Audiohobby.pl

słuchawki z najprzyjemniejszą barwą.

Dj

  • 1088 / 4673
  • Ekspert
15-03-2012, 15:14
moim zdaniem najprzyjemniejszą barwę mają senki 545.
może nie grają ultra szczegółowo ale mają przepiękną powiedziałbym naturalną barwę.
dt 150 mają naturalną barwę ale w gęstszych nagraniach zaczynają grać jakby nieprzyjemną średnicą.
dla mnie najgorzej wypadły AKG 601 i Grado sr 325i w tym aspekcie.
dla tego że AKG grają za sucho dźwięk jest szorstki nie ma w nim ładnych barw jest matowy, grado w gęstych nagraniach tworzą się przydźwięki które uniemożliwiają słuchanie.

czekam na gorącą dyskusje;)  

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
15-03-2012, 15:20
Ja nie lubię za bardzo AKG .... ale 701 mają bardzo łądną, barwną, średnicę i bardzo przyjemnie się ich słucha na spokojnych nagraniach.

Barwa wszystkiego co ma barwę nie wchodzącą na wysokie tony w D7000 jest piękna :D Na wyższych zakresach to już kwestia gustu i różnie bywa. Przykładowo trójkąty brzmią tu różnie, wiadomo, ze działają w paśmie 1,5 kHz do 15 kHz w zależności od trójkąta, ale te operujące w samej górze przyjemniej brzmią np. na Sony 7509 HD, mimo, że całościowo D7000 to znacznie lepsze słuchawki.

muria

  • 108 / 4764
  • Aktywny użytkownik
15-03-2012, 16:54
MOŻE Fostex T50RP? Takie odwrócone, gładkie "U" na wykresach. Chciałem dzisiaj posłuchać, lecz nie mieli.

Kuba_622

  • 312 / 4923
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2012, 17:22
np. AKG K340.

Wojtek__

  • 26 / 4449
  • Użytkownik
15-03-2012, 18:23
Też lubię K701 włączone co jakiś czas - można poczuć poza fajną barwą, sporą swobodę i lekkość w graniu - taki relaks; ale tak jak powyżej, jeśli gdzieś będzie gęściej to czasem są kłopoty z rozróżnieniem jakie instrumenty grają.

Dj

  • 1088 / 4673
  • Ekspert
15-03-2012, 18:45
lubię bardzo beyerdynamica ale w żadnych słuchawkach dźwięk nie wydaje się być naturalny.
jeśli słucham popu tak jest super, ale jak słucham rocka np pinkfloydu to mam wrażenie starego dźwięku, to jest denerwujące naprawdę i w wielu nagraniach to słyszę. jak na razie najmilej zagrały mi senki 545 i denony d 5000. ten dźwięk jest jakby bardzo czysty i świeży, bardzo miło się słucha takich słuchawek.

Rolandsinger

  • 2894 / 5898
  • Ekspert
15-03-2012, 21:26
Pytanie stojące w temacie jest wg mnie niezrozumiałe. To tak jakby zapytać, jaka autostrada jest najszybsza? - Bo jak wiadomo od jakości asfaltu zależy szybkość poruszania się. Oczywiście, że można w tym kontekście dyskutować, ale nie wiem, co to wnosi. Czyż nie lepiej zadać pytanie, czym najszybciej się poruszać - Kią czy Porsche?

Obiektywnie jest tak, że nie tylko barwa dźwięku, ale 99 comma, dajmy na to, 8% jakości dźwięku zależy od JAKOŚCI REALIZACJI NAGRANIA. Słuchawki powyżej pewnego pułapu grają NIECO odmiennie, ale chyba wszystkie modele z wyższej półki zbudowane przez profesjonalne firmy znane z rynku studyjnego - AKG, Beyer, Shure, Audio-Technica, Sony zagrają bardzo dobrze, zupełnie wystarczająco na potrzeby delektowania się muzyką przez nawet bardzo wybrednego melomana. Ewentualne różnice mają charakter subiektywny. Natomiast różnice w realizacji płyt robią ogromną różnicę na każdym dobrym sprzęcie. Ba, płyta źle zrealizowana, na kijowym sprzęcie jest w stanie zabrzmieć nawet lepiej niż na dobrym sprzęcie. Z drugiej strony są nagrania tak spreparowane (większość audiofilskich), że nawet stosunkowo tani zestaw stereo o dobrych parametrach z dostatecznie dobrymi głośnikami (słuchawkami) zagra genialnie.

Reasumując - moim zdaniem taka cecha dźwięku, jak barwa w niemal stu procentach zależy od jakości nagrania.      

Na uzasadnienie powyższych dwóch tez dam konkretny przykład:

album Death Magnetic grupy Metallica nawet na najlepszych słuchawkach napędzanych z najlepszego zestawu DAC+wzmacniacz nie odzyska dynamiki, którą skrzętnie wycięto (ekstremalna kompresja) w procesie masteringu.  Podobnież trzymając się wydawnictw tej grupy - standardowa realizacja "Ride The Lightning" nie posiada głębokiej barwy i jeśli jakieś słuchawki tę barwę wyeksponują, to oznacza, że to są bardzo zniekształcające słuchawki, a nie referencyjne.

Powracając na koniec do pierwszej analogii, naturalnie można dyskutować o jakości asfaltu w kontekście prędkości jazdy, ale czyż nie lepiej zająć się czymś o wiele bardziej decydującym w tym wypadku - rodzajem pojazdu, jakim się poruszamy.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Dj

  • 1088 / 4673
  • Ekspert
15-03-2012, 21:47
Rolandsinger
nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
każde słuchawki posiadają swój charakter i grają w pewnych aspektach dziwnie.
Tobie grado się nie podobają bo mają podbitą górę a nie płyty są źle nagrane.
płyty swoją drogą ale charakter brzmienia przede wszystkim, każde słuchawki mają swój. dla czego najbardziej mi się podoba barwa w 545 bo brzmi ona ładnie, nie ma pogłosu starości,dobra dynamika,wokal bardzo ładnie się eksponuje. i choć dt 150 są całościowo lepszymi słuchawkami czy nawet dt 880 to senki zdecydowanie wygrywają barwą dźwięku.
myślę że barwą mogły by konkurować z denonami d5000.
w dt 150 jest owszem ładna barwa a nawet śliczna ale czasem brzmią bardzo staro w zależności od gatunku muzyki.
senki na starych płytach brzmią kolorowo i miło dla tego temat tak nazwałem dla mnie numerem 1 są senki 545 z racji że denonów krótko słuchałem i nie mogę być obiektywnym.

Dj

  • 1088 / 4673
  • Ekspert
15-03-2012, 21:59
Rolandsinger
ja bym powiedział tak wole słuchać płyt słabo zrealizowanych na słuchawkach które lubię niż super zrealizowanych na których nie lubię;)

korzena

  • 343 / 4782
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2012, 16:15
Dla mnie Audio-Technica W5000 ma piękne "barwy" dźwięków i brzmi wyjątkowo przyjemnie:)

Dj

  • 1088 / 4673
  • Ekspert
16-03-2012, 21:13
korzena
myślę że słuchawki zamknięte mogą zagrać przyjemniej dla uszu z racji większego wypełnienia na  średnicy    

korzena

  • 343 / 4782
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2012, 21:43
Być może tak często jest, jednak W5000 nie mają zbytnio wypełnionej średnicy, powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie - jest ona lekko wycofana. Nadal jednak brzmienie dźwięków w tych słuchawkach bardzo mi się podoba - są perliste, bogate, barwne. Pamiętam, że przy porównaniu W5000 do HD800, dźwięki tych drugich wydały mi się jakby trochę szare. Jednak nie dam głowy, że tak jest, gdyż porównanie to miało miejsce w sklepie i na dość marnym torze. Generalnie jednak tak odbieram barwy dźwięków Sennheisera.

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
16-03-2012, 21:46
Ostatnie to co bym powiedział o W5000, że mają wycofaną średnicę. Te słuchawki to sama średnica i wielbłąd na wysokich ale raczej na wykresie niż w słuchawkach.

korzena

  • 343 / 4782
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2012, 21:58
No właśnie to jest ciekawe. Z wykresu zupełnie to nie wynika to jak słyszę średnie tony na tych słuchawkach. Musiałem się nawet trochę pogimnastykować (poprzez lampę w DACu, źródło i odpowiednie kable), żeby te średnicę trochę wyciągnąć. Może jedynie wysoka średnica jest bardziej wyeksponowana. Jeśli jeszcze chodzi o wykres to zgadzam się co mniejszej ilości basu i nieraz zbyt gorących wysokich.

korzena

  • 343 / 4782
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2012, 22:02
Ciekawe, że na head-fi spotkałem się zarówno z opiniami twierdzącymi, że W5000 mają wyeksponowaną średnicę, jak i z takimi, że mają ją wycofaną. Pewnie kwestia toru.