Audiohobby.pl

PC jako transport - jaka karta muzyczna?

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2012, 12:33
>> "nazwa mojego urządzenia" powoduje zmianę głośności - czy tak powinno być? W końcu przecież chcieliśmy ominąć
>> podsystem dźwiękowy Windowsa.

Regulacja w panelu sterowania powinna być martwa, ale tylko jeśli odtwarzasz dźwięk przez foobar przez wasapi/asio, bo standardowo Windows korzysta z DS. Masz włączony tryb wyłączności? Jeśli nie, to ustaw jak na zrzucie poniżej.

>> Więc pora na wypróbowanie jakiegoś lepszego kabelka USB.
>> Tak, jestem jednym z tych u których w systemie słychać wpływ kabli na efekt końcowy.

Dla mnie to nie nowina. Asynchroniczny odbiornik eliminuje jitter generowany słabym zegarem źródła, a mnóstwo ludzi odbiera to jako rozjaśnienie na przykład. Ale dzięki temu słyszysz jak rzeczywiście gra Twój dac. Niemieckie Audio przeprowadza testy na jitter. Różnice potrafią być kolosalne. 50ps w takim rDAC-u (który odbiornik ma niewątpliwie gorzej zaimplementowany niż u Ciebie, tyle że asynchroniczny) do 1100ps po spdif z hajendowych odwarzaczy cd nawet.

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2012, 12:34
Poprawka, zapomniałem podpiąć zrzut :)

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2012, 13:03
>> calluna, 2012-05-15 12:33:06
>> Mam jeszcze starą budę z XP i audigy2. Wrzuciłem oczywiście asio w foobarze. W urządzeniach pojawia sie ASIO creative
>> i Asio audigy2, natomiast nie pojawia sie ASIO "mój dac". Mam tylko DS\'a z moim daciem i nie wiem czy powinienem zainstalować
>> kx na moja kartę?

No ASIO creative i audigy2 to właśnie ten twój "dac" :) Nie wiem czy jest sens bawić się w bitperfect na Audigy, bo z tego co wiem karta i tak resampluje wszystko do 48KHz i kx-y chyba tego nie zmieniają, ale tu musiałby się ktoś doświadczony w bojach z Creative wypowiedzieć. Na Twoim miejscu jechałbym normalnie na DS, tylko wszelkie suwaki głośności na 100%.

calluna

  • 54 / 5437
  • Użytkownik
15-05-2012, 13:09
Dzięki. Daca mam zewnetrznego + konwenter usb-is2. To jest ten mój dac i pokazuje mi tylko ds konwenteraa asio od karty z kompa.

calluna

  • 54 / 5437
  • Użytkownik
15-05-2012, 13:09
errata; I2s oczywiście :)

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2012, 13:23
Jeśli nie dostałeś odpowiednich sterowników do konwertera, to rzecz normalna, bo standardowo nie obsługują ASIO. Co nie znaczy że musisz być skazany na DS, nawet pod XP. Bitperfect możesz zapewnić wtyczką kernel streaming:
http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_ks

Możesz też wysupłać trochę grosza na komercyjny sterownik ASIO, który zadziała z każdym dac-iem usb:
http://www.usb-audio.com

phoenix_me

  • 35 / 5797
  • Użytkownik
15-05-2012, 14:10
>>Kraft
>>Regulacja w panelu sterowania powinna być martwa, ale tylko jeśli odtwarzasz dźwięk przez foobar przez wasapi/asio, bo standardowo Windows korzysta z DS. Masz włączony tryb wyłączności? Jeśli nie, to ustaw jak na zrzucie poniżej.

Pomimo prawidłowych ustawień (zweryfikuj na zrzucie ekranowym), u mnie regulacja głośności działa jeżeli w mikserze jako urządzenie wybieram głośniki "nazwa mojego urządzenia"

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2012, 14:20
Hmm, dziwne. Jak ustawisz wasapi w foobarze też możesz regulować?

phoenix_me

  • 35 / 5797
  • Użytkownik
17-05-2012, 23:16
>> Kraft, 2012-05-15 14:20:12
>>Hmm, dziwne. Jak ustawisz wasapi w foobarze też możesz regulować?

Tak, też mogę regulować. Oczywiście pod warunkiem iż jako głośniki wybiorę moje urządzenie w mikserze w Windows.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
18-05-2012, 09:43
Jeszcze raz, bo lekko pogubiłem się w "twoich dacach i urządzeniach" ;)
Wyjście, które ustawiasz w foobarze na zakładce Playback -> Output przez interfejs wasapi/asio nie powinno dać się regulować przez mikser. Na moim dac-u jest to akurat wyjście cyfrowe, nie głośniki.

phoenix_me

  • 35 / 5797
  • Użytkownik
27-05-2012, 22:04
No właśnie u mnie się daje regulować.
Zerknij sobie na mój poprzedni \'screenshot\'.
Masz tam pokazane urządzenie jakie znajduje się w konfiguracji foobara czyli "ASIO: exD USB Audio ASIO Driver" oraz Mikser systemowy w którym można wybrać zarówno "Głośniki: Realtek High Definition Audio" oraz "Głośniki: exD USB Audio Interface".
Jeżeli w mikserze systemowym wybiorę tą ostatnią pozycję, to bez względu czy w Foobarze mam wybrane ASIO czy WSAPI to przesuwając suwak w Mikserze Windowsa, zmienia mi się poziom głośności w DAC\'u.

* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

roladyzator

  • 16 / 5665
  • Nowy użytkownik
30-05-2012, 19:32
W Win 7 motyw jest taki, że tam możesz osobno regulować głośność dla każdej uruchomionej aplikacji. Jeśli dobrze używasz ASIO lub WASAPI  to nie powinno Ci wyświetlać nic w okienku aplikacje - system "nie widzi" że coś jest odtwarzane, nie może ingerować.

Jeśli zmienisz na DirectSound, to w mikserze pojawi Ci się Foobar i dodatkowo na suwaku głośności będzie pokazywany chwilowy poziom sygnału. To znaczy  że Windows "routuje" program przez swój system audio.

A regulacja odnośnie samego urządzenia będzie działać zawsze, z tego co słyszałem to jest chyba bardziej funkcja sterownika niż mixera. Po prostu zostawić na 100%.

Corvus5

  • 2596 / 5363
  • Ekspert
30-05-2012, 19:43
U mnie jest dziwnie. Na ASIO jest ostatnio o wiele ciszej niż np. na KS.