Audiohobby.pl

Neutralne słuchawki z jajem

lancaster

  • Gość
18-08-2012, 17:13
A co tam się dzieje od noszenia po ulicy ? Mają jakąś agorafobię ?:-)

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
18-08-2012, 19:20
Moja żona każde jedne słuchawki "znasza" w max. 3 miesiące

Ale nie wypowiadam się, może rzeczywiście jest z nimi coś nie tak
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
18-08-2012, 19:22
p.s. koło czerskiej się nie ślajam, choć to w sumie niedaleko, ale z drugiej strony gw wystaje z każdego kiosku, więc może coś w tym jest?
Odszedł 13.10.2016r.

Cypis

  • 2479 / 5031
  • Ekspert
18-08-2012, 19:52
@Lan

A Ty już Superluxów HD330 słuchałeś? Jak nie to proponuję wysyłkę "do testów" moich egzemplarzy. Leżą sobie w pudełku nieużywane jako "backup" dla AKG K-550. Posłuchasz. Pokrytykujesz. A może Ci się spodoba ich neutralność i jajo (wykop i żywiołowość)?

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Dj

  • 1088 / 4667
  • Ekspert
18-08-2012, 19:59
ja dodam od siebie że HD 330 grają interesująco jeśli porównujemy słuchawki do 300zł. większość słuchawek za 500zł gra niestety znacznie lepiej...
Słuchawki bardzo skutecznie maskują swoje niedoskonałości ale po dłuższych odsłuchach uwidaczniają się wady.

lancaster

  • Gość
18-08-2012, 20:01
330-ek sluchalem zdaje sie u Gustawa ? Na razie negocjuje magusowa propozycję....moze nie padną ;-) W kazdym razie jesli do mnie trafią zdam relację.

Dj

  • 1088 / 4667
  • Ekspert
18-08-2012, 20:06

Gustaw ma hd 660 jak się nie mylę;-)

Gustaw

  • Gość
18-08-2012, 21:07
>> Dj, 2012-08-18 20:06:10

Gustaw ma hd 660 jak się nie mylę;-)

Tak. Mam Sennheisery HD660. Jedyny model na świecie, z trzema nausznikami i subwooferem. :)

lancaster

  • Gość
18-08-2012, 21:09
A ja własnie kupiłem polecane przez magusa. Zdam relacje w przyszłym tygodniu.

Cashlack

  • 1566 / 5796
  • Ekspert
13-02-2014, 21:50
kupiłem żonie w prezencie SoundMagic e10, zachęcony pozytywnymi opiniami w necie.

Od wczoraj wygrzewam je losowym materiałem muzycznym na średnich poziomach głośności, czasami audiofilska ciekawość zwycięży i rzucę uchem :-)

Jest kilka niezgodności tego co słyszę, z tym co o nich czytałem

1. bas - zasilane z Sandisk Sansa Clip+ oraz dziurki laptopa Thinkpad T41, po około 12 h wygrzewaniu, basu jest w nich ani grama "za dużo", powiedziałbym że jest audiofilski tj. skromny. Bas jest też zróżnicowany w zależności od utworu, i gdy po jednym utworze wydaje się, że te słuchawki basu "nie mają", to w innym okazuje się, że jak najbardziej "mają" - niski, mocny i bardzo krótki. Na pewno nic się nie wlecze, ale jak dla mnie to jest trochę ZA skromnie.

2. średnica - moim zdaniem, jest w ich aktualnym stanie wygrzania i jakości źródeł, niestety, raczej wycofana, nienarzucająca się, wokale zdają się być śpiewane trochę wyżej niż byłem do tej pory przyzwyczajony, jak by się helu nawdychali.

w przekazie dominuje wyższa średnica, uwagę przyciąga brzmienie gitar elektrycznych i miotełek. Te instrumenty odtwarzane są w sposób wybitny, ale są oderwane od reszty muzyki.

Jeszcze nigdy nie słyszałem miotełek w taki sposób, aby (na plikach .wav) miało się wrażenie uderzenia każdego włosa miotełki osobno, wyraźne i wyodrębnione, osobne, rozsypane "chrumpps" :-)

Gitary elektryczne, również na gorszej jakości plikach mp3 (Szklana pogoda itp.) , mają wspaniały charkot przesteru, tak granych gitar również nie słyszałem jeszcze nigdy wcześniej. Gitary elektryczne zdają się wręcz wymiotować, własne flaki, nosem,  eRRRrrr ma taką obwiednię w każdym "wrrrruuuu", że człowiek żałuje że nie ma długich włosów aby nimi pomachać ! :-D

Słuchawki sybilancą tylko przy gorszej jakości źródle (Thinkpad), na Sansa Clip mimo jasnego balansu góra nie kłuje, a przyciąga uwagę ilością szczegółów.

ogólnie oceniam je w chwili obecnej , bas na 4+, średnie na 4, wysokie na 6, a za ich niezrównoważenie i odciąganie uwagi od całości utworu do jednego z elementów, na 4-  :-/.  

Gitary i perkusja nie powinny dominować na wokalem.

żonie się bardzo podobają, wygrzewam je dalej, mam nadzieję, że średnica dorówna trochę do góry i ogólnie się uspokoją.

Lity drut, full range, i niech pierwszy wat mocy będzie z Wami wszystkimi
Lity drut, first watt, full range.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
13-02-2014, 23:59
 >> lancaster, 2012-08-17 14:25:00
Słuchajcie, a moze znalazłoby sie cos z pchełek dokanałowych ? Słuchałem wczoraj u znajomego jakichś chinskich słuchawek i bardzo pozytywne wrazenia. Wybierał sposród dousznych do Ipoda w cenie do 500zł, zapłącił 130 chyba. Ogólnie fajne, tylko czasami słychac usrednienia barw na srednicy i lekkie wycofanie basu. Całosciowo bardzo pozytywnie je odebralem. Przy okazji dobra izolacja od otoczenia...i ta na kabelkach tez :-)

Lancaster,
jeżeli chodzi o pchełki to dalej polecam WH-208 Nokii.
Tylko te oryginalne. :)
Jak pisałem, zepsułem swoje oryginały.
Te kupione na Allegro okazały się podróbkami i mimo długiego "wygrzewania" nie zagrały tak jak te zepsute.
"Odkupiłem" sobie te oryginalne WH-208, jakoś tak w połowie stycznia i znów cieszę się ich "rasowym dźwiękiem". :)
Tylko teraz już z Samsunga S4, a nie z HTC Sensation jak poprzednio.
Ale też jest bardzo dobrze.

Perul

  • 246 / 4361
  • Aktywny użytkownik
15-02-2014, 00:47
Odkąd pojawiły się Brainvawz\'y i Soundmagic\'i to Xearsy przestały być popularne na mp3store. Niedawno rejackowałem Soundmagic E10 i rzeczywiście udane słuchawki, w swojej cenie, aczkolwiek w bezpośrednim porównaniu z Sony MH1 poległy praktycznie pod każdym względem. Jedynie średnimi tonami mogły powalczyć i to raczej ich mocniejszym brzmieniem, niż pod względem technicznym.
Obecnie na Allegro można za śmieszne 30zł (+przesyłka) je kupić z tym, że wersję MH1, która jest kompatybilna ze starymi telefonami SE czy Nokii, natomiast do nowych trzeba użyć przejściówki np LU-1/LU-2 albo kupić wersję MH1c, która kosztuje 100zł więcej.
Więcej info tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/96407-sony-mh1-rewelacja/
Ich wadą jest koszmarnie niewygodny (aczkolwiek porządny) kabel, ale i to da się obejść ;) http://forum.mp3store.pl/topic/96407-sony-mh1-rewelacja/?p=1045838

Muuhau

  • 177 / 4357
  • Aktywny użytkownik
15-04-2014, 12:06
Lancaster,
jeżeli chodzi o pchełki to dalej polecam WH-208 Nokii.
Tylko te oryginalne. :)
Jak pisałem, zepsułem swoje oryginały.
Te kupione na Allegro okazały się podróbkami i mimo długiego "wygrzewania" nie zagrały tak jak te zepsute.
"Odkupiłem" sobie te oryginalne WH-208, jakoś tak w połowie stycznia i znów cieszę się ich "rasowym dźwiękiem". :)
Tylko teraz już z Samsunga S4, a nie z HTC Sensation jak poprzednio.
Ale też jest bardzo dobrze.

Czy mógłbyś napisać gdzie kupiłeś oryginały?
Znalazłem taką aukcję gdzie sprzęt jest zapakowany w pudełka i ma dodatkową przejściówkę:
http://allegro.pl/sluchawki-oryginalne-wh-208-do-nokia-lumia-625-i4082757493.html
Oczywiście jest też autoryzowany dealer Nokii, który sprzedaje je jednak bez opakowania i przejściówki:
http://nokia.strefamarek.allegro.pl/sluchawki-stereo-nokia-wh-208-czarne-35mm.html

Które byś polecił?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
15-04-2014, 14:15
>> Muuhau, 2014-04-15 12:06:51

Muuhau, dopiero teraz zauważyłem, że to samo pytanie zadałeś na forum co i na PW do mnie.
Prawie przekopiuję swa odpowiedź, bo może jeszcze komuś się przyda.
Ja swoje oryginały zamówiłem poprzez ten "zaprzyjaźniony" komis, w którym próbowałem wyreklamować zakupione na Allegro WH-208.
Właściciel bierze telefony i dodatki z autoryzowanej hurtowni produktów Nokii.
Jeżeli chodzi o to, które bym wziął, to zdecydowanie te oryginalne. :-)
Jeżeli obaj sprzedawcy twierdzą, że takie mają to oczywiście te z przejściówką.
Zawsze to coś więcej. :)
Z tą oryginalnością bywa różnie.
Na Allegro jest zakaz handlu podróbkami, to wszyscy twierdzą, że mają oryginalne.
I pewnie obaj będą tak twierdzić! Na rynku przynajmniej połowa to podróbki.
Spróbuj zastosować prosty chwyt.
Powiedz, że masz zaprzyjaźniony komis i przez niego będziesz reklamował słuchawki u producenta.
Bo tak Ci łatwiej na przykład. Producentowi czyli Nokii wszystko jedno kto dostarczy reklamację.
Musi tylko ona przysługiwać, czyli słuchawki muszą być oryginalne i obejmować je jeszcze okres gwarancyjny, czyli jakiś dowód zakupu.
Jeżeli gość będzie się upierał, że reklamacja gwarancyjna koniecznie przez niego to na bank ma podróbki.
Jak kupiłem z 2 letnią gwarancją i jak opisywałem na forum, wróciły z adnotacją, że nie jest to produkt Nokii.
Podróbki wyglądają identycznie, ale grają trochę słabiej tzn. mniej wyraziście i z ciut gorszą separacją.
Mają też kabel gorszej jakości. Może i to jest przyczyną tego trochę słabszego dźwięku.
Ale jest też mniej wytrzymały.
Po prostu po jakimś miesiącu użytkowania, nadrywa się i dźwięk przerywa w jednej lub drugiej słuchawce.
Myślę że i przy oryginałach też nie zaszkodzi uważać na ten kabel.
A grają całkiem fajnie. Podróbki też!
Tylko z reguły dosyć krótko, bo jak pisałem jest to około miesiąca.
Oryginały które odkupiłem mam już ok. trzech miesięcy i na razie "żyją".
Ale używam je trochę rzadziej niż wspomniane wcześniej podróbki.


Muuhau

  • 177 / 4357
  • Aktywny użytkownik
15-04-2014, 15:01
W każdym razie, tu i tam, dziękuję. :)
Bardzo przyjemne słuchawki. Ciemne granie z ładną sceną i bezpośrednią średnicą. W tej cenie rewelacja.