Audiohobby.pl

wybór DACa do Grado SR 60i

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 16:44
Witam was jestem tu nowy i to mój pierwszy temat. Zakupiłem słuchawki Grado SR 60i, kupiłem je ze względu na cene bo nie stać mnie na droższy sprzęt puki co, to moje pierwsze jakieś lepsze słuchawki wcześniej miałem jakieś bezfirmowe dziadostwo.. słucham muzyki z komputera , i mam zamiar kupić jakiegoś DACa ale niestety nie znam się na tym nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem. W kompie mam X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series wiem ze nie jest to jakaś rewelacja dlatego szukam DACa.
Podaje przykłady co ja znalazłem:

Lead Audio LA-100 (LA100)
Styleaudio Carat Topaz
Firestone Fubar 4

co o tym myślicie czy to się nadaje do takich słuchawek?? najbardziej z tych interesuje mnie Styleaudio ale jak juz pisałem nie znam się na tym i liczę na waszą pomoc czym napędzić te słuchawki:) lubię słuchać rocka, i elektroniki. Lubię dźwięk ciepły, dynamiczny..
Dopiero zaczynam przygodę ze słuchawkami wybaczcie więc ze nie okręślam zbytnio czego mi trzeba ale od czegoś trzeba zacząć:)

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
05-02-2012, 17:11
Szukasz nie DAC\'a a kombo DAC + Amp.

Określ budżet.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 17:13
tak chodzi mi o DAC z wbudowanym wzmacniaczem do 1500zł

domzz

  • 1113 / 5812
  • Ekspert
05-02-2012, 18:10
Moim zdaniem trochę źle rozłożyłeś proporcje słuchawki/Dac+amp. Do Sr60i nie potrzebujesz sprzętu za 1500zł (no chyba, że będziesz za jakiś czas zmieniał słuchawki na lepsze). Celowałbym raczej w taką półkę cenową:
http://www.headfonia.com/the-latest-must-have-the-fiio-e10-usb-dacamp/

lub

http://www.creative.com/emu/products/product.aspx?category=610&pid=15185

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 18:24
Kiedyś na pewno kupię wyższy model Grado..:) docelowo wystarczyło by mi sr 325, ale kupując sprzęt z przedziału cenowego do 1500zł myśle ze nie bede potrzebował go wymieniać w przyszłości. jak z takim sprzętem wypadną sr60i?? bedzie duzo lepiej niz z tańszym sprzętem?? bo nie wiem czy opłaca mi się teraz coś kupować tańszego by później sprzedawać i kupować nowe pod sr325. Chciał bym zeby ten sprzęt pociągną sr60i i wyższe modele jak 325

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 18:26
albo inaczej czy to co proponujesz w przyszłości poradzi sobie z sr325??

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
05-02-2012, 19:02
SR60i nie potrzebują DACa, różnica względem karty dźwiękowej będzie minimalna bądź na granicy percepcji. Kup lepiej mocny amp, który odwdzięczy się w przyszłości gdybyś zmieniał słuchawki na lepsze. Wtedy też będziesz mógł  rozejrzeć się za DACem. Na tym etapie odradzam bo to wydatek, który nie przełoży się na zauważalne polepszenie. Jeśli planujesz kontynuować przygodę ze słuchawkami marki Grado mogę polecić Little Dot I+ bo nie prędko będziesz chciał z niego zrezygnować, a kosztuje naprawdę niewiele, obsłuży wszystkie modele do RS1 włącznie, jako DAC możesz w przyszłości zainteresować się chińskim Matrixem. Gdybyś miał ochotę na wydanie większej gotówki to wtedy tylko sprzęt Majkela, zamawiasz komplet DAC+amp+okablowanie i możesz słuchać na tym wszystkiego łącznie z PS1000 ;) Ewentualnie jeśli będziesz tak jak ja chory na "świecidełka" to polecam eksperymenty z "chińszczyzną" i radzieckimi lampami jeśli nie chcesz wydawać fortuny lub w innym wypadku pozostają zabawy z Cary, wysokimi Woo itp zabaweczkami za ponad 10k :)

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
05-02-2012, 19:27
>> -Pawel-, 2012-02-05 19:02:55

Nie każdy szaleje za DIY.

Możesz odsłuchać sobie np. NUFORCE ICON HDP, dla 32 omowych Grado daje podobno 288mW na wyjściu co winno grado wystarczyć. Jest tego cała masa.

Możesz też pomyśleć o jakimś interface typu Emu, ESI, MOTU itp. mało to audiofilskie rozwiązanie ale zyskujesz wiele opcji a jakość dźwięku często porównywalna.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 19:36
rozumiem, powiedz mi ten little dot I+ miał bym podłączyć bezpośrednio do mojej karty dźwiękowej kablem minj jack-2xRCA domyślam się ze sam kabel tez ma istotne znaczenie co polecacie za w miarę rozsądne pieniądze?? w przyszłości raczej nie mam zamiaru wydawać więcej niż na słuchawki jak juz pisałem może kiedyś sr325.. a gdzie można kupić takiego little dot\'a??

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
05-02-2012, 19:48
W takiej konfiguracji moim zdaniem kabel nie ma istotnego znaczenia i ile jest po prostu dobry.
Jako, że będzie leciał przy kompie najważniejszą cechą jaką winien posiadać jest b. dobre ekranowanie.

Każdy tu inaczej patrzy na sprawę kabli, dla jednych są niemal najważniejszym elementem zestawu a inni uważają, że każdy gra tak samo. Są też tacy, którzy gdzieś tam zwracają uwagę jedynie na pojemność i budowę kabla. Własnymi uszami sobie odpowiedz na pytanie jak ważne są kable.

Ja mogę Ci polecić za małe pieniądze (ok 60 zł) studyjny kabelek DIE HARD DH520LU5 Mini Jack Stereo - 2x RCA to akurat symbol dla wersji 5metrów ale są i inne. Możesz np go nabyć i wypożyczać do kolegów, sklepów, inne kable tego typu za 10, 20 razy więcej kasy - usłyszysz (jeśli usłyszysz) jakąkolwiek pozytywną zmianę po zmianie kabla, kupisz sobie, nie usłyszysz, nie stracisz kasy.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 19:55
jak mam coś kupować bede sie sugerował raczej wami niż tym  co piszą produceci.  Chciał bym zeby było to raczej jedno urządzenie tj. DAC+AMP mam 23 lata a moje zarobki za wielkie nie sa wiec kwoty 10tys raczej nie sa dla mnie osiągalne:p

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
05-02-2012, 19:56
Kieruj się własnym słuchem.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 20:05
nie musi być to jakiś mega wyszukany sprzęt po prostu chciał bym żeby moje sr 60i miały jakieś wzmocnienie sygnału dlatego myślałem o dac+amp chyba ze wystarczy sam amp jak pisał -Pawel- bo z tego co czytałem to ta moja karta x-fi do muzyki to jest raczej srednia i myslałem ze dac+amp bedzie lepszym rozwiązaniem. od niej.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 20:16
wystarczy mi urządzenie z wyjściem słuchawkowym nie musi być uniwersalne słucham tylko z komputera ciekawy ten NUFORCE ICON HDP właśnie tego typu małe komstrukcje by mi odpowiadały,mam pytanie gdzie można odsłuchać tego typu sprzęt?? i jak on sie ma naprzykład do takiego Styleaudio Carat topaz? podejrzewam ze trzeba posłuchać zeby poczuć..

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
05-02-2012, 20:19
Little Dota możesz zgarnąć z ebay, przesyłka ekspresowa, a przy tym akurat ampie nie powinno zdarzyć się, abyś musiał płacić dodatkowo cło i VAT. Ja przynajmniej nie znam takiego przypadku, zwykle DHL przerzuca paczkę przez granicę ukradkiem i po niecałym tygodniu jest w PL :)

http://www.ebay.pl/itm/Little-Dot-I-Hybrid-Headphone-Amplifier-6JI-standard-/250677955752?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5d920ca8#ht_5352wt_1185

Co do kabelków to jestem tutaj tego zdania co Asmagus, wystarczy solidny ;)

PS Nie jestem fanem DIY, wręcz nie przepadam za DIY, ale odnośnie źródeł nie widzę po prostu konkurencji w tych pieniądzach, DACe za 1-2k są moim zdaniem po prostu przeciętne jeśli chodzi o gotowe urządzenia firmowe. Słuchałem Nuforca i żadna rewelacja to nie była, nie wiem czy w ślepym teście odróżniłbym od E-MU. Ale oczywiście tak jak Asmagus piszesz, opcji jest multum także ja tylko podałem przykład ze swojego punktu widzenia. Uszka każdy ma swoje więc i tak takie porady z naszej strony pomagają jedynie lekko zawęzić krąg poszukiwań.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek