Audiohobby.pl

Obudowy

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
29-01-2012, 15:35
Macie jakieś sprawdzone ciekawe i tanie źródła obudów aluminiowych? Odpaliłem sobie AVT2850, jednak radiatory, które mam, nie wyrabiają, najlepsza by była obudowa aluminiowa pod nie. Od biedy plastikowa i radiator w środku...

lancaster

  • Gość
29-01-2012, 16:44
Był kiedyś link na forum do sklepu zdaje sie włoskiego.
Obudowy całkiem ładne, otworowanie na zamówienie. Zdaje sie ahaja polecał.

Nie wiem czy to nie ten ? :
http://www.modushop.biz/ecommerce/index_l2.php

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
29-01-2012, 17:22
Mogę dać w plastiku. Mocniej się nie grzeje, ale bałbym się o plastik. Nie wiem, czy większy radiator wystarczająco by rozpraszał, żeby zmniejszyć temperaturę. Nieraz tranzystor był nagrzany, że ślina wyparowywała w sekundę, a większe dmuchnięcie przesuwa tymczasowo punkt pracy o kilkadziesiąt mV.

Może jedna zdecyduję się na duży plastik, bo przy takiej zabawce nie jest to warte albo sobie podaruję, bo przy moim źródle za dużo jest zakłóceń.

Jak obudowy plastikowe kosztują po 10zł, to aluminiowa nie mogłaby kosztować 30zł? ;-)

krz

  • 88 / 5306
  • Użytkownik
29-01-2012, 17:58
Coś mi się nie chcę wierzyć z tym grzaniem.
Złożyłem trzy egzemplarze AVT2850 i każdy się grzał, jak to w klasie A, ale bez przesady. Ten Twój radiator to jakaś blaszka?
Jeden wzmacniacz miałem w obudowie Hammond (http://www.soselectronic.pl/?searchstring=hammond&str=378) w tranami przykręconymi bezpośrednio do spodu i obudowa była mocno ciepła.
Przecież to tak jakby wstawić średniej wielkości radiator.
Daj lepiej zdjęcia, co jest u Ciebie. Może z zasilaniem przesadziłeś.

krz

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
29-01-2012, 18:35
Może z tego soselectronic coś wybiorę, choć kombinowanie jak te tranzystory przytwierdzić do obudowy i co zrobić z płytką wystającą na 1mm może zabrać mi zbyt dużo czasu.

Symetryczność zasilania kompensowałem, był ok 11,5V, jeżeli dobrze pamiętam - składałem prawie rok temu. Szumi na 32 ohmach, na mniej to już porażka. Podłączyłem pod irivera T60 do testów - nawet nawet, było lepiej. Pod integrę też, ale zakłóceń z komputera pełno, samo gra ;) Ogólnie dźwięk się ułożył po godzinie, jest słabo (wg mojej skali, czy nie jest tragicznie), ale w niektórych parametrach dźwiękowych nawet przynajmniej przeciętnie, co przy takim źródle jest nie lada wyczynem.

Co do grzania, to głownie dotyczy tranzystorów u płytkach na kanałach. Zasilacz też, ale mniej. Napięcie na wyjściach kompensowane dla stanu ustalonego do poziomu +/- kilkunastu mV, wahania są rzędu +/-20-30mV, co daje na starcie od -150 mV do -200 mV. W układzie skromne odsprzęgania lub ich brak. Radiatory żeberkowe 20x12mm, podkładka, brak pasty. Mniejsze tranzystory nie sprzęgane termicznie. Wszystkie tranzystory parowane.

Niestety nie mam jakoś czasu, żeby na ślepo stroić układ i go poprawiać, bo na to by trzeba było może i ze 100 godzin, wielu sond i oscyloskop ;)