Audiohobby.pl

Goodmans Triaxiom 1220c

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
21-05-2008, 12:48
Panowie właśnie odebrałem moje Goodmansy.

Prośba. Potrzebuję jakiś namiarów na orginalne plany skrzynek.
Ma Ktoś z Was taką wiedzę, skany, etc?

lancaster

  • Gość
21-05-2008, 12:49
zagra, horny sa specyficzne bo pokazują wszystko. Jak wzmak jest kaszanka to i na wyjsciu jest kaszanka....i typ wzmak jest tu bez znaczenie.

  • Gość
21-05-2008, 14:02
>Lancaster

Mam nadal w domu kilka par Trebaxów 8 i 16 Ohm..... wiem co piszę.
Tylko do tych gwizdków można się uczepić.
Quad 66 na KT66 p-p ładnie to przedstawiał. Mimo że był to wzmak dedykowany.

W skali 1 do 10 , Trebax\'y oceniam na 7...8 pnkt. Nie więcej. W sumie to i tak nieźle.

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2008, 17:59
Włożyłem Goodmansy do OB (Płyta 120x60 cm z doczepionym jednym bocznym skrzydłem o długosci 1m, a zatem odgroda ma z 1,6 m).
Reszta to SET 300B, DAC lampowy Abraxas, pc jako transport, soft: flac i wav z pc.

Hmm...
Nie moge powiedzieć że mnie powaliło, leżę na podłodzie i bije pokłony, etc, etc....
Gra tak normalnie.
Trochę jak lampowa Saba mojego dziadka : )

Wysokie sa cofniete, jednak są. Nie sa perliste i nie mają takich wybrzmień jak na Yamaha NS-690.
Srednica znormalniała i nie jest tak wysunieta jak na Yamahah.
Bas schodzi dość nisko ale jest dośc szczupły.
Stojąc 1m od tylniej ściany produkuja ładną przestrzeń wgłab, scena jest tylko pomiedzy głosnikami.

Inna sprawa że trafiłem chyba na nieuzywane egzemplarze i na poczatku grały jak odgłoś totalnej kleski. Z czasm zaczeło się robic coraz lepiej. Ciekaw jestem ile trzeba czekać aby się wygrzały?

Z ciekawostek, przełaczyłem głosnikowe na DNM Reson których nie ruszałme ze 2 lata i chyba jest lepiej niz na Furutechu. Ale to może byc jedynie sugestia.

Nie mniej wszystkich niegomagań, słucha się tego dobrze.
Jest jakoś normalnie. Bez fajerwektów, poszukiwania dziury w całym, wsłuchiwania się w każdy detal.

jacekg

  • 40 / 5887
  • Użytkownik
25-05-2008, 20:27
..Rochu..mialem takie glosniki  , tez nowki  , po 200 h zaczely grac "normalnie"
pzdr Jacek

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2008, 21:02
jacekg>

Łojezuuuu!
No nic. Trzeba je zatem zapakowac do skrzyni jak Elberoth swoje Sophie i traktowac szumem z amplitunera ; )

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2008, 23:59
Jedno musze przyznać po dwóch dniach grania.
W tej formie aplikacji Goodmansy bardzo pasują do rocka - i tego nowego ale przede wszystkim do lat 60 i 70-tych. Jest całkiem miły bas i drive jak cholera. Reszta brzmienia wydaje się tez poukładania i w odpowiednich proporcjach.
Led Zeppelin, Jetro Tull (zdziwienie bo realizacje w tym zakresie nie sa zbyt szczęśliwe) wypadaja znakomicie a stare nagrania AC/DC wręcz wybornie (sic).

Niestety przy przejściu na bardziej poważny repertuar nie jest tak różowo.
Symfonika, barokowa kameralistyka pokazuja spore przeostrzenia przełomu srednicy i wysokich.

Aha scena poszerzyła się nieco na boki. Nieśmiało ale jednak : )

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
26-05-2008, 13:35
Rochu

Wysłałem ci na maila te skany z opisem konstrukcji obudowy Goodmansa

Rafaell




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
26-05-2008, 13:37
Według mnie przy dzisiejszej technologii produkcji to naprawdę mogło by zagrać w poprawionych skrzynkach po Goodmansie
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2008, 14:46
Rafaell.
Piękne, piękne dzięki.

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
30-07-2008, 13:18
Goodmansy graja w wielkich (2,6m wys. x 1,8m po obwodzie szerokości) tymczasowych odgrodach, skleconych z byle czego, z tego co w domu było pod ręką. Nie narzekam, uważam że grają fajnie a nawet bardzo fajnie.

Nie mniej nadszedł czas wyborów.
Oryginalnie Goodmans preferował sprzedawane przez siebie pasywne elementy ARU. W tej chwili praktycznie nie do zdobycia albo podrobienia.
Zdecydowałem się więc, z bólem serca, na obudowę wg planów Goodmansa z bas refleksem. Plan skrzynki załączam poniżej.
Wydaje mi się że rysunek jest z drugiej połowy lat 60-tych ubiegłego wieku, a więc sprzed rozpowszechnienia się wadomości o parametrach TS.

I tu mam kilka pytań do Was.
Czy Ktoś z Was może ocenić ten projekt?
Czego mogę się spodziewać po tak długim porcie BR?
Czy jest niebezpieczeństwo spowolnienia basu?

mich

  • 1 / 5312
  • Nowy użytkownik
15-10-2009, 22:01
nie wiem czy jest to dobre miejsce na to zapytanie ale się odważę. Otóż posiadam jeden głośnik goodmansa 1220c i nie wiem skąd wyciągnąć drugi bo takich na allegro nie wyczaiłem.
Czy można wstawić do niego zwrotnicę i odciąć głośniki średniotonowy i gwizdek? W rezultacie zrobiłbym z tego subwoofer do zestawu 2.1. Nie wiem tylko czy taka operacja jest wogóle możliwa.

witolo1

  • 2 / 4256
  • Nowy użytkownik
06-09-2012, 11:02
Mam takie głośniki w dokładnie takich skrzyniach jak na rysunku. Grają doskonale , bardzo szczegółowo. Bas schodzący nisko do progu słyszalności czasami tylko podmuch powietrza ale pod jednym warunkiem ,skrzynia musi być wykonana dokładnie jak na rysunku wraz z wytłumieniem i kurtyną . Pudła są wielkie i w małym pomieszczeniu raczej nie zagrają. A jakie są twoje spostrzeżenia ?. Czy masz jeszcze te głośniki a może chcesz je sprzedać ?

rochu

  • 332 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2012, 22:48
witolo1>

Życie wymusiło na mnie pogodzenie się z mniejszymi kolumnami i moje Goodmansy wraz ze skrzyniami są do oddania w dobre ręce za kwotę raczej symboliczną.
Jeden warunek - trzeba sobie po nie przyjechać pod Kraków.

witolo1

  • 2 / 4256
  • Nowy użytkownik
09-09-2012, 15:09
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli propozycja sprzedaży jest aktualna to ja bardzo chętnie kupię, proszę zaproponować warunki, jeśli będzie mnie stać to w przyszły poniedziałek będę okazjonalnie w Krakowie. W jakim stanie są te głośniki i jaki jest ich symbol, ja mam Triaxiom 1220 C (8 ohm).