Audiohobby.pl

Beyerdynamic DT880 muzyka dawna - jaki cd TANI (do 500MAX 700PLN)

Piciu2000

  • 37 / 5773
  • Użytkownik
20-11-2011, 17:06
Witam. Proszę o podpowiedzenie jaki odtwarzacz cd zakupić do: Słuchawki Beyerdynamic DT 880, wzmacniacz słuchawkowy Holdegron Wersja FMB mkIII Dual-Mono.
Słucham głównie muzyki dawnej(średniowiecze, barok).
Miałem w tym zestawie Nad C 515 BEE ale nawalił mi w nim napęd i musiałem sprzedać go. Poza tym nie do końca mi odpowiadał, chciałem posłuchać czegoś innego, z wyższej półki jakościowej, coś co może lepiej się sprawdzi w moim słuchaniu na słuchawkach.
Obecnie mam pożyczonego Technics SL PG 100. Niestety brzmienie tego cd zupełnie mi nie odpowiada. Znikoma szczegółowość, kluchowaty dźwięk po prostu bleee ;-(
Jakie mieli byście propozycje odnośnie cd? Cena DO 700 pln, ale oczywiście im taniej tym lepiej (przedział cenowy 200 - 500 byłby najlepszy) :-). Nie muszę już, dziś kupować tego cd, ale przymierzam się do zmiany i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę i które modele brać pod rozważenie zakupu.
Zależy mi na niezawodnym sprzęcie, niemęczącym ale szczegółowym dźwięku. Ze zrównoważoną barwą dźwięku bez przewagi na dół lub górę pasma. Po prostu neutralny dźwięk. Wiem, że za tę cenę cudów nie będzie, ale absolutnie nie chcę szrotu do napraw, modyfikacji. Po prostu ma dobrze grać. Może coś z Pioneerów z odwróconym napędem? Coś z Denona lub Sony? Swego czasu u znajomego u stał właśnie któryś z pioneerów. Niestety nie pamiętam jaki model. Miał do niego podpięty wzmak Sugden optima 80. Co do kolumn, to różnie, od B&W serii 600 poprzez Focale między innymi Ps5.1 . i taki sposób przekazu mi odpowiadał.
W moim mieście w komisie mają Denon DCD 3300  Marantz CD63SE  Harman Kardon HD7450. Właśnie... Który z tych Cd polecacie? Do kupienia w przedziale cenowym 600, 400 oraz 200. Na który model warto wydać kasę?Możecie scharakteryzować krótko te cdki? A może macie jakieś z nimi doświadczenia?


Co byś ewentualnie zaproponował pod rozważenie? Dzięki z góry za pomoc.
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert
20-11-2011, 23:04
Brałbym Rotel RCD. Np. RCD-02 lub coś z Musical Fidelity.

Baele

  • 753 / 5117
  • Ekspert
21-11-2011, 12:29
Sony CDP-X222ES (od 200 do 400 zł) lub Sony CDP-XA3ES (ceny od 600 do 1000 zł)

w obydwu przypadkach nie ma problemu z laserami, co więcej "dziurka" w X222ES gra lepiej niż holdegron.

Piciu2000

  • 37 / 5773
  • Użytkownik
21-11-2011, 12:35
Ok dzięki za propozycje. Spotkałem się jeszcze z Technics SL-PS770A za cenę 300 pln. Czy warto? Porównując go do tego sonego albo tych wyżej które wymieniłem?  http://www.hifi.pl/recenzje/cd/technicsslps770a.php dosyć ciekawie to przedstawili.



"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
21-11-2011, 12:48
Piciu, a nie sądzisz, że za tą kasę mógłbyś kupić niezłą kartę do kompa, albo DAC USB ?
Nie znam się mocno, ale nie rozumiem po co Ci odtwarzacz za 300 PLN jak jeden box CDów tyle kosztuje. Będziesz kupował oryginalne płyty  ze sklepu ? Wiesz o co mi chodzi . . .

maczala1

  • 46 / 5856
  • Użytkownik
21-11-2011, 14:27
Jeżeli miałeś NAD 515 BEE i nie za bardzo jesteś do niego przekonany, to śmiało polecam ... NAD 514.
Pomimo zbieżności numerków 514 to całkowicie inna konstrukcja. Jest to topowy model dawniejszej serii. Przerobiłem kupę starych NAD-ów i część nowych (515 BEE) ale 514 bije wszystkie. Używam go do dzisiaj jako jedno z dwóch głównych źródeł. U mnie wygrał np. z wielokrotnie droższym ARCAM-em CD36.

"Zależy mi na niezawodnym sprzęcie, niemęczącym ale szczegółowym dźwięku. Ze zrównoważoną barwą
dźwięku bez przewagi na dół lub górę pasma. Po prostu neutralny dźwięk." Ten cytat opisuje właśnie 514 :)
Dodatkowo link do streńkiej recki http://www.hifi.pl/recenzje/cd/nad514.php
Nie jest łatwy do kupienia ale można dostać na allegro, ebay, no i zdecydowanie mieści sięw budżecie.

Dezydery

  • 68 / 4601
  • Użytkownik
25-11-2011, 17:09
Kontynuując mogli byście podać nazwy konkretnych modeli owych DAC\'ów?

Fomalhaut

  • 118 / 4975
  • Aktywny użytkownik
25-11-2011, 17:35
Miałem Nad 514, jeżeli będziesz miał mozliwość kupienia używki w przyzwoitym stanie to gorąco polecam.
Tak jak pisze maczala1, jest to wybitny cedek starej dobrej szkoły Nada.
U mnie wygrał zdecydowanie z 521i, aby zatąpić 514 po przeczytaniu wielu testów i opinii, kupiłem Arcama 73T,
skończyło się na tym, że dwa tygodnie później Arcam poszedł na giełde, ponieważ 514 był lepszy w każdym aspekcie.

Oczywiście ten odtwarzacz posiada pewne braki zarezerwowane dla dużo droższych konstrukcji, np budowanie sceny,

Nada zastąpił u mnie dopiero Rega Planet2000, którego, również zdecydowanie polecam, chociaż wątpię czy uda się zmieścić w zakreślonym budrzecie.

Piciu2000

  • 37 / 5773
  • Użytkownik
26-11-2011, 13:25
Ok dzięki. Zobaczymy czy Nada uda mi się w najbliższym czasie upolować w rozsądnej cenie. Dzięki za doradzenie :-)


"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

Piciu2000

  • 37 / 5773
  • Użytkownik
10-12-2011, 14:57
No to udało się zakupić tego Nada 514.
No bardzo przyjemnie gra bestyjka, myślę że w tej cenie faktycznie wymiata.
Wiem, że wątek słuchawkowy, ale... Mam możliwość dokupienia do niego wzmacniacza Nad 314.
I tu rodzi się pytanie...Czy dziurka w tym wzmaku do moich słuchawek będzie wystarczająco ambitna niż wzmacniacz Holdegron?
Bo jeśli tak, to może holdegrona sprzedać, dołożyć kasy i kupić jakieś monitorki lub podłogowe kolumny w cenie powiedzmy do 800pln?  Wiem, że wątek słuchawkowy, ale...  Jakie kolumny byście polecali do tego zestawu? Pokój 18m2. Kawalerka w wieżowcu.







"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."