Audiohobby.pl

wybór DACa do Grado SR 60i

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
08-02-2012, 19:52
@RAH - czy  posłuchałeś najlepszej dotychczasowej rady (udzielonej przez Gustawa) aby posłuchać Matrixa w sklepie u kogoś ? A najlepiej skorzystać z linku, który załączył @Gustaw i zapytać się czy sprzedają z opcją zwrotu.

Wybrać 2 urządzenia, porównać samemu na swojej muzyce i zostawić to, które Tobie pasuje najbardziej.

Bo recenzentowi i dużej liczbie osób może bardzo pasować ale Tobie - nie bardzo.

Rozbieżności na temat tego samego sprzętu i jego zgrania z konkretnymi słuchawkami są kolosalne.

Czytałem dziś wątek na forum Mp3store o nowych AKG i @Rolandsinger twierdzi, że one grają doskonale głównie ze sprzętu przenośnego a @Fallow miał inne wrażenia.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
08-02-2012, 20:01
>> grisza_1982, 2012-02-08 19:44:24
Kupiłem już kilka urządzeń z Chin/ HongKong o gabarytach zbliżonych do Matrixa i jeszcze się nie zdarzyło aby naliczyli mi cło.


W moim wypadku było podobnie, kupowałem LD I+, obudowy itp urządzenia o zbliżonych wymiarach i zawsze przychodziły w ekspresowym tempie i bez opłat. Jednak w przypadku większych urządzeń trzeba nastawiać się na dodatkowe opłaty i uzbroić w cierpliwość. Mój LD VI+ leży już drugi tydzień na cle, do urzędu przesyłałem najpierw standardowe dokumenty, a następnie jeszcze dwa razy składałem dodatkowe wyjaśnienia, mam nadzieję, że jutro coś ruszy...

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

calluna

  • 54 / 5436
  • Użytkownik
08-02-2012, 20:25
Ja za ld I+ musiałem akurat uiścić cło... zamawiałem bezpośrednio z littledota\'a. Za matrixa nie musiałem i za lc także nie musiałem. Pewnie zależy to od szczęscia i firmy dostarczającej sprzęt. Jeśli coś idzie przez EMS to na bank będzie cło.

walkman6

  • 333 / 5776
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2012, 20:42
>> calluna, 2012-02-08 19:13:55
Do tej wersji z 2011 opcjonalnie możesz także kupić pilota. Jeśli będziesz na tego matrixa zdecydowany to proponuję zakupić go tutaj:
http://tamaudio.com/store/index.php?route=product/product&product_id=55
Jest taniej niż na ebay\'u, nie płacisz za transport i nie masz cła bo wysyłka jest przez UK. Pewnie te zasady się nie zmieniły ale można zapytać o to mailowo.

Czy ktoś jeszcze tam kupował? Wszyscy zadowoleni?

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
08-02-2012, 21:01
Z tym szczęściem różnie bywa, jeśli chodzi o metodę transportu to może to być EMS, może być też DHL Express, nie ma to większego znaczenia, bardziej liczy się droga transportu. Generalnie z własnych doświadczeń i obserwacji wywnioskowałem, że cła możemy spodziewać się najprędzej w przypadku gdy:

1. Zamawiany towar idzie pocztą lotniczą (skanery na lotniskach + nadgorliwość urzędników wobec przesyłek lotniczych sprawiają, że odprawę celną przy tej metodzie transportu mamy jak w banku).
2. Zamawiany towar jest ciężki, bądź ma spore gabaryty.
3. Kupiliśmy coś drogiego, tj. o wartości co najmniej kilkuset USD. Towary o wartości poniżej pewnego progu (w tej chwili nie pamiętam, ale było to chyba coś około $150) nie są objęte podatkiem celnym.
4. Zamawiany towar idzie z USA (urzędnicy celni są chyba najbardziej cięci na kochanych sojuszników zza wielkiej wody i skrupulatnie sprawdzają większość przesyłek pochodzących ze Stanów Zjednoczonych).

W przypadku towarów zamówionych z krajów UE nie płacimy nic. Jedynie obowiązkiem sprzedawcy jest odprowadzenie należnych podatków (czyli zasady jak w przypadku kupowania na allegro) we własnym kraju, nas nic nie obchodzi.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
08-02-2012, 21:29
Unikanie opodatkowania jest przestępstwem karnym skarbowym, przy małych kwotach wykroczeniem.
Teoretycznie gdy dostajesz paczkę, która wiesz, że ma być oclona musisz sam się zgłosić, wypełnić dokumenty i cło zapłacić. Nie piszę już nawet o opcji "gift" na życzenie.

Ostatnio miałem kilka spraw, w konsultacji, gdzie Urząd Celny upomniał się po kilku latach o należności celne od takich właśnie paczek. One są rejestrowane, nawet gdy nie są "clone". Gdy w wyniku jakiegoś postępowania organ dowiaduje się, że nadawca XXX jest firmą i wysyła towar z opcją GIFT lub zaniżoną wartością, może "przeczołgać" wszystkich, którzy takie paczki odebrali. Radzę uważać.

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
09-02-2012, 06:34
ogorek  pisałem na poprzedniej stronie "Na razie jestem szczęśliwy bo udało mi się w pobliskim mieście namierzyć osobę z matrixem mam nadzieję że w najbliższym czasie udam się ze swoimi grado na małe przesłuchanie. oczywiście później podzielę się z wami swoimi wrażeniami :):)" - później napiszę czy mi się podobało :)

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
09-02-2012, 06:45
być może będę zmuszony kupić coś tańszego bo czeka mnie remont, a wtedy możliwe że spróbuję jak radził mi
-Pawel- Little Dot I+ ze względu iż jest o wiele tańszy. Jeżeli uda mi się go gdzieś odsłuchać i będe zadowolony kupię go pierwszego, a jak kiedyś będe mieć przypływ gotówki to dozbieram na jakiegoś DAC\'a. myślę że ta kolejność nie będzie mieć dla mnie aż tak wielkiego znaczenia ze względów na tymczasowo ograniczony fundusz..

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
09-02-2012, 09:05
>> asmagus, 2012-02-08 21:29:05
Unikanie opodatkowania jest przestępstwem karnym skarbowym, przy małych kwotach wykroczeniem.
Teoretycznie gdy dostajesz paczkę, która wiesz, że ma być oclona musisz sam się zgłosić, wypełnić dokumenty i cło zapłacić. Nie piszę już nawet o opcji "gift" na życzenie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

No i stało się, są aspekty w których zgadzam się z Asmagusem. Jak ktoś kupuje auto sprowadzone z USA niech lepiej sprawdzi czy "importer" nie "uniknął" większości opłat.

@RAH - nie zauważyłem tamtego wpisu, ale najlepiej by było mieć dwa urządzenia w tym samym czasie i sobie porównać. Sprawdź link @Gustawa i skontaktuj się ze sprzedawcą. Zobacz też czy mp3store nie ofiaruje wielu z tych produktów. Może mają je w swoich salonach "do posłuchania".

Masz pieniądze i czas na zabawę, kupuj, testuj, sprzedawaj.
Albo druga droga to testowanie na własnej muzyce kilku urządzeń i wybranie samemu.
Te dywagacje o kablach mogą polepszyć odbiór urządzenia ale najpierw ono musi spełnić twoje oczekiwania.

Odradzam drogę typu "trochę nie to ale może kablami wyrównam"
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

GRADO__Fan

  • 299 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2012, 18:54
Witam Was koledzy :)
Dawno mnie nie było.

rah >>
Jeśli nie potrzebujesz niczego więcej niż wejścia USB to polecam posłuchać Calyx Cofee. Małe to, a potrafi pięknie zagrać. Z Grado zgrywa się świetnie, nawet jak wpinam GS1000 :)
Można wypożyczyć.
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

rah

  • 37 / 4470
  • Użytkownik
24-02-2012, 05:11
ostatnimi czasy miałem możliwość potestowania z czym moje sr60 najbardziej mnie zadowolą rozwalił mnie little dot I+ świetny dzwięk miałem możliwość wypożyczenia i zabrałem go do znajomego który posiada w kompie xonara essense st razem grają jak dla mnie bardzo fajnie niestety nie miałem możliwości jeszcze słuchać little dota wraz z matrixem sam matrix gra dość fajnie ale little dot jak dla mnie lepiej.. dzięki ze naprowadziliście mnie czego warto posłuchać poszukam czegoś jeszcze dla porównania wtedy zadecyduje co warto :)