Audiohobby.pl

Okultyzm w muzyce

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
09-04-2012, 12:16
Magia,okultyzm,pogańskie rytuały...Temat wolny.

Gustaw

  • Gość
09-04-2012, 12:25
W 95% najbardziej wieśniackie uzupełnienie treści muzycznej.  Coś na wzór trampek do garnituru, wycierania nosa w rękaw albo dłubania w nosie.

Pozostałe 5% ...... no i tu zaczyna sie jazda bez trzymanki ...

Dj

  • 1088 / 4670
  • Ekspert
09-04-2012, 12:51
niestety jest bardzo często w muzyce i uważam go za niesmaczny szpan podobnie jak w hip hopie HWDP.

NE5532

  • 206 / 5848
  • Aktywny użytkownik
09-04-2012, 13:00
>> almagra, 2012-04-09 12:16:02
Magia,okultyzm,pogańskie rytuały...Temat wolny.

Polecam lekturę, także osobom niewierzącym:
http://www.zbawienie.com/rock.htm
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...

lancaster

  • Gość
09-04-2012, 13:14
Wszystko przez to, ze np. taki Nergal wygląda na scenie jak pudrowana baba z "Wampirów bez zębów" ka "Jadźka przynieś tarte jabłko !"
Porywające intelektualnie teksty wycharkiwane w  ekstazie nie zważając na to że do kompletu wrażeń estetycznych brakuje tylko wiszących z nosa gili.
"Satanista", a więc hipotetyczny odbiorca nabijający się z przysłowiowej "moherowej babci" zapewne nie posiada lustra (jak domniemam stłukł je aby zapewnić sobie 7 lat nieszczęścia - ku chwale wodza :-) )
Przy tego typu wartościach literackich nie mają się czego wstydzić nawet najbardziej folkowi wykonawcy disco polo.

Dla mnie prywatnie muzyka niosąca tego typu treści jest dedykowana tępakom z zacięciem libertyńskim.
Może się mylę, proszę o przykłady jakiejś rozwiniętej formy.

almagra

  • 11514 / 5550
  • Ekspert
09-04-2012, 14:09
Pitolcie co chcecie,ale nikt nie doścignie gitarowania Pagea...tak,że nie jest z tym taki obciach i popelina.

lancaster

  • Gość
09-04-2012, 14:22
almagra, sam słucham rucka, ostatnio nawet w Domu Parafialnym pod nosem x.egzorcysty - Black Sabbath ;-)
Nigdy się nie zagłębiałem i nie wiedziałem ze niektórzy rockmani to takie wiejskie cioty. Zwalam to na dragi, alkohol i niewłaściwą dietę.

Dj

  • 1088 / 4670
  • Ekspert
09-04-2012, 14:32
Disco Polo o czym mówi?
czy disco polo namawia do dobrych rzeczy?
bardzo rzadko...
ludzie po prostu wolą smakować ludzkich tragedii niż szczęścia...
przecież serial w którym wszystko jest dobrze nie byłby ciekawy.
czy istniało by dobro gdyby nie było by zła? pewnie nie a jeśli by istniało nikt by tego nie docenił.
to jest prawda że media źle oddziałują na ludzi.
Ktoś kto ogląda te seriale to widzi że każdy z każdym itp, a potem robi tak w swoim życiu podświadomie.

Jednak Pismo Święte też może niepokoić.
np w starym testamencie,  próba ofiarowania Izaaka, ofiary całopalne są podobne do innego kultu.

trudny temat...

Gustaw

  • Gość
09-04-2012, 14:57
Domyślam się, że większość osób w sprawie okultyzmu w muzyce wzruszy ramionami i podciągnie wszystko pod formę artystyczną. Ja trochę obrócę sytuacje.  Idziecie do salonu ze sprzętem audio a tam najnowszy Mark Levinson albo Krell ma na górnej obudowie wyryty pentagram, membrany głośników Wilson Audio zapaćkane są krwią a Jean Mahul z Focala udziela wywiadu w Stereophile naćpany, krzycząc , że nowy projekt Utopii zbudował w oparciu o wskazówki samego Lucyfera. Pierwsza myśl. Poj...  bańcy a w muzyce to wszystko przechodzi. To co gdzieś indziej jest obciachem, dewiacją lub zwyrodnieniem w muzyce łykane jest bezkrytycznie i to z pełnym przyzwoleniem.

lancaster

  • Gość
09-04-2012, 14:57
Dj, discopolo to chyba takie "hop-siup malutka, zrobimy krasnoludka" ? A panny z klipów na to: "hihihi" :-)
Chyba że coś się zmieniło ?
Raczej nie tragedie, tylko klepanie panienek po pupie, typowo do potańcówki miedzypokoleniowej przy alkoholu a więc wesela - przynajmniej tak to kojarzę :-) Nie słyszałem tam żadnych nawoływań do przemocy itp...

Mi tez brakuje mądrych filmów, nie jest to tak ze całkowita posucha, ale większość kręcą chyba dla brakującego ogniwa. Innego targetu nie widzę.

PS. z Izaakiem to takie żarty były, ogólnie uważam ze Żydzi są lekko pokręceni, ale to nie temat na ten wątek  ;-)

lancaster

  • Gość
09-04-2012, 15:05
Gustaw, oglądając filmiki ze strony do której link wkleił NE5532 widzę ze niektórzy muzycy serio maja dekle ciężko pospawane. Przykładowo Merlin Mansona miałem za pozera a widzę ze to rasowy po.eb.

Zdałem też sobie sprawę z tego, że o ile w świecie tworzonym przez wyznawców Jezusa żyjących wg. jego nauk mógłbym się ew. nudzić, o tyle świat tworzony wg. filozofii LaVey to rasowy psychiatryk.

Kuba_622

  • 312 / 4921
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2012, 15:13
>> Gustaw, 2012-04-09 14:57:19
Domyślam się, że większość osób w sprawie okultyzmu w muzyce wzruszy ramionami i podciągnie wszystko pod formę artystyczną. Ja trochę obrócę sytuacje. Idziecie do salonu ze sprzętem audio a tam najnowszy Mark Levinson albo Krell ma na górnej obudowie wyryty pentagram, membrany głośników Wilson Audio zapaćkane są krwią a Jean Mahul z Focala udziela wywiadu w Stereophile naćpany, krzycząc , że nowy projekt Utopii zbudował w oparciu o wskazówki samego Lucyfera. Pierwsza myśl. Poj... bańcy a w muzyce to wszystko przechodzi. To co gdzieś indziej jest obciachem, dewiacją lub zwyrodnieniem w muzyce łykane jest bezkrytycznie i to z pełnym przyzwoleniem.


Po prostu są inne grupy docelowe:
Sataniści - brudasy z długimi włosami, chodzą w lato w przepoconych glanach, jedzą koty.
Audiofile - nowobogaccy, pozują na wyrafinowanych intelektualnie i estetycznie, najczęściej impotenci.

Pragnę jeszcze zauważyć, że symboli chrześcijańskiej również w sprzęcie audio nie ma, a metal chrześcijański jest. To na pewno coś znaczy...

lancaster

  • Gość
09-04-2012, 15:18
Kuba, targety Ci wyszły :-)))))

cadam

  • 4401 / 5897
  • Ekspert
09-04-2012, 15:18
>> Gustaw, 2012-04-09 14:57:19

Był jeden nawiedzony budujący sprzęt

Gustaw

  • Gość
09-04-2012, 15:19
Mansona zaliczam do tych 5% traktujących sprawę na poważnie. Madonna tez z kabalistyką raczej nie żartuje.

Lan, Zobacz. Napisz cos o egzorcystach i diabłach w internecie to ludzie sobie pomyślą - ale ciemnogród, obciach i średniowiecze i do tego zostaniesz wyśmiany. Czy ktoś w wypadku muzyków stuknie się w czoło kiedy, któryś z nich udaje diabła albo pożera na scenie szczurze mięso ? Czy ezoteryczne kanały w TV  i wróżenie z kart tarota (pełno tego) są wyśmiewane ? Czy własnie taki Nergal, wyglądający jak krzyżówka Drakuli z Yeti będzie obsmiany ?
Figa. To jest cool, ekstra i super i to w czasach rozumu, postępu. Czy to nie jest trochę dziwne ?