Audiohobby.pl

Beyerdynamic DT-250, DT-150

Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
29-03-2012, 16:43
dt 150 mają bas bardziej chropowaty w mojej opinii,senki miały bas gładszy. choć pewnie na odbiór basu miała bardzo duży wpływ średnica...

muria

  • 108 / 4757
  • Aktywny użytkownik
29-03-2012, 16:49
Dzięki,
Robię sobie takie rozeznanie co by tu ewentualnie wziąć zamiast DT 150 do słuchania głównie metalu oraz z naciskiem aby dźwięk nie był rozjaśniony ani szorstki. Jednym słowem szukam czegoś bardzo podobnego, ale innego :)

I patrząc tylko po recenzjach wychodzi, że ani Shure 840, ani AT m50, ani Sony 7509HD nie potrafią tak wywijać na basie- albo mają go odpowiednio dużo (Shure i AT), ale przy tym bez jakiejś wybitnej kontroli, albo mają fajną szybkość (7509), ale bez odpowiedniej masy.

Z tego co widzę jako taka nadzieja jest w Denonach ad2000 i Fostexach T50RP po moddingu.

Dziwne to, że łążąc po wielu różnych modelach nie znalazłem jednoznacznej opinii o super basie wyróżniającym dane słuchawki pod wględem masy, kotroli, szczegółowości, szybkości.

muria

  • 108 / 4757
  • Aktywny użytkownik
29-03-2012, 16:51
zamiast DT 150= obok DT 150

Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
29-03-2012, 17:01
bo nie ma mocnego basu który nie muli;P

jak trencu posłuchasz to każde grające równo na basie słuchawki mulą jak cholera, powiem więcej, mulą każde które mają mocny bas;)
bas mało mulasty mają grado ale i tak potrafi burczeć.
najlepiej posłuchać samemu i ocenić, bo każda osoba inaczej odbiera dźwięk;)


muria

  • 108 / 4757
  • Aktywny użytkownik
29-03-2012, 17:12
Ale powiem Ci, że właśnie mi bas w DT 150 nie muli, zdaję sobie sprawę z tego, że jest wolniejszy na dole bo taka jest natura basu, ale np. walnięcie kotłów na początku Conan the Barbarian Complete Film Score (to ponownie nagrany soundtrack po śmierci Poledourisa) jest cudne i ma wielki atak pomimo zawartego tam bardzo niskiego basu- i ten efekt jest nie do powtórzenia w CALach (tam słychać słabsze narastanie uderzenia pomimo podobnej masy)- czyli oba modele słuchawek przenoszą tą samą masę i to samo zejście (niski bas) ale własnie DT 150 robią to perfekcyjnie a CALe z tendencją do zmulenia najniższych tonów.

Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
29-03-2012, 19:25
cale były rozlazłe dla mnie również.
cale pewnie dla tego tak się dławią bo mają inną średnicę oraz górę (słabszą,gładszą)

dźwięk tworzy całe pasmo przenoszenia należy o tym pamiętać.

bas też się dzieli na mulący i dynamiczny  ten dynamiczny to bas piorący (grado mają ten bas wyeksponowany)
o tym właśnie napisałeś wyżej;)
Tak naprawdę najniższy bas rzadko jest słyszalny przez nas w takiej muzyce,a jeśli go słyszymy to jest on tłem które często spowalnia...

słuch niestety albo stety łatwo oszukać;) wystarczy podbić mocno górę i już wrażenie mamy ogromnej dynamiki basu;)
jeśli słyszymy samą perkusje gra ona dla nas głośniej z większym kopem, ładniejszym zejściem, wystarczy dołożyć głupią gitarę akustyczną i perkusja będzie inaczej brzmiała, nie usłyszymy już takiego zejścia na basie, będzie grała dla nas ciszej itp.
nagrania audiofilskie maja bardzo rzadki dźwięk po to by w pełni móc słyszeć dany instrument, na słuchawkach za 5zł słychać klawisze w saksofonie;)
wystarczy dołożyć wokal, 2 gitary, perkusje i będziemy mieli problem na najdroższym sprzęcie problem usłyszeć klawisze w saksofonie.
jeśli basu będzie znacznie więcej niż reszty pasma i będzie równy, odbierzemy go jako straszny muł,może są jakieś wyjątki jednak nie sądzę.
myślę że ktoś kto studiował akustykę, powinien się wypowiedzieć.




 




Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
29-03-2012, 19:42
w calach komora rezonansowa jest większa, może to powodować chyba spadek dynamiki,ale pewny nie jestem.
membrana w calach z pewnością będzie cięższa niż w beyerach. tylko czy takie parametry wpływają znacząco na dynamikę dźwięku? pewnie nie.
przepraszam za OT

Cypis

  • 2479 / 5030
  • Ekspert
30-03-2012, 06:32
>> muria, 2012-03-29 16:49:28
>> co by tu ewentualnie wziąć zamiast DT 150 do słuchania głównie metalu oraz z naciskiem
>> aby dźwięk nie był rozjaśniony ani szorstki.
>> (...)
>> jako taka nadzieja jest w Denonach ad2000

Pisują na forach (powtarzam tylko to co zaobserwowali ludzie, bo 380-tek nie słuchałem), że Sennheisery HD380Pro takie Danonki D2000 "wciągają nosem". To ponoć słuchawki zamknięte z najlepsza sceną stereo, z dużo lepsza kontrolą dołu niż w Denonach czy CAL!ach (nie ma mowy o muleniu czy "małej szybkości" - cokolwiek to znaczy). I są polecane do cięższych brzmień. Warto zaryzykować bo niedrogie a używki wręcz śmiesznie tanie.

Jakbyś szukał ciut jaśniejszego brzmienia ale z jeszcze większym wykopem w dole pasma, to Senki HD280Pro.

Te dwie słuchawki to jedyne jakie znam, które potrafią zagrać tzw. kick-basem, gdzie stopę perkusji bardziej czuć niż słychać. Atak w tym temacie jest niesamowity.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Dj

  • 1088 / 4666
  • Ekspert
30-03-2012, 08:19
możliwe. wiem że ludzie bardzo często piszą niestety głupoty straszne.
super kopa mają np KPP czy philipsy 8800 ale tego ciężko słuchać;)
owszem kopa te słuchawki mają ale bas muli i jest tragicznej jakości.
poza tym metal metalowi nie równy, płyty sleyera są nagrane tak że mało kiedy buczą,słychać kopa potęgę basu a nie buczenia.
natomiast płyty metalici są nagrane z tendencją do buczenia  Kill\'em All chyba najmniej buczy. perkusja w metalice ma niesamowitego kopa ale po uderzeniu słychać buuuu.
Iron Maiden ma bardzo ciekawą perkusje, słuchawki mogą buczeć bardzo i nie będzie tego słychać.
np w nagraniu fortunes of war. perkusja nie ma prawa zabuczeć a im słuchawki będą miały więcej basu tym mocnej uderzą.
dobrym testem dla słuchawek są zgrywane płyty z winyla np metalici;)
jeśli na jakiś słuchawkach perkusja zabrzmi dobrze to na pewno słuchawki nie będą nam muliły.

 

Cypis

  • 2479 / 5030
  • Ekspert
30-03-2012, 09:29
>> Dj, 2012-03-30 08:19:26
>> poza tym metal metalowi nie równy, płyty sleyera są nagrane tak że mało kiedy buczą

Nie gniewaj się ale piszesz w sposób tak zagmatwany, tak niejasny i nielogiczny, że nawet nie próbuję rozumieć o czym piszesz. Ja pisze o kontroli basu przez sprzęt a ty o jakości realizacji. Chyba się nie dogadamy.

HD280Pro (miałem) to jedne ze słuchawek, które W MOJEJ OPINII kontrolują bas w sposób PERFEKCYJNY, podobnie jak to robią DT880. Atak jest zwarty, sustein tylko tak długi jak to jest w nagraniu. Nie upiększają, nie podbarwiają obwiedniej. A to, że mają dziury w charce? Cóż każde jedne je mają. Z tym się da żyć. Z wydłużonym wybrzmiewaniem nie, bo wydłużone wybrzmiewanie kładzie się cieniem na pozostałe części pasma.

Na forach są potwierdzające się opinie, którym nie ma powodu by nie wierzyć (np. opinia fallow\'a), że HD380Pro robią to równie dobrze. Jeśli na tych słuchawkach bas "buczy" to znaczy, że skopane jest nagranie a nie słuchawki. Tyle.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Kuba_622

  • 312 / 4917
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2012, 10:21
>> Dj

Nie wiem, czy przez buczenie o którym tyle piszesz rozumiesz coś zupełnie innego niż ja :)
Ale obawiam się, że to jednak po prostu kwestia prawidłowego napędzenia słuchawek. Słuchałem DT150 ze wzmacniacza SPL i nic nie buczało, ale z odtwarzacza MP3 one nie zagrają...

damjan

  • 60 / 4691
  • Użytkownik
30-03-2012, 10:37
Tomek,
HD380 mają owszem nisko schodzący bas, nie powiem - świetny, kontrolowany, jak trzeba drapiący, tzn. nie jest taki jednorodny i nudny. Nie znam Denonów, znam CAL, i wolę jednak CAL od HD380, Sennheiserom brakuje bardzo wyższego basu, jest tam ogromna dziura, a to moim zdaniem ten wyższy bas daje największą frajdę...
Dalej o HD380 - bardzo grzeją uszy, dźwięk - scena rzeczywiście duża, rzecz gustu, dla mnie nie musi być tak duża w słuchawkach, no i góra - mocno przyciszona / ścięta, chyba bardziej niż w HD650 (tak mi się wydaje, bo 650 jednak krótko słuchałem), a średncia typowo sennheiserowska tj słodkawa, ale przyjemna.  

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
30-03-2012, 10:43
>> Dj, 2012-03-29 14:10:22
(...)
ponieważ przetworniki różnią się minimalnie,te mają minimalnie mniej basu, ciut więcej średnicy, trochę mniej góry.
różnicę są naprawdę nie wielkie, graja coś jakby dt 150 wersja 600ohm;) czyli równiejsze.
przetworniki też są beyera;) (...)


Opisywanie słuchawek z innymi przetwornikami niż standarodwe pod szyldem standardowych DT-150 jeś śmieszne i wprowadza tylko zamęt, każdy kto nie przeczyta tego wątku w całości pomyśli, ze piszesz o DT-150 z przetwornikami DT-150 a nie o DIY na bazie budy DT-150.


>> Cypis, 2012-03-30 06:32:33


Mnie Sennheisery HD380 pro nie podobały się zbytnio. Dobre słuchawki ale mnie nie porwały.

Cypis

  • 2479 / 5030
  • Ekspert
30-03-2012, 10:54
>> asmagus, 2012-03-30 10:43:55
>> Mnie Sennheisery HD380 pro nie podobały się zbytnio. Dobre słuchawki ale mnie nie porwały.

Tak ja mnie K550. Co nie zmienia faktu, że nadal dobre słuchawki :)

Tak się zastanawiałem kilka postów wcześniej. Słuchawki mają porwać by potem znudzić (CAL!, HD280Pro, ...)? Czy też nie porywać od samego początku, nie przeszkadzać, nie przesłaniać a dać porwać zamysłem muzyka i/lub realizatora? Ot, dylemat.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

walkman6

  • 333 / 5772
  • Zaawansowany użytkownik
30-03-2012, 10:55
Moim zdaniem świetną kontrolę niskiego basu, wypełnienie i masę mają Ultrasone (być może nawet wszystkie modele). Do tego nie potrzebują elektrowni, żeby uzyskać świetny bas. Jest szybkość, potęga, kontrola i duże zróżnicowanie - przynajmniej na moich Pro650. Piszę to w porównaniu HD 600, które na niskim basie po prostu strasznie mulą i np. CAL.