Audiohobby.pl

Podsłuch nawyższej klasy dla detektywów

bogdan_sp

  • 1 / 2167
  • Nowy użytkownik
14-01-2015, 11:45
Witam, bardziej źle schematu nie dało się narysować. Ma ktoś go sprawdzonego i normalnie narysowanego?

almagra

  • 11408 / 4304
  • Ekspert
14-01-2015, 16:52
Aby zrobić pluskwę o czułości znacznie wyższej od typowej potrzebna jest wkładka mikrofonowa pojemnościowa,ale taka bez przedwzmacniacza.Taką wkładkę należy włączyć jako kondensator obwodu rezonansowego generatora.Uzyskamy wówczas modulację częstotliwości o ekstremalnie niskim szumie,gdyż wkładka pojemnościowa praktycznie jest elementem bezszumnym.Brak przedwzmacniacza,który w istocie odpowiada za stosunek sygnału do szumu jest bardzo korzystny.To jest bezpośrednia modulacja parametryczna-bez pośrednika.

Lukas8

  • 1 / 14
  • Nowy użytkownik
16-11-2020, 10:49
IMO to tak nie działa. Odnoszę się oczywiście do oryginalnej wypowiedzi autora. Nawet mając najlepszy wzmacniacz na niewiele sie on zda bez odpowiedniego mikrofonu lub lepiej nazwijmy przetwornika. Dlaczego przetwornika? Bo jeśli potrzebujemy słyszeć coś z oddali 1km to muismy mieć silnie kierunkowy mikrofon, który będzie miał filtrację (mechaniczną?) dźwięków spoza kierunku. Z tego co pamietam to chyba mówią na to rozdzielczość. Rozdzieloczość może być albo stała (łatwiej zrobić), albo regulowana. Taki mikrofon monofoniczny wygląda mniej wiecej tak:
https://www.wildtronics.com/parabolic.html#.X7JHBVB7nmE
W przypadku stereo potrzebne są dwa takie.
Cały czas mówimy o otwartej przestrzeni. Jeśli mówimy o podłuchiwaniu przez przeszkody twarde - sufity, ściany itp to tylko czyms takim:
https://www.amazon.com/Enhanced-Sensitive-Thru-Wall-Microphone-Amplifier/dp/B07FLGZ18V
Ściany i sufity wbrew pozorom nie tłumią źle. No proszę wybaczyć, ale bez specjalistycznego mikrofonu (nie żadnego audio tylko raczej sejsmicznego) nie da się słyszeć szeptów z pomieszczenia pod nami gdyż mająć nawet ultraniskoszumny wzmacniacz o nieskończonym wzmocnieniu słyszelibyśmy bardziej chociażby bicie słasnego serca. Dużo więcej dzwieków dochodzi przez okno z zewnatrz niż przez ściany z wewnątrz. Poza tym taki czyły mikrofon zbierający zbierałby wszystko z naszego mieszkania (nie tylko pomieszczenia, w którym przebywamy) gdyż powietrze ma tutaj swobodny przepływ. Stąd właśnie potrzeba wyspecjalizowanych przetworników. Gdyby to było takie proste to nikt by do podsłuchów nie podrzucał w domach miniaturowych nadajników, a wystarczyłoby słuchać z okolicy miktofonami kierunkowymi. Niestety rzeczywistośc nie jest tak różowa i pojawia się coś takiego jak fizyka. Stąd mikrofony wyglądają właśnie tak jak z pierwszego linku, a do innego otoczenia używa się mikrofonów sejsmicznych.

Zmelmag

  • 900 / 511
  • Zmelmag
16-11-2020, 18:50
temat sie zdezaktualizowal, 5G z bratnim Pegasusem + jakis drobny czip (kopiacy kryptowaluty, zeby sie biznes lepiej krecil) w 4literach nowozytnej wersji niewolnika i mikrofony kierunkowe ? Komu one potrzebne :-)

https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2020060606

praktykujacym katolikom zwracam uwage na czyszusteczki w numerku :-)

albo moze po prostu pomysl na dochod gwarantowany, tak by polaczyc przyjemne z pozytecznym czyli totalna inwigilacje z miska ryzu :-)
« Ostatnia zmiana: 16-11-2020, 18:53 wysłana przez Zmelmag »