CD czy odtwarzanie sieciowe? Hi-Endu i tak nie sięgnę. Przyzwoite odtwarzanie mi wystarcza.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b