Audiohobby.pl

Roweromania

marcow

• 1045 / 3004
  • Ekspert
28-06-2012, 10:44
Kupując siedem lat emu mój rower doszedłem do wniosku, że łatwiej  i taniej zgubić kilogram masy własnej
niż  sto gram masy roweru i od tego czasu  zgubiłem ponad dwadzieścia pięć  kilo.
A w rowerze wymieniłem tylko łańcuch.Odpowiednie elementy walekkie roweryybierałem nie najlżejsze,ale najmocniejsze.
I to się sprawdziło.Wtedy zestaw człowiek plus rower ważył sto trzydzieści pięć kilo, a dzisiaj sto dziesięć.

Rowero -maniak kupujący ultralekkie rowery jest odpowiednikiem audiofila kupującego super mocne
i ciężkie wzmacniacze.

Haka

• 2391 / 2836
  • Administrator
28-06-2012, 11:33
ultralekkie rowery, oraz  super mocne i ciężkie wzmacniacze są cool !!!

Gustaw

• Gość
28-06-2012, 11:52
GIANT np nie podaje wagi swoich rowerów. Tak jak napisał Marcow lepiej zrzucić kilogram lub dwa a nie zabijać się o parametry techniczne.

Waga roweru to dla mnie coś w rodzaju podania mocy wzmacniacza.

chrees

• 1654 / 3548
  • Ekspert
28-06-2012, 12:14
Jak to słusznie zauważył niejeden rowerowy wymiatacz wizyta w toalecie przed wycieczką może okazać się analogonem zakupu wymyślnych karbonowych/magnezowych/tytanowych superwycieniowanych komponentów.
Podobnie jak chwila odprężenia, lampka wina czy po prostu miły erotyczny wieczór dają w efekcie więcej frajdy ze słuchania reprodukowanej muzyki, aniżeli zakup komponentów audio za grube pierdyliony złotych.

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.

Haka

• 2391 / 2836
  • Administrator
28-06-2012, 12:36
>Waga roweru to dla mnie coś w rodzaju podania mocy wzmacniacza.

Waga ma sens, dla górskich wyczynowców, jak trzeba z rowerem na plecach popierdylać pod górę.

Hamulce tarczowe, to też bardziej marketing - rowery z marketów.
 A dobre tarczówki są drogie,  upraszczając : im droższe tym lepsze ( brzmi znajomo ? )

:-))) ale  to akurat prawda.

szwagiero

• 2214 / 3550
  • Ekspert
28-06-2012, 13:10
>> chrees, 2012-06-28 12:14:16
>Jak to słusznie zauważył niejeden rowerowy wymiatacz wizyta w toalecie przed wycieczką może okazać się analogonem zakupu >wymyślnych karbonowych/magnezowych/tytanowych superwycieniowanych komponentów.

chrees dobrze nauczyć się od Ciebie nowych określeń typu "analogon", natomiast "superwycieniowanych" kojarzy się z grafiką bardziej ;)

chrees

• 1654 / 3548
  • Ekspert
29-06-2012, 09:42
szwagiero ---> jeżeli coś pomyliłem, to przepraszam. Z czasów gdy pasjonowało mnie jeżdżenie na rowerku pamiętam określenia typu "cieniowane rury". Wtedy nie było to aż takie oczywiste ;)

Gustaw ---> o ile dobrze pamiętam również Cannondale unika podawania wagi swoich rowerków tłumacząc to różnicami wagi pomiędzy różnymi rozmiarami ram, a zapewne większość firm podaje ją dla rozmiaru XS ;>.

Jeszcze pamiętam jak parenaście lat temu sprzedałem swój cały system (Sugden Optima 80, NHT Super One, Cambridge Audio Trac1 + DAC1 czy jakoś tak), ażeby "odkupić" się po kradzieży rowerka ;)

-------------------------------------------------------------------------------
.

Gustaw

• Gość
29-06-2012, 10:02
Zauważam, że często zdarza mi się wyprzedzać posiadaczy na oko dosyć drogich rowerów.
Czy to jest syndrom Jagura, którego właściciel nie musi szybko jeździć aby coś komuś udowodnić czy może raczej syndrom
majętnego audiofila, słuchającego samplerów z ultra-drogiego zestawu audio i to wyłącznie podczas odwiedzin gości ?

Gustaw

• Gość
29-06-2012, 10:04
Oczywiście z tym syndromem mam na myśli nie siebie tylko pedałowacza wypaśnego bajsykla. :-)

marcow

• 1045 / 3004
  • Ekspert
29-06-2012, 11:51
Ja na rowerze też jeżdżę wolno, bo ogólnie nie lubię się śpieszyć.
Dla mnie ważna jest jazda a nie wyścig.
Lubię się delektować jazdą na moim średnio wypaśnym rowerze   :)
I lubię się delektować słuchaniem muzyki na moim troszkę bardziej wypaśnym systemie  :)
A wogóle, to z wiekiem człowiek się uspokaja.

Myślę, że jutro zaliczymy conajmniej Strzeszynek  -  jak nie będzie za gorąco to Kiekrz.
Jedzie    ktoś  ????????????????????????????????????????????????????

w.luczynski

• 1596 / 3550
  • Ekspert
10-07-2012, 09:46
Dla ochłodzenia wygrzebałem z telefonu zdjęcie z grudnia zeszłego roku. Prawie do końca stycznia tej zimy można było jeździć bez problemu. Nikogo nad rzeką, cisza, spokój, tylko jak się przewrócisz albo wpadniesz pod lód to raczej nikt nie pomoże.

Chcę jeszcze wrócić do podobieństw i różnic audiofilii i roweromanii. Pomyślałem sobie, że dużo łatwiej kupić dobry sprzęt audio niż być osłuchanym w muzyce. To samo dotyczy rowerów - najdroższy rower kosztuje 40 tys, łatwiej zebrać taką kwotę niż zbudować dobrą kondycję.

Co do wagi to trochę Wam się pomyliło - Cannon podaje wagę (ale zaznacza, że powinno się pójść do sklepu i naocznie zobaczyć rower, podnieść go i przejechać się nim). Spec nie podaje wag, ale są na forach. Scott podaje wagi.

W następnym odcinku wyspa Rhodos na rowerze.
Włodek

marcow

• 1045 / 3004
  • Ekspert
21-07-2012, 15:31
Jutro o godz. 10 00 sprzed garażów na os.Kościuszkowców 1 w Swarzędzu ( od strony północnej )ruszamy
na wycieczkę rowerową do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.
Chętnych zapraszam

w.luczynski

• 1596 / 3550
  • Ekspert
21-07-2012, 22:21
Jutro o godz. 11.00 przed wjazdem do Parku w Białowieży (główna brama) - trasa na Topiło (trochę asfaltu, trochę szutrów, dużo błota i bagien, genialne widoki - jezioro w środku puszczy).
Chętnych zapraszam :)

A swoją drogą pojeździłem trochę z pulsometrem (przyrząd do pomiaru tętna). Kupiłem go bo bałem się, że przekraczam tętno maksymalne w chwilach podjazdów pod górkę. Okazało się, że w tym wieku już mózg sam się broni przed nadmiernym wysiłkiem :) Max. miałem 170/min przez moment, zwykle w trakcie jazdy tętno oscyluje w granicach 120-140/min.

w.luczynski

• 1596 / 3550
  • Ekspert
21-07-2012, 22:26
Ew. numer telefonu na PW :)

marcow

• 1045 / 3004
  • Ekspert
23-07-2012, 10:41
Obrazki z wczorajszej wycieczki