Audiohobby.pl

Wydania SHM-SACD

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
27-02-2022, 18:50
Odkurzyłem temat bo zakupiłem ostatnio taki box:

https://www.bearton.pl/pl/sklep/chopin-wydanie-narodowe-box-nr-4/

Wszystkie nagrania SACD (2.0) są w nim strasznie niemrawe. Dźwięk jest stłumiony i bez konturów. Brzmi to słabo nawet jak na CD. Moje Naxos-y grają przy tym jak audiofilskie japończyki. W info piszą że rejestracja była w PCM "HD" a potem konwersja do DSD. Tłoczenie w Sony DADC. O co więc chodzi?

Chciałbym też z tego miejsca "podziękować" wydawcy, firmie BeArTon za lekceważenie klienta. Zakupu dokonałem bezpośrednio u was i mimo tego że wyraźnie prosiłem w zamówieniu o solidne zapakowanie przesyłki, dostałem zniszczony towar. Nie mogło być inaczej skoro ktoś wrzucił box do zwykłej, bąbelkowej koperty. Już nie pierwszy raz tak mnie obsłużyliście dlatego zamiast składać reklamację postanowiłem tutaj opisać wasz profesjonalizm.

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
06-03-2022, 13:12
poszukuje wydania SHM-SACD "Disraeli Gears" Cream. ktos gdzies widzial na sprzedaz?
Posłuchałem na YT , fajne  stare utwory, znane mi tylko były 2 , reszta jako nowe teraz:)))

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
07-03-2022, 00:17
"Disraeli Gears" Cream już dawno stoi u mnie na półce. Wydanie SHM-SACD zawiera album w wersji mono i stereo. Słucham wyłącznie mono, mix stereo w ogóle mi się nie podoba.

Teraz poluję na SHM-CD naszego SBB. Brakuje mi "Pamięć" i "Wołanie O Brzęk Szkła". Jakby ktoś, gdzieś widział to niech da znać.

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
07-03-2022, 11:04
https://www.cdjapan.co.jp/product/BELLE-142219
Może to jest to, ale nie znam się na tym, pamiętam  polski zespół rockowy,miałem kiedyś jedną płytę gramofonową:)))
« Ostatnia zmiana: 07-03-2022, 12:12 wysłana przez Wojciech7 »

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
08-03-2022, 00:10
Tak to to ale tylko tutaj tak wisi z napisem: Sold Out. Robię czasami zakupy w tym sklepie. Nakład od dawna jest wyczerpany i musze polować na okazję. Na Discogsie są obie i to nówki ale sprzedaje je jakiś ruski więc nie kupię bo sam sobie nałożyłem sankcje na Rosję:-)

Wojciech7

  • 1492 / 1088
  • Ekspert
08-03-2022, 19:51
Tak to to ale tylko tutaj tak wisi z napisem: Sold Out. Robię czasami zakupy w tym sklepie. Nakład od dawna jest wyczerpany i musze polować na okazję. Na Discogsie są obie i to nówki ale sprzedaje je jakiś ruski więc nie kupię bo sam sobie nałożyłem sankcje na Rosję:-)
Ślepym jednak bo tego nie zauważyłem:(((

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
15-01-2023, 02:46
Przez ostatnie miesiące robiłem dosyć spore zakupy muzyki klasycznej bo obecnie to mój ulubiony gatunek. Przy tej okazji odkryłem wydawnictwa Filharmonii Berlińskiej. Sprawiłem sobie od nich boxy CD/SACD z symfoniami: Sibeliusa, Brucknera, Schumanna, Schuberta i Beethovena. Ten ostatni zupełnie zmienił moje postrzeganie muzyki. Mam kilka innych wykonań symfonii Beethovena ale to pod batutą Simona Rattle'a zupełnie mnie oczarowało. Nie jestem doświadczonym melomanem i nie wiem czy to wykonanie czy też solidne podejście do nagrania robi na mnie takie wrażenie. W każdym razie wszystkim polecam bo to najpiękniejsza muzyka jaką w życiu słyszałem z nośnika. Pozostałe boxy też brzmią co najmniej bardzo dobrze. 

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
30-12-2023, 01:29
Ktoś słuchał? Jak wam się podoba brzmienie?

accojti

  • 8 / 71
  • Nowy użytkownik
15-02-2024, 08:52
Ktoś słuchał? Jak wam się podoba brzmienie?
Cześć, słuchałem i moim zdaniem ktoś poszedł po najmniejszej linii oporu. Podpaliłem się jak szczerbaty na suchary. Dla mnie porażka. A kupiłem Niemena, Grechutę, Breakout, Dżamble. I już więcej nie kupię. Szkoda kasy.
Za to nabyłem Machine Head Deep Purple. Gra świetnie. Mam jeszcze SHM CD i moim zdanie o wiele lepiej pogrywa SACD.
Dużo ostatnio pojawiło się SACD. Głównie wydania japońskie. Więc wydaję monety na jazz. Tu jest kosmiczna różnica.
Polecam również mastering 20 bit K2.

accojti

  • 8 / 71
  • Nowy użytkownik
15-02-2024, 09:00
Tak to to ale tylko tutaj tak wisi z napisem: Sold Out. Robię czasami zakupy w tym sklepie. Nakład od dawna jest wyczerpany i musze polować na okazję. Na Discogsie są obie i to nówki ale sprzedaje je jakiś ruski więc nie kupię bo sam sobie nałożyłem sankcje na Rosję:-)

Wydawnictwo Belle zaskakuje. Widziałem jak puszczali SBB  na CDJapan ale jakoś mi nie weszło ponownie. To nie te odczucia co miałem jak słuchałem ich w Stodole na koncercie w mid 70...
Ale upolowałem Budgie 😎

PS
Powinienem był kupić, sprzedałbym teraz Tobie😁

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
14-04-2024, 01:43
Z SBB na SHM-CD brakuje mi jeszcze "Wołanie O Brzęk Szkła" wydanej pierwotnie dla Supraphonu. W międzyczasie udało mi się zdobyć "Pamięć" za jakieś chore pieniądze ale czego się nie robi dla takiej muzyki.

Hybrydy z Polskich Nagrań to bardzo kontrowersyjny produkt. Kupiłem kilka Niemenów, Breakout i Maanam. Szczególnie "Mental Cut" Maanamu mi się nie podoba, warstwa SACD nie daje się słuchać, na CD jest już lepiej. Niemeny brzmią bardziej przestrzennie z SACD w porównaniu do poprzednich reedycji i jak dla mnie jest ok ale starszych wydań jednak się nie pozbędę. Za to na "Czerwonym" Niemenie jest prawdziwy bałagan w TOC z SACD. Wyświetlacz pokazuje co innego, muzyka co innego. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Zupełna kompromitacja.