Audiohobby.pl

Shure SRH940 Polamały sie POMOCY!!

davidbrand

  • 11 / 4562
  • Nowy użytkownik
06-03-2012, 11:19
Witam. Tak jak w temacie moje miesieczne sluchawki model SRh940 od Shure w jakis nie wyjasniony sposob nagle sobie pekły;/ Nie mam ani wielkiej glowy, ani nie rozszerzalem ich mocno a tu nagle slysze jakis maly trzask, nawet nie zorietawalem sie na poczatku ze pekly ale po chwili zdjalem je z glowy bo jakos dziwnie lezaly , patrze z niedowierzaniem a tu pekniecie;/ niech ktos mi powie co ja moge zrobic w takiej sytuacji? chyba nie nadaja sie juz tylko do kosza co? napisalem do sklepu w ktorym je kupilem i czekam na odpowiedz ale juz wiem co mi odpisza, uszkodzenie mechaniczne - gwarancja nie obejmuje.. ahaaa;/ spoko nawet jesli mam takiego pecha ze sobie chcialy peknac bo trafilem na jakis tandetny egzeplaz to mam nadzieje ze gdzies dostane taka czesc?? orientuje sie ktos co moge w tej sytuacji zrobic?:/ w zalaczniku foto tych tandetnych sluchawek.. pisze tandetnych bo podczas proby sklejenia tego pekniecia rozkrecilem je delikatnie by miec lepsze dojscie klejem (kropelka;) i zobaczylem kabe..wszystko bylo by spoko gdyby te kable nie byly powycierane od rozsowania tak ze miedziane druty wychodza na wierzch ze tylko patrzec jak lada moment ktoras sluchawka przestanie dzialac;// masakra jakas nie wiem kto to konstruowal ale patent mial saby bo po miesiacu uzywania kabelek od jednej sluchawki jak i od drugiej jest juz bez oslony gumowej na zgieciach..ale miejsza o to jakos to zaizolowalem wrazie co.. ale co z tym plastikiem?;/
 pozdrawiam.

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
06-03-2012, 11:23
Pęknięcie mnie nie dziwi, zdarza się nawet najlepszym ... ale przecierająca się izolacja w takim tempie tak.

Odesłałbym do serwisu, za pośrednictwem sklepu, by wymienili cały pałąk.

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
06-03-2012, 11:53
Zadzwon najlepiej do sklepu i Polsoundu (dystrybutor, serwis etc.)

http://www.polsound.pl

Polecam wysylac sluchawki przez sklep zostawiajac sobie paragon a zalaczajac ewentualnie ksero - nauczylo mnie tego juz doswiadczenie.

===

Jezeli Polsound nie uzna naprawy w ramach gwarancji i bedzie problem ze sprowadzeniem czesci - w litopadzie 2011 - na dostawe SRH940 trzeba bylo czekac do luty/marzec 2012 probowalbym bezposrednio w Shure USA.

Tymi kablami to mnie troche zdziwiles i zniesmaczyles. Ja w sumie zmiane rozsuniecia palaka zmieniam - nigdy, ale tak czy siak - jezeli to jest wszedzie, to po byku rozwiazanie.

Konstrukcja tego palaka to OEM a nie projekt Shure, wiele sluchawek ma niestety podobny wiec tak moze byc w bardzo wielu egzemplarzach innych firm takze :(

majkel

  • 7476 / 5914
  • Ekspert
06-03-2012, 11:59
Widzę, że firma wraca do standardów jakościowych E500.

Cypis

  • 2479 / 5053
  • Ekspert
06-03-2012, 12:09
>> majkel, 2012-03-06 11:59:18
>> Widzę, że firma wraca do standardów jakościowych E500.

Uogólniasz na podstawie jednego przypadku?

@Davidbrand

Reklamuj. Walcz. Nie odpuszczaj. Jeśli rzeczywiście nie jest to wynik "brutalnej eksploatacji" to jest to wada materiałowa, która nie ma prawa się trafić w słuchawkach z tej półki cenowej i bądź co bądź słuchawkach studyjnych.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
06-03-2012, 12:42
W SRH 840 kable są na zewnątrz, to lepsze rozwiązanie chyba, że..... zawadzasz tymi kabelkami i je urwiesz.

SRH940 miały zabezpieczać przed tym wyrywaniem... ale jak widać eksperyment się nie powiódł.




fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
06-03-2012, 13:16
Warto zapytac w ponad 200 stronicowym watku o tych sluchawkach na HeadFi.
http://www.head-fi.org/t/533716/shure-srh-940

Z tego co wiem, nikt takich problemow poki co nie zglaszal.

davidbrand

  • 11 / 4562
  • Nowy użytkownik
06-03-2012, 13:34
Dziekuje wszystkim za wsparcie;) widze ze coniektorzy troche z niedowierzaniem czytaja o tych wycierajacych sie po NIECALYM miesiacu kabelkach ukrytych w sluchawkach dlatego tez zrobilem przed chwila foto ktore zalaczam( jakosc kiepska bo nie moglem zlapac ostrosci na tym cienkim kablu).. mysalem ze cos jest nie tak z ta jedna sluchawka ale zajrzalem do drugiej i to samo;/ jesli te kable wytrzymaja zginanie przez dwa lata tak jak zapewnia nas producent (gwarancja) to raczej bedzie mozna mowic juz o malym cudzie. jeszcze co do kabli to sa one strasznie sztywne co wg mnie jest bledem producentow w tym wypadku bo jak widac az "łamia sie " na tych zgieciach, a co do zgiec to sa dwa, jak widac jedno zaizolowane jakotako.. hmm jesli moglbym cos pozytywnego napisac o sluchawkach to.. fajnie graja :)) lol pzdro.

ogorek

  • 855 / 5254
  • Ekspert
06-03-2012, 13:38
>> Cypis, 2012-03-06 12:09:35
>> majkel, 2012-03-06 11:59:18
>> Widzę, że firma wraca do standardów jakościowych E500.

Uogólniasz na podstawie jednego przypadku?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W E500 to był standard. Sporo użytkowników forum mp3store nabyło te dokanałówki za naprawdę spore pieniądze i większości rozłaził się kabel a niektórym (jak @getz-owi) rozpadły się wręcz słuchawki
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
06-03-2012, 13:41
Masakra. Z ciekawosci sprawdze jak sprawa wyglada w moim egzemplarzu. Zachecam jednak takze do zapostowania tych zdjec na HeadFi.

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
06-03-2012, 13:43
Odpowiadasz na wpis
 >> ogorek, 2012-03-06 13:38:35
W E500 to był standard. Sporo użytkowników forum mp3store nabyło te dokanałówki za naprawdę spore pieniądze i większości rozłaził się kabel a niektórym (jak @getz-owi) rozpadły się wręcz słuchawki

===

Tak to byl standard. Ja jednak mam chyba jakies szczescie bo mialem okolo 3 lub 4 par E500/SE530 i zadnej nic sie nie stalo. Teraz dodatkowo w kazdej nowej wersji IEMow Shure (xx5) jest odczepiany kabel.

Nawet zadne Grado mi sie nie zepsulo. W GS1000 jedynie wypadal mi grill wiec chyba faktycznie moge mowic o szczesciu.

Corvus5

  • 2596 / 5381
  • Ekspert
06-03-2012, 14:25
A gdzie są słuchawki pancerne jak mikrofon Shure SM58?

Dj

  • 1088 / 4689
  • Ekspert
06-03-2012, 14:27
konstrukcja pałąka bardzo podobna do skullcandy hesh. tylko że tam jest mega badziewny kompozyt...
bardzo łatwo je złamać jak pałąk by Ci dalej pękał to Ja dawałem np kawałek blaszki cieniej i Ją kleiłem klejem kropelką.
wtedy blacha powinna uniemożliwić dalsze pękanie;)
patent ten jest dość badziewny.
dziw bierze że w Shure zastosowano takie coś, sennheiser hd 650 miał znów problem z zchodzącej farby z pałąka, zwłaszcza jak się pałąk mocno rozginało.
dla mnie jest w ogóle dziwne że ktoś kupuje wysokie modele grado i że ta firma nadal je sprzedaje. moim zdaniem to jest dramat dawać tyle kasy za słuchawki i są one tak wykonane.
w dodatku w pałąku shure mogli by dać lepszy kabel.
to jest dla mnie niedorzeczne że takie firmy wypuszczają taki chłam.
to daje wiele do myślenia że hi end nie jest wcale taki cudowny tylko jest po prostu dobry, nieraz z rażącymi wadami...  

Dj

  • 1088 / 4689
  • Ekspert
06-03-2012, 14:34
Piotr Ryka
mam te słuchawki i powiem tak. wygląd może i przeraża ale wykonania lepszego nie widziałem.
same słuchawki dostosowują się do wielkości głowy pałąk cały z blachy i jest na szynach blaszanych.
kabel przykręcany śrubą;), jak się wygniecie pałąk to odpinasz skórę wkładasz pod nią gąbkę i znów pałąk jest jak nowy;)
pady skórzane podobno się rozłażą a ja mam już welur.

davidbrand

  • 11 / 4562
  • Nowy użytkownik
06-03-2012, 14:38
Powiem tak.. przesiadlem sie na nie z Audiotechnica ATH m50 ktore sluzyly mi przez ponad rok ( i sluza nadal ,niezniszczalne;) ) wokal na ath jakos nigdy nie przykuwal mojej uwagi , myslalem ze jest tak jak byc powinno, ale kiedy uslyszalem te Shurki to naprawdze niebo a ziemia.. nagle zobaczylem jak te moje ukochane M50tki slabo graja w porownaniu do SRH940 a wlasnie najwieksza roznica to WOKAL!  poprostu teraz to jest to, charakter brzmienia jest o niebo bardziej naturalny niz w poprzednich sluchawkach. testowalem je jednoczesnie na tych samych utworach podpiete do Audinst\'a HUD mx1 i teraz dopiero slychac bylo jak strasznie dudnia te ath , maja w tych swoich nausznikach jakis nienaturalny rezonans ktorego wczesniej nie dostrzegalem przez co wokal jest jakby lekko zamulony , stlumiony a na tych shurach o dziwo dzwiek jest praktycznie jak w otwartych sluchawkach, bardzo detaliczny ( bez porownania z ath) i taki lekki, niemaczacy kurde duzo moglbym dobrego pisac o dzwieku tych sluchawek bo naprawde bardzo mi przypasowal , i w realizacji materialu , obrobce dzwieku roznego rodzaju, masteringu itp bo tym sie zajmuje to sluchawki spisuja sie idealnie. natomiast basu jest ze 2x mniej niz w ath m50 a na samym poczatku to wydawalo mi sie nawet ze mam jakies wadliwe sluchawki bo w ogole go nie bylo w niektorych utworach basu , na ktorych ath dosc mocno "dudnily".. oczywiscie porownanie tych sluchawek robilem dopiero po mocnym dotarciu sie nowych sluchawek ( ponad 100h napewno) i z pewnoscia zakochalbym sie w tych sluchawkach gdyby nie ich kiepskie plastiki i kable przez ktore czar prysnal jak mydlana banka wpadajaca na ciernisty krzak hehe.. bardzo chcialbym polecic te sluchawki ludzia ktorzy szukaja czystego , mega detalicznego dziweku bez podbitych nienaturalnie basow... ale nie moge wiecie dlaczego;P