Audiohobby.pl

Stereo z jednej kolumny

magus

  • 20990 / 5938
  • Ekspert
24-06-2012, 16:47
ale cornwalle zestawię placami - może jutro, jak nie będzie żony :)

tylko czy to na pewno ma sens w przypadku tub?
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
24-06-2012, 17:06
Sens to ma jak w kazdym innym przypadku. Z technicznego punktu widzenia nie ma specjalnie róznicu. Tzn.w tym konkretnie przypadku nie ma, bo Cornwalle ch-ki kierunkowe maja bez niepsodzianek wzgledem klasycznych paczek

magus

  • 20990 / 5938
  • Ekspert
24-06-2012, 17:12
OK. zdam sprawozdanie

gdyby tylko KTOŚ znający temat (Conto?) skomentował, czy 20m2 w kwadracie to odpowiedni lokal do sensownych prób
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
24-06-2012, 17:16
"po prostu trochę jestem przeczulony na odwieczne "to nie może grać" "

..a mi to powiewa jak średniowieczne historyjki o płaskosci ziemi, czy współczesne teorie o ksiezycu którego nie ma kiedy na niego nie patrzysz, lub opowiastki małego Józia w przedszkolu że go nie ma kiedy zasłoni oczka. Tak wiec różne są teorie. Kazdy wierzy w  co mu tam pasuje.
Modele teoretyczne nie sprawdzajace sie w realu ucinam mozliwie szybko i nie dyskutuje nad nimi bo jaki sens ?
Wykłócanie sie o to jest uważam SKANDALICZNIE bez sensu, choć kiedyś tak robiłem...zupełnie nie wiem po cholerę :-)


PS. stereolith na fullrange + np. wstega lub mała tubka na froncie na luzie upchniesz pod telewizor.

magus

  • 20990 / 5938
  • Ekspert
24-06-2012, 17:24
ja też uważam, że wchodzenie w rozmowę, której temat uważa się za niedorzeczny i rozwalanie wątku wiecznym truciem to skandal
(to akurat nie jest uwaga do dabyla, bo on swoją dezaprobatę wyraża z klasą :) )
i dlatego proszę wtedy takie niezainteresowanego polemistę o zmianę lokalu - nie zawsze działa

dobra, bo się offtop robi :)
Odszedł 13.10.2016r.

1AUTOTECH

  • 284 / 5467
  • Zaawansowany użytkownik
24-06-2012, 17:43
Ustawiłem małe monitorki na Fountekach pleckami i... nic się nie wydarzyło...
Może istotne jest podpięcie przetworników różnicowo (było w którymś z linków) no i coś do przodu...
lukasz

meloV8

  • 1552 / 5904
  • Ekspert
24-06-2012, 18:08
U mnie gralo fajnie jak kolumny staly dosc blisko sciany tylnej, oraz boczne byl rowniez blisko. Mialem wrazenie, ze wazne jest odbicie dzwieku od scian, w mocno tlumionym pomieszczeniu faktycznie moze to nie grac dobrze. Byc moze rowniez ustawienie w rogu by sie sprawdzilo ale nie testowalem tego.

kptsovva

  • 22 / 4784
  • Użytkownik
24-06-2012, 21:47
No jeszcze może ma znaczenie czego słuchamy, u mnie na pierwszy odsłuch poszedł What a Wonderful World bo jakoś tak mi pasowało do tej tubki (tamte czasy). Potem troche gitary i wokale kobiece. Każdy może spróbować sobie sklecić, 2h roboty. Kawałek rury kanalizacyjnej trzy kawałki sklejki i heja :)  Bo chyba bez sensu PISać o czyms czego się nie doświadczyło.

meloV8

  • 1552 / 5904
  • Ekspert
04-08-2012, 12:16
Koledzy, musze sie pochwalic - kupilem oryginalna kolumne Stereolith Duetto.

http://www.ave.fr/Photos/176/A325088.jpg cos takiego

Narazie jeszcze tego nie sluchalem, ale juz planuje dorobic suba-podstawke ;) wrzuce za jakis czas fotki tego dziwadla.

lancaster

  • Gość
04-08-2012, 12:25
melo, bardzo ciekawe, napisz wiecej o dxwieku. Gratuluje  wyjatkowego zestawu.

meloV8

  • 1552 / 5904
  • Ekspert
04-08-2012, 14:10
Zanim zagaraja tak jak powinny, to trzeba bedzie poswiecic im troche pracy. To stare glosniki, zawieszenie piankowe wooferkow zesztywnialo i sparcialo. Poza tym sa mocno zakurzone. Sprobuje to odpalic pozniej, ale napewno nie obejdzie sie bez naprawy 4 wooferkow.
Przy okazji moge napisac, ze tweetery sa Philipsa, a midwoofery jakies francuskie z papierowa membranka. Obudowa ma bardzo grube scianki, jest niemal pancerna, bardzo sztywna. W srodku jest wytlumienie z czegos co przypomina sztuczna welne owcza, jakas owata czy cos. Jest tego napchane bardzo duzo, ciezko zobaczyc co jest w srodku, jaka zwrotnica.
Jak poslucham testowo, to pozniej rozkrece calosc i porobie fotki, moze ktos bedzie mial ochote na klonowanie :)

Macie jakis sprawdzony serwis, ktory wymieni profesjonalnie zawieszenie w takich egzotykach? Choc jak na moje oko, to glosniki wygladaja na proste w budowie i raczej tanie, z doborem nowej pianki nie powinno byc problemu.

Safar

  • 61 / 4947
  • Użytkownik
04-08-2012, 20:23
Mario

meloV8

  • 1552 / 5904
  • Ekspert
05-08-2012, 23:58
Ok tak jak obiecalem napisze cos wiecej o Duetto i zamieszcze zdjecia.
Moja sztuka jest w stanie dostatecznym, jednak glosniki wymagaja reanimacji. Podlaczylem to na jakis czas i posluchalem jak gra. W tej chwili nie chcial bym pisac negatywnych rzeczy, bo to dosc niesprawiedliwe oceniac sprzet w takim stanie, a poza tym trzeba tutaj brac pod uwage szczegolnosc takiego wynalazku i jego ustawienie. Poki co dzwiek jest lichy, basu zero ( zesztywniale resory piankowe ), wysokie tony za ostre, srednica przyzwoita. Dzwiek stereo narazie slabo, duzo lepsze efekty mialem przy probach ze zwyklymi kolumnami stawianymi plecami do siebie. Jednak to byly proby w inaczej umeblowanym pokoju, teraz mam spora graciarnie i miejsca jest bardzo malo. Dzwiek wyraznie gra z jednego punktu, poczatkowo myslalem, ze zle polaczylem przewody i gra w przeciwfazie, ale jednak bylo podlaczone dobrze. No nic, narazie nie oceniam, poslucha sie po renowacji.

Co do budowy, to nie ma tutaj jakis niespodzianek. Wszystkie glosniki znajduja sie w jednej komorze, 4 woofery pracuja wspolnie dla dwoch kanalow, zwrotnica jest typowa 2 rzedu, woofery spiete rownolegle, dajac impedancje 4 ohmow. Napewno wymienie kondensatory na cos lepszego, cewki zostana, przewody rowniez - wygladaja calkiem przyzwoicie.
Glosniki wysokotonowe to Philips AD 11600 T4, woofery to Audax HIF 11FSMC ale nie znalazlem jakis dokladnych danych tego modelu... Cala kolumna jest wykonana w Niemczech przez Studer\'a na licencji Stereolith.

Planuje polozyc na obudowe nowy, czarny lakier, zreanimowac woofery oraz wymienic kondensatory w zwrotnicy. Dodac kolce na spod obudowy i dorobic modul basowy.

meloV8

  • 1552 / 5904
  • Ekspert
06-08-2012, 00:00
I kolejne fotki

lancaster

  • Gość
06-08-2012, 08:39
Troche nietypowe jak chodzi o stereolith. Z tego co pamietam sekcja twetera byla grala tam do przodu a midbasy na boki ?