Audiohobby.pl

Wtyki rca z miedzi

majkel

  • 7476 / 5920
  • Ekspert
24-07-2012, 16:25
>> lancaster, 2012-07-24 10:24:33
majkel, jaki brak ciagłości geometrii koncentrycznej ? Chyba dla Conducfila czy innych koncentryków :-) Wiele kabli sygnałowych nie jest zbudowanych jak antenowy. Poza tym wchodząc we wtyk rca kończy sie koncentryczność. Mówisz ze gniazdo rca czyli obustronnie panierowany złotem mochol to jest standard połaczęń koncentrycznych ?:-))

-> Lancaster, że czegoś nie kumasz to jeszcze nie powód, żeby się na siłę próbować nabijać. Ostatni raz kabel koncentryczny Conducfil użyłem kilka lat temu, co najmniej 4 myślę. Oczywiście, że się kończy koncentryczność, bo korpus Eichmanna jest z plastiku, a Neutrika z metalu, więc dookoła nadal jest przewodnik i zachowane ekranowanie elektryczne.

"Ich mechanizm blokowania kabla to farsa. Tzn. to nie jest żaden mechanizm tylko mikra śrubka wkręcona w plastikowy korpus."

zgadza sie, tylko co to ma do rzeczy ? Dozuce jeszcze ze kolory Eichmanna moglyby być bardziej jak Lego bo są mdłe :-))

-> A do jakiej rzeczy? Rozmawiamy o porządnych połączeniach w wydaniu profesjonalnym, czy prowizorkach w typie pająka? Bo jeśli to drugie, to nawet nie trzeba rurki, wygnij szczypcami kawałek blachy miedzianej w oczko, a na pin daj kawałek druta 6mm^2. Mega audiofilskie, purystyczne połączenie RCA będzie, kabelek niech się trzyma na lutach, w końcu to ma grać, a nie trzymać się kupy przy przepinaniu. :P

Bejerujesz...bajerujesz...


Neutrik to tak jak pisałem przyzwoite wtyki, ale do kawałka zwykłej midzianej rurki, czy połaczenia direct startu nie mają.
Próbujesz mi napisac ze Neutrik jest tożsamy z połaczeniem o jakim piszę ?
Bo temat jakby nie o tym.

-> Najlepiej wywal gniazda RCA i zlutuj przewody ze sobą, bez tych Twoich rurek, bo takie prowizorki gniazdo-rurka do lutowanych połączeń samych przewodów startu nie mają.

Tak natomiast bardziej na poważnie to ja nie słyszę różnicę między Rean NYS-367 a ebajowym gniazdem z miedzi srebrzonej, tym takim długaśnym. Natomiast jest faktem ogólnie znanym, że jak się NYSa źle wkręci, powodując połączenie masy przez jego gwint, to gra jak nawóz naturalny.

lancaster

  • Gość
24-07-2012, 16:49
Majkel, może w Twojej konwencji :-) To ze czegoś nie próbowałes nie oznacza ze powinieneś sie na ten temat wypowiadać.
Spróbuj, później pogadamy. Oczywista sprawa jest ze wersji handlowej nie proponowałbym na "pajaka", tyle ze to zakłądka DIY...i zupełnie nie rozumiem czemu ma służyć jechanie po rzeczach których sie nawet nie próbowało ?

Rozumiem ze chwalisz Neutrika bo akurat na nim sprzedajsz kable.tak jak pisałem nie jest zły ale do połączenia direct czy za pomoca miedzi to on ma hohoho...a wolałbym zeby takich róznic nie było, bo prościej kupić ładny wtyk niż zrobić nawet średnio ładny :-)
Neutrik oczywiście ładniejszy jest i praktyczniejszy, zwłaszcza jak ktoś więcej przepina niż słucha :-) Rurki tak jak piszesz brzydkie, na klamerki można dopiąc mase. Mało wykwintnie...cóż.
Znajomy zdecydował ze wyprowadzi kable z urzadzeń i skreci je w pół drogi. Uważam swietny pomysł zeby pominąć przejscia mochol-złoto-złoto-mochol x 2. Jak kto tam lubi. Wtyczki oczywiscie ładniejsze i nie kazdy sie porwie na coś takiego.

lancaster

  • Gość
24-07-2012, 19:25
Tak swoją drogą ciekawe dlaczego w profesjonalnych połączeniach tak rzadko stosuje się miedź ?
Czestym materiałerm jest natomiast mosiadz.
Mowimy o rca profesjonalnych wysokiej klasy. Rozumiem ze "profi" mogąsie nabijac z audiofilskich kaprysów, ale w przypadku porównania mosiądz vs miedź chodzi przecież o czysto elektryczne właściwości.

Cypis

  • 2479 / 5059
  • Ekspert
24-07-2012, 20:38
>> lancaster, 2012-07-24 19:25:23
>> Tak swoją drogą ciekawe dlaczego w profesjonalnych połączeniach tak rzadko stosuje się miedź ?

Zgaduję, że chodzi tu o zwykły pragmatyzm. Zapewne widać różnicę w trwałości styków mosiężnych (sprężystość) w stosunku do miedzianych a nie widać zysku w brzmieniu w zastosowaniu samej miedzi.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

majkel

  • 7476 / 5920
  • Ekspert
24-07-2012, 20:42
Ja bym tylko chciał doprecyzować czy rozmawiamy o Neutriku ProFi czy o NYS-373, bo ja cały czas o tym pierwszym. Ten drugi jest dźwiękowo powiedzmy niedorobiony. I już nie przynudzam do czasu zrobienia testu na blaszkach. Mam trochę 0,5mm miedzianej w domu.

lancaster

  • Gość
25-07-2012, 04:39
Panowie, sorry za zamieszanie z mojej strony. Wtyki z mosiadzu złoconego są wyśmienite lub co najmniej równie dobre jak miedziane i nie ma co kombinować. Zmieniłęm zdanie !
Głupie dylematy ma człowiek w sumie :-)

__kot__

  • 724 / 5922
  • Ekspert
25-07-2012, 09:20
>> lancaster, 2012-07-25 04:39:35
Skąd taka zmiana stanowiska ?
Jaki wtyk ze złoconego mosiądzu przetestowałeś (bo zakładam, że właśnie test wpłynął na opinię)? :)

http://stereo-underground.pl

lancaster

  • Gość
25-07-2012, 09:35
kot, niemal wszystkie dostepne na rynku wtyki są wykonane z mosiadzu pokrytego warstwą złota.
Inaczej są zbudowane m.in bullety (srebrne imiedziane), WBT srebrne (ale szukam miedzianych)
Srebrne wtyki są jeszcze jako tako dostępne. Nie mam na myśli srebrzonych, rodowanych, złoconych itp. WBT miedziane są złocone z kolei. Pewnie OK, szukam czegos bardziej budżetowego niż wtyk za parę stówek/szt, a Bullety odpadły po teście jaki opisałem.

Zmieniłem zdanie bo uznałem, że szkoda czasu na dyskusję :-)