Audiohobby.pl

Sennheiser HD800

Kraft

  • 448 / 5849
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2012, 21:13
>> Mogos, 2012-02-04 18:07:30
>> A tam gadanie. Fajnie się słucha na HD800 i już. A z tym basem to nie jest tak źle.

No pewnie. A już kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy wychwalają K701 a HD800 zarzucają brak basu.
Piszę to jako sympatyk metalu. Jak nie ma pierdolnięcia na centrali to słuchafony lecą przez okno ;)
Osiemsetki pozwalają bez wysiłku śledzić poczynania sekcji rytmicznej i przy tym mają bardzo dobry impakt.
Tylko potrzebują papu, żeby te ich górki impendacyjne unieszkodliwić.

Mogos

  • 382 / 5785
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2012, 21:16
Ja nie mam nic przeciwko krytycznym uwagom na temat HD800. Rozumiem, że mogą się nie podobać. A z tymi nowościami z coraz większymi cenami to rzeczywiście obłęd. Dobrze jest posłuchać, porównać do tego co się ma zanim się kupi ten nowy (może) lepszy model. Rozumiem kolegów Staxowców bo to konstrukcje wyrafinowane o brzmieniu wysublimowanym. Ale po odsłuchach nie ciągnie mnie w tym kierunku. To co mam dostarcza mi kompletnego przekazu i związanych z nim wrażeń w sposób jaki lubię.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
04-02-2012, 21:31
Jesteśmy świadkami narodzenia nowej religii - Staxizm.

Ciekawe jak długo pożyje, czy wygaśnie jak inne kulty - Qualia, K1000 czy Audeze.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Kuba_622

  • 312 / 4913
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2012, 21:39
>> Rolandsinger, 2012-02-04 21:31:27
Jesteśmy świadkami narodzenia nowej religii - Staxizm.


Ostatnie dobre słuchawki DYNAMICZNE jakie wyprodukowano to były DT-48. Amen.

;)

Mogos

  • 382 / 5785
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2012, 21:44
Tak impakt jest. On jest jednym ze składników, które powodują, że HD800 potrafią zagrać energetyzująco. Masz rację Kraft są "żarłoczne" i byle czym nie da się ich do życia pobudzić. Miałem już nie zachwalać HD800 ale jakoś tak zaś poczułem się wywołany do tablicy.
A jeżeli chodzi o nowe konstrukcje to takie połączenie HD800 z PS1000 (tu bym z nich zabrał wyższą temperaturę barw instrumentów do HD800) byłoby nadzwyczaj ciekawe. Chciałbym jeszcze posłuchać Audeze LCD-3 w moim systemie. Tak podskórnie czuję, że mogłoby być bardzo ciekawie.
No właśnie a przecież już pisałem że jest miodzio z tym co mam i że w sumie już mi nic do szczęścia nie potrzeba.  Mam nadzieję, że koledzy wybaczą mi tą przewrotność i zrzucą to na karb choroby :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
04-02-2012, 22:03
Mogos, dla zwolenników starannej gimnastyki z torem są Ultrasone Edition 10. W każdym razie takiej katastrofy brzmieniowej, jaką można uzyskać na tych dynamikach nie słyszałem na HD800, ale też takich odlotów nie było, gdy się zgrał system z Edition 10. Średnica PS1000 przy Ultrasone brzmi wytrawnie. Edition 10 są słodkie i eufoniczne w tym zakresie. Do tego jak dla mnie najbardziej akuratny bas ze wszystkich znanych słuchawek i wysokie tony, które powinny przypaść do gustu fanom brzmienia klocków firmy Kondo. Do śpiewu operowego i klasycznej elektroniki typu Vangelis Edition 10 nie mają konkurencji. W ciężkich brzmieniach mogą być uciążliwe, choć rozdzielczość i szybkość mają na bardzo wysokim poziomie.

Gustaw

  • Gość

TOUAREG

  • 4 / 4495
  • Nowy użytkownik
04-02-2012, 22:49
Dziękuje za powyższe wnioski. Czytanie kilku tysięcy postów o "słuchawkach wysokiego lotu" już nie jest konieczne. Dla mnie najważniejsze, że topowe Senki, nawet używane nie okażą się mielizną. Tu pytanie do właścicieli posiadających ten model od dłuższego czasu - JAK ONE SIĘ STARZEJĄ ? wszak wykonane są z plastiku. Z całą pewnością będę zadowolony z nauszników znakomitych, te najdoskonalsze, niedoścignione, unikalne, najlepsze na świecie... itp. itd. zawsze mogą być następne.
Chcę jeszcze, tych zadowolonych i przywiązanych do tego modelu słuchawek kolegów, namówić na opis co obecnie je Wam napędza, a co było wcześniej (zapewne gorzej)
rower

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
05-02-2012, 01:04
>> pytanie do właścicieli posiadających ten model od dłuższego czasu - JAK ONE SIĘ STARZEJĄ ? wszak wykonane są z plastiku<<

Tworzywa sztucznego. Mierzi mnie słowo plastik jako synonim czegoś złego. Wszak w dzisiejszym świecie jest dużo różnego rodzaju polimerów.
Wykonanie ich jest poprawne lecz mam lekkie zastrzeżenie po czasie do lakieru na nich. Fakt odkładałem je czasem po prostu na biurko różnie etc. Raz czy dwa upadły ale żeby zaraz się takie zrobiły nieprzyjemnie zdrapania lakieru na rantach. No cóż musisz delikatnie z nimi i jak odkładasz nie na stojak to ustawiac je siateczką na biurku

ogorek

  • 855 / 5227
  • Ekspert
05-02-2012, 09:52
>> Kraft, 2012-02-04 21:13:51
>> Mogos, 2012-02-04 18:07:30
>> A tam gadanie. Fajnie się słucha na HD800 i już. A z tym basem to nie jest tak źle.

No pewnie. A już kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy wychwalają K701 a HD800 zarzucają brak basu.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

K701 to wydatek poniżej 800 PLN w thomann.de
Wielu gatunków muzyki słucha się na nich rewelacyjnie.

HD800 to wydatek 4000 PLN i walka z torem.

Jak ktoś nie ma innych priorytetów związanych z wydatkami to może iść w T1, HD800, PS1000, Edition 10 plus budowa toru pod nie. Mniej wymagająca ale równie drogie i dające "fun" są D7000.

Łatwiej i taniej jest zbudować tor pod HD380 PRO, czy K701 (mnie się dobrze zgrywają z BP i Violectriciem).

Tak jak ze wszystkim w życiu. Można kupić auto a potem zmieniać mu doloty powietrza i oprogramowanie - albo go użytkować i znajdować satysfakcję w tym jak działa - takie jakie jest.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Road To Nowhere

  • 1033 / 5890
  • Ekspert
05-02-2012, 10:29
Moje HD800 mają już dwa lata , w brzmieniu w zasadzie nic się nie zmieniło ,może oprócz początkowego okresu tzw. wygrzewania ,teraz nie słyszę zmian ,może za stary już jestem i kłopoty ze słuchem a może za rzadko ich używam
bo "sesję słuchawkową" robię sobie tylko 2-3 razy w miesiącu.
Słuchawki wiszą na drucianym wieszaku/stojaku a ,że jest to w pobliżu okna z wystawą południową to przykrywam je dodatkowo szmatką flanelową żeby się nie kurzyły i ewentualnie "plastik" się nie odbarwiał.

Mogos

  • 382 / 5785
  • Zaawansowany użytkownik
05-02-2012, 10:40
Ja je kupiłem zaraz jak tylko były osiągalne w Polsce. Używane w  warunkach domowych. Żadnych oznak starzenia.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
11-02-2012, 16:46
Moje HD800 przeszły gruntowną przemianę w stylu ColorWare a oto efekt :)

reactor

  • 1649 / 5328
  • Ekspert
11-02-2012, 16:54
>> aallen, 2012-02-11 16:46:00

Co z dzwiękiem, uległ poprawie? ;)

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
11-02-2012, 17:00
Niestety nie, ale powinien ! :)