Audiohobby.pl

Grado SR60 - ciagle poszukiwanie zrodla

bigmanpigman

  • 15 / 4367
  • Nowy użytkownik
17-06-2012, 18:58
Witam, to znowu ja. Jako, że zdobyłem już fundusze na źródło dla moich Grado SR-60 postanowiłem, według rad użytkownika Kraft, kupić Xonara Essence ST. Jednak czytałem jeszcze trochę innych tematów i wyczytałem, że Grado SR-60 dobrze zgrywają się też z tym daciem - http://beresford.otwarte24.pl/44,Calyx-Cofee-DAC . Mógłby ktoś napisać czy warto zainteresować się tym Calyx Coffe, czy lepiej pozostać przy Xonarze? Kraft, jeśli trafisz przypadkiem na ten temat miło było by poznać też twoją opinie. Z góry dzięki i pozdrawiam.

folab

  • 297 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2012, 19:03
Słuchałem go przez kilka dni,ma dobry wzmacniacz,gra zaskakująco dobrze ,ale niezbędny do niego jest markowy przewód USB ponieważ zasilany jest z komputera przez USB właśnie.

bigmanpigman

  • 15 / 4367
  • Nowy użytkownik
19-06-2012, 20:15
To nie dodają usb w zestawie? Jeśli tak to ile trzeba zapłacić za markowy usb i gdzie można go kupić?

Kuba_622

  • 312 / 4922
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2012, 20:51
Kabelek USB nie zagra, jak nie kosztuje minimum tysiaka... :D Tego Cofee nie słyszałem, ale patrząc na zdjęcia środka, to jest skrajna budżetówka w ładnej obudowie. Xonara miałem kilka miesięcy, góra pasma tam jest jakaś dziwna, "cyfrowa" czy jak to nazwać. Z moimi słuchawkami nie brzmiało przyjemnie. Ale jeżeli sam nie odniosłeś takiego wrażenia, to nie masz po co wymieniać Xonara, bo raczej dużo lepiej nie będzie, a może być znacznie gorzej :)
Lepiej kup lepsze słuchawki. Do tych Grado wystarczy dobry odtwarzacz MP3.

bigmanpigman

  • 15 / 4367
  • Nowy użytkownik
19-06-2012, 21:18
Tego Xonara jeszcze nie mam (dopiero przymierzam się do zakupu w tym tygodniu). Ale skoro mówicie, że do tego daca trzeba drogi kabel to raczej zostaje przy xonarze.

ogorek

  • 855 / 5236
  • Ekspert
19-06-2012, 21:45
@Kuba ironizował odnośnie kabelka za 1 tys PLN.

Jedni uważają, że na dystansie do 1.5 m nie ma różnicy między kablami, inni uważają, że zagra to z minimum z kablem Wireworld Ultraviolet USB (pewnie coś koło 200 PLN).

Na 100% jest pewna metoda aby się przekonać. Wspomniany DAC sprzedaje (między innymi) Grado_Fan na swoje stronie (zresztą wklejany był tu link do tej strony).

Zapytaj się go - na jakich warunkach przyjmie zwrot DAC-a -> jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań.

Jestem przekonany - że jak się nie spodoba to go odeślesz i sprzedawca zwróci koszta (bez kosztów wysyłki).

I jak się nie spodoba TO NIE KOMBINUJ z kablami USB -> tylko testuj i szukaj dalej.
MUSISZ podjąć decyzję po własnych testach bo widzę, że bierzesz porady na forum za wyrocznię a to błąd.

To mają być sugestie. Zdecydować mają twoje odsłuchy
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
19-06-2012, 22:01
Ja mam tego DACa. Całkiem fajny. Bardzo przyjemnie gra zarówno na słuchawkach (Grado PS-1000) jak i głośnikach (za wzmacniacz robi Denon 1500). Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że są różnice w kablach USB, sam chciałem zaoszczędzić i kupiłem tani za 15 PLN, na moje ucho zagrał znacznie gorzej niż kabel kolegi Grado Fana (niestety "ten" kabel kosztuje prawie tyle co DAC). Szkoda tych 15 PLN i drogi do MediaMarktu, ale przynajmniej spróbowałem.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
19-06-2012, 22:04
>> bigmanpigman, 2012-06-17 18:58:25

Tego Calyxa warto kupic chociazby tylko po to by robil w systemie za konwerter, chociaz z Grado powinien sobie swietnie poradzic rowniez jako wzmacniacz, tor sygnalu maksymalnie uproszczony, mozesz miec wrecz bardzo dobry dzwiek, z czasem warto chyba jednak odkladac na jeszcze lepsze nauszniki (125 albo 225).

Co do USB, z duzym zapasem wystarczy Ci kabelek do 200PLN (mozliwe, ze i zwykly za 50PLN z jakiego MM by sie nadal idealnie), wiecej nie ma co wydawac, masz wiec tutaj do wyboru albo wspomnianego Wiereworld Ultraviolet albo Furutecha Formula 2, zeby sie trzymac wymienionej kwoty.

Kuba_622

  • 312 / 4922
  • Zaawansowany użytkownik
19-06-2012, 23:20
Każdy ma swój rozum, jak i swoje uszy :) Jak dla mnie testowanie różnych źródeł pod te słuchawki to przerost formy nad treścią. Tym bardziej, że ten Xonar to już jest naprawdę wysoki poziom dźwięku. A kupno drogiego kabla USB do słuchawek za 300 zł wydaje mi się po prostu dziwne :)
Co do Calyxa Coffee to jego podatność na kable USB raczej tylko źle o nim świadczy. Ciekawe też skąd się wzięła plotka, że tam jest asynchroniczne USB... Ale obudowę ma ładną. Dźwięk też może być dobry. Nie wątpię w to. Jakiś miesiąc temu kupiłem nowego laptopa. Dźwięk z jego wyjścia słuchawkowego również jest dobry. A lepsze odtwarzacze MP3 grają na poziomie audiofilskich CD za grubą kasę. Oczywiście to tylko moja opinia:)

bigmanpigman

  • 15 / 4367
  • Nowy użytkownik
20-06-2012, 19:10
To źródło kupuje też po to bym w przyszłości miał dobre źródło w przypadku zmiany słuchawek na lepsze. Ale jednocześnie chce, żeby dobrze grało też z tymi Grado.

folab

  • 297 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2012, 19:11
Do tych słuchawek to faktycznie wystarczy COWON iAUDIO S9 z tym że Calyx będzie lepszy.Calyx u mnie miał trochę rozlazły bas ,słuchałem go na kablu USB hama, kabel za jakieś 200zł będzie skróci ten bas.

folab

  • 297 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2012, 19:34
Calyx grał dobrze z HD-600 Sennheiser,ale pokazał jakieś 70% ich możliwości,z tych grado wyciśnie wszystko raczej.
Za 900zł raczej nie kupisz lepszego źródła .

bigmanpigman

  • 15 / 4367
  • Nowy użytkownik
23-06-2012, 12:53
Kolejne pytanie. A co myślicie o kupnie samego wzmacniacza Little Dot I+ dla tych Grado? Jeśli by się nadał to czy bezpiecznie będzie kupić go z Ebaya od Chińczyków, z tej aukcji ?
http://www.ebay.pl/itm/Little-Dot-I-1-Hybrid-Tube-Transistor-Amp-Amplifier-/200743249134?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2ebd3ae4ee#payId

Etylen

  • 1 / 5743
  • Nowy użytkownik
27-06-2012, 09:38
Witam wszystkich, to chyba mój pierwszy post na forum.
Calyxa coffe mam i używam w parze z HD 598, jako zestawu dodatkowego/przenośnego/podróżnego wraz z laptopem (zasilanie przez usb jest w takiej sytuacji bardzo wygodne) i jestem z tego urządzenia bardzo zadowolony. Wciągający, przyjemny dźwięk, absolutnie bez żadnych rażących czy męczących niedociągnięć w każdym z pasm. Pozatym bardzo estetyczny i funkcjonalny (możliwość sterowania odtwarzaczem przyciskami umieszczonymi na dacu). Co ciekawe próbowałem go słuchać również z DT 880 PRO (grają u mnie w innym zestawie), które generalnie uważam za lepsze od HD 598, ale w zestawieniu z calyxem jednak HD 598 bardziej mi się podobają.
Co do uwagi Kuby 622 o asynchroniczności USB w calyxie to coś takiego można znaleźć na stronie producenta: "The USB port offers plug and play simplicity via an asynchronous connection to your computer." Informację o tym, że ma asynchroniczne wejście podają również polscy dystrybutorzy.
Niestety nie mam doświadczeń z lepszymi kablami USB - używałem jedynie typowo marketowych, bardzo różnych, przypadkowo dobieranych i tutaj nigdy nie zauważyłem żadnej różnicy.

rah

  • 37 / 4471
  • Użytkownik
30-06-2012, 23:46
Little Dot I+ napędzi je bardzo dobrze, sam używam z SR60i :) kupiłem na Ebay\'u nie miałem problemów.. polecam też posłuchać Matrix M-STAGE AMP (USB) :
http://www.c4i.com.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=126&flypage=flypage.tpl&product_id=616&option=com_virtuemart&Itemid=1
również używam z SR60i jestem bardzo zadowolony:)