Audiohobby.pl

Denon AH-D2000 wygrzewanie a bass

walkman6

  • 333 / 5777
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2012, 14:08
No tak każdy pisze sobie parametry takie jak tylko chce. Wystarczy przyjąć odpowiednie normy i ograniczenia. Pasmo przenoszenia od 5 Hz przy spadku 16dB i już niektórzy widzą high end.

Wracając do Denonów miałem podobną sytuację z Philipsami 5401. Na początku bas był "prawie" taki jak w Grado. Teraz jest mięciutki i mocno wypełniony. Bas z Grado bardziej mi się podobał.

Robi68

  • 21 / 4796
  • Użytkownik
17-05-2012, 10:41
Mineło trochę czasu i chcę poinformować jak rozwinęła się sytuacja.
Za radą Rolandsingera spokojnie wygrzewałem basowo  (metodą GradoFana) moje Denony i po około 150h bass przestał buczeć. Początkowo myślałem, że zniknął ale przesłuchująć basowe kawałki pojawił się i to JAKIi :))))
Po 250h kolejne zaskoczenie słuchawki jakby otworzyły się (więcej szczegółów, rozdzielczości i powietrza) SUPER.:)))
W tej chwili gra tak satysfakcjonująco, że zastanawiam na celowością rekablinku D2000.
Miałem taki zamiar nawet zakupiłem Starquada. O ile w CAL rekabling był dla mnie pozytywnem zaskoczeniem. to w przypadku D2000 ich kabel nie taki lichy jak w CAL i w sumie podobny budową do Starquada.
Czy macie praktyczne doświadczenia w rekablinku Starquadem?.
Czy ma on sens do D2000?. i wniesie poprawę czy tylko złote ucho odkryje różnicę?
Wiem że zalecane są rożne inne "lepsze" kable do Denoow Dx000 ale półka 200-400USD jest dla mnie nie akceptowalna.
Pozdrawiam młośników Denonów i innych szaleńców słuchawkowych;)
Robi68