Audiohobby.pl

Tablet z Androidem jako transport

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
24-08-2012, 11:12
Cześć

W sprzedaży pojawił się wysyp tanich tabletów z Androidem i wyjściami USB. Czy ktoś, prócz jedynego słusznego wyboru spod znaku nadgryzionego jabłuszka, ma doświadczenia w tej materii?

Jaka jest jakość wyjścia słuchawkowego (czyli wbudowanego przetwornika DAC)? Mój Brat słucha poprzez słuchawkowe i sobie chwali ale on nie ma skrzywienia audio. Czy istnieje możliwość podpięcia zewnętrznego DACa poprzez USB? A może ktoś wie o jakimś tablecie z Androidem co ma wyjście S/PDIF, coax, itp cyfrowe?

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

walkman6

  • 333 / 5776
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2012, 11:46
Miałem przez chwilę tablet GoClever. Był wyposażony w port USB. Poza tym był bardzo, bardzo powolny. Ciągle się zawieszał. Nie wytrzymałem z nim kilku dni. Myślę, że dobrze taki tani tablet w pierwszej kolejności wypożyczyć i sprawdzić jak działa. Pomimo niedużej kwoty może być duuuży... zawód. Wbudowany DAC... hmmm.... jakieś "5 klas niżej" niż wyjście z laptopa ;) Go Clever wymieniłem na Asus Tranformer Pad. Tu już jest szybko i przyjemnie. Bez większych zwisów. Ale niestety przed zakupem nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić czy posiada port USB. Wydawało mi się to oczywiste. No i niestety nie posiada. Także z mojej strony temat chyba jest zakończony :( Jest jeszcze port HDMI, ale nie sądzę czy da się go jakoś wykorzystać. Co do jakości samego wyjścia słuchawkowego, to jest znacznie lepsze niż w poprzednim tablecie. Jakościowo nieco ustępuje temu z laptopa (Dell Latitude E5510). Przede wszystkim nie ma tyle mocy do laptop.
Osobiście uważam, że temat jest bardzo ciekawy i obsługa sprzętu audio przez tablet jest z pewnością bardzo wygodna.

KonradRak

  • 5 / 4804
  • Nowy użytkownik
24-08-2012, 12:21
Jak na razie może służyć jedynie jako zdalne sterowanie ale Android 4.1 może dużo zmienić. Też jestem zainteresowany tym tematem. Tu więcej szczegółów:
http://www.audiostereo.pl/tablet-jako-odtwarzacz-plikow-flac_95562.html

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
24-08-2012, 13:02
Ostatni link znałem. Nie miej dzięki za wrzutkę.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
24-08-2012, 13:07
BTW. Patrząc na zdjęcia/filmy na youtube z wnętrz takich tabletów jest nadzieja (sądząc po ilości scalaków, że nie ma jednego czarnego "kleksa"), że dałoby się wyprowadzić sygnał cyfrowy, np. sprzed przetwornika DAC.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Gustaw

  • Gość
24-08-2012, 13:15
Dodam na marginesie, że firma ś.p. Stefana Jobsa lada chwila ma wypuścić na rynek mniejszego i tańszego iPad-a.

Też myślałem o tanim tablecie na Androidzie lecz te tanie zabawki typu GoClever, Medion, Manta i inne podobne to niestety żenada pod kątem jakości budowy, czułości ekranu i szybkości działania. Niestety dochodzę do wniosku, że nie ma bata i za porządny tablet na Andku trzeba zapłacić zbliżone pieniądze jak za iPada. W tej sytuacji chociaż Apple ostatnio nie lubię to chyba przeproszę się z ich nadgryzionym logo.

Dj

  • 1088 / 4670
  • Ekspert
24-08-2012, 13:53
http://allegro.pl/gateway-e-295c-tablet-1024-80-dvd-r-wow-i2558708575.html
dla mnie taki tablet ma sens. tylko jest to już bardziej laptop niż tablet

Gustaw

  • Gość
24-08-2012, 14:01
Jeżeli tablet nie jest lekki, cienki, łatwy w obsłudze i energooszczędny to niestety nie ma sensu. Żadnych dodatkowych rysików i bibelotów.

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
24-08-2012, 14:13
>> Gustaw, 2012-08-24 13:15:47
>> tanie zabawki typu GoClever, Medion, Manta i inne podobne
>> to niestety żenada pod kątem jakości budowy, czułości ekranu i szybkości działania.

Nie pamiętam nazwy tego co ma Brat ale ani nie jest wykonany z kiepskiej jakości materiałów, ani nie ma mało czułego ekranu multitouch, ani nie jest wolny - procek 1,2GHz. Filmy MKV odtwarza do rozdzielczości FullHD (pomimo tego, że takiej rozdzielczości nie ma ekran).

>> Gustaw, 2012-08-24 13:15:47
>> porządny tablet na Andku trzeba zapłacić zbliżone pieniądze jak za iPada.

Nie jestem applofobem ale ceny ich produktów przy moim progu podatkowym są zaporowe, Dlatego szukam tańszych rozwiązań (czyt. kompromisów)

Ktoś, chyba na audiostero, napisał, by nie szukać tego typu prowizorek jak są dedykowane playery audio. Fakt. Są. W cenach applowskich tabletów minimum. Są jeszcze HDDplayery ale one mają jak dla mnie jedną zasadniczą wadę - brak wyświetlacza i konieczność uruchamiania TV by poprzemiatać menu. Takie co mają wyświetlacz kosztują tyle co applowskie tablety... Kółko się zamyka.

No można jeszcze zastosować HDDPlayera + malutki np. 7" TV (to mój Brat też "ćwiczył"). HDDPlayera miał podłączonego po optyku do wzmacniacza. Jednak takie rozwiązanie, pomimo większej "poprawności audiofilskiej" nie wykazywało lepszego, jego zdaniem, dźwięku w stosunku do taniego tabletu z Androidem podłączonego poprzez wyjście słuchawkowe.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Dj

  • 1088 / 4670
  • Ekspert
24-08-2012, 14:27
największym problemem jest bateria...
http://allegro.pl/htc-flyer-16gb-wwa-100-nowy-i2579558002.html dla mnie Firma HTC jest tańszą alternatywą  apple. choć ubodowy są raczej kiepskie ale cena jest często 2 krotnie niższa:)

Gustaw

  • Gość
24-08-2012, 14:52
>> Cypis, 2012-08-24 14:13:24
Nie pamiętam nazwy tego co ma Brat ale ani nie jest wykonany z kiepskiej jakości materiałów, ani nie ma mało czułego ekranu multitouch, ani nie jest wolny - procek 1,2GHz. Filmy MKV odtwarza do rozdzielczości FullHD (pomimo tego, że takiej rozdzielczości nie ma ekran).

Ja nie miałem szczęścia trafić na coś rozsądnego w rozsądnej cenie. Kiedy wezmę fajny tablet w rękę to okazuję się , że kosztuje minimum 1400 zł.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
24-08-2012, 16:58
Za chwile bedzie dostepny u nas Google Nexus 7. Ludzkie pinionadze, Android 4.1.x i wszystkie ficzery "co to sa potrzebne" a jak komus vanilliowy Android nie pasi to wiadomo mnostwo customowych ROMow. Dodatkowo marketingowe cztery rdzenie, tegra i cuda na kiju. Wersja 16Gb ~249 ojro.

Do kompletu bedzie jeszcze strumieniowy Nexus Q.

patrykvel

  • 282 / 4695
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2012, 23:05
Jezeli chodzi o tani tablet, to mnie nurtuje zakup chinskiego( a jakze!) tabletu, np. Cube U30GT mini. szybki dwurdzieniowy procek oraz 1 GB ramu, do tego jeszcze ekran IPS, wiec jest niezle. Cena tego niepozornego tabletu to 150 dolarow.
http://www.pandawill.com/cube-mini-u30gt-tablet-pc-rk3066-70-inch-android-40-8gb-1g-ram-white-p65146.html

Cypis

  • 2479 / 5034
  • Ekspert
25-08-2012, 16:53
>> fallow, 2012-08-24 16:58:19
>> ~249 ojro.

Gdybym miał tyle na zbyciu, to bym się nie zastanawiał tylko kupił firmowego streamera audio od Denona, Cambrige Audio, Pioneera, czy kto tam jeszcze takowe produkuje. I nie bawiłbym się w "prowizorki" Nie za taką kasę.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
26-08-2012, 12:55
Nie bardzo rozumiem, cena 249 ojro to cena tabletu nie streamera. Nie wiem ile ma kosztowac ow streamer google. O co chodzi z ta "prowizorka" ? :) Ze to od Google jest za malo audiofilskie w stosunku do znaczka Denona czy Pionieera ? :) ich verstehe nicht :) Mam skromna nadzieje, ze to jest zart bo o audiofillii 21 wieku nie smiem tu podejrzewac :))) :D