Audiohobby.pl

Wybór monitorów / kolumn do PC audio

inabstracto

  • 25 / 5565
  • Użytkownik
19-02-2012, 14:10
Cześć,

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem zestawu stereo, który podpiąłbym do EMU 0404 PCI. Obecnie słucham muzyki z Beyerów DT 990 Pro podłączonych do wzmacniacza Holdegrona. Korzystam z tego połączenia od 3 lat i bardzo sobie je chwalę, stąd też moje obawy - czy wydając np. ~2000 zł na monitory aktywne czy kolumny podstawkowe mogę liczyć na brzmienie podobnie szczegółowe, jak to, które dają mi słuchawki Beyerdynamic. Na tę chwilę wybór zawęziłem do KRK RP6 G2 (lub RP5 + dedykowany subwoofer) i Usher S-520 + wzmacniacz. Drugi zestaw na pewno byłby droższy ze względu na konieczność dokupienia dobrego wzmacniacza, a poza chyba uboższy w niskie tony z uwagi na mniejszy głośnik, ale z drugiej strony - co przecież tak "audiofilskie" :) - Ushery trochę lepiej wyglądają.

Czy powinienem rozważyć jeszcze zakup innych monitorów / kolumn albo powiększyć budżet, żeby zbliżyć się do jakości brzmienia DT 990? Wiem, że to inny sprzęt i charakterystyka, ale może mimo wszystko zasadne jest wprowadzenie pewnych porównań. Muzyka, której słucham, to przede wszystkim elektronika (przeróżna - downtempo, 2-step, 'idm', deep house, synth-pop etc.), rock i indie.

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
20-02-2012, 19:30
W podanym budżecie skierowałbym uwagę na Behringer Truth B3031A. Nie zagrają jak 990 Pro, bo żadne porządnie skonstruowane monitory tak nie zagrają. To są "uśmiechnięte" słuchawki, z podbitymi skrajami pasma, wycofaną średnicą. Na wygląd nie zwracałbym uwagi. Trójdrożny system ATC za 100 K PLN to w porównaniu z audiofilskimi wyrobami zwyczajne szkarady. Ale gra pięknie...

inabstracto

  • 25 / 5565
  • Użytkownik
22-02-2012, 22:40
Hm, ciekawa propozycja. Monitory ze wstęgą kosztują zazwyczaj co najmniej dwa razy więcej niż te Behringery.

Trochę namieszałem z tym brzmieniem "jak DT 990 Pro". Zabrzmię jak laik, ale po prostu zastanawiam się, czy w tym przedziale cenowym mogę liczyć na monitory/kolumny, które będą odwzorowywały podobną liczbę detali co Beyery. Oczywiście dopuszczam, że sposób prezentacji może się różnić, choć zależałoby mi na tym, aby brzmienie nie było męczące, a sam sprzęt nadawał do \'zwykłego\' słuchania muzyki. Dlatego też wybór wcześniej padł na KRK - słyszałem, że seria Rokit jest właśnie polecana do odsłuchów \'niestudyjnych\'.

  • Gość
22-02-2012, 22:48
Atc scm 40 i sześć końcówek z aktywnym podziałem.

  • Gość
22-02-2012, 22:50
ATC i PMC ze wskazaniem na ATC grają w sposób o którym większość audiofilskich pudełek może zamarzyć.

atmeg

  • 1202 / 4860
  • Ekspert
23-02-2012, 21:06

Czy na podobnym poziomie ?> wątpie .

atmeg

  • 1202 / 4860
  • Ekspert
23-02-2012, 21:09
To odnosilo sie do zapytania -czy wydając np. ~2000 zł na monitory aktywne czy kolumny podstawkowe mogę liczyć na brzmienie podobnie szczegółowe, jak to, które dają mi słuchawki Beyerdynamic?

inabstracto

  • 25 / 5565
  • Użytkownik
25-02-2012, 19:20
Jaki w takim razie byłby sprzęt stereo podobnej klasy? Ile trzeba by było wydać?

nygus

  • 217 / 5884
  • Aktywny użytkownik
25-02-2012, 21:34
Jak mozesz to powiedz cos wiecej o PMC, bo jestem fanem linii transmisyjnych i rozwazam ich zakup.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

atmeg

  • 1202 / 4860
  • Ekspert
26-02-2012, 19:08
Kiedys nasłuchałem sie monitorów Sonus Faber , to grało szczegółowo ale cena powyżej 3000.
Taraz jest istny wysyp tanszego sprzętu do domowego studia , może tu szukać?
Jako ważne podałeś szczegółowość dzwieku a w tym aspekcie słuchawki akurat są mocne i cieżko głośniki które dorównają im.

inabstracto

  • 25 / 5565
  • Użytkownik
26-02-2012, 20:32
atmeg, nie wyraziłem się precyzyjnie. Rozumiem, że słuchawki i kolumny / monitory różni charakter brzmienia; nie szukam sprzętu do zastosowań profesjonalnych, lecz zwykłego słuchania muzyki, a interesuje mnie to, w jakim przedziale cenowym plasuje się zestaw stereo, który klasą odpowiadałby wspomnianym Beyerdynamicom DT 990 Pro.

Kraft

  • 448 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
27-02-2012, 01:59
Zależy kogo pytasz. Dla jednego mogą nie być warte funta kłaków, a dla drugiego będą słuchawkami życia, bo trafiają w jego, powiedzmy,  punkt G ;)

Żeby odczuć konkretną różnicę jakościową w stosunku do tych Behringerów musiałbyś wskoczyć na dwukrotnie wyższy pułap cenowy, gdzie siedzą Adamy A7X, albo jeszcze wyżej - Dynaudio BM6A.

  • Gość
27-02-2012, 07:45
Sorry bardzo ale znów pojawia się mitologia, cudowne jittery , później szpilki pod kolumny , drewniane podstawki pod kable itp.

Ma grać, a granie wynika z dobrych ODPOWIEDNICH parametrów ,niekoniecznie cudownie nieziemskich.

atmeg

  • 1202 / 4860
  • Ekspert
27-02-2012, 17:02
>>inabstracto
Dobrze odczytałem twoje zapytanie dlatego podałem jako przykład firme Sonus Faber , dodam ze był to model z połowy lat 90tych ,jak grają obecnie produkowane małe kolumienki tej firmy nie wiem.

inabstracto

  • 25 / 5565
  • Użytkownik
27-02-2012, 17:45
OK, chciałem tylko podkreślić, że \'szczegółowość\' to nie kryterium. Bardziej zależy mi na tym, żeby przejście z zestawu słuchawkowego na stereo nie wiązało się z jakimś zauważalnym spadkiem jakości, stąd prośba o określenie zestawu w podobnej klasie.