Audiohobby.pl

DAC ocena i porównanie

patrykvel

  • 282 / 4686
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2012, 13:49
>> MAG, 2012-09-17 13:31:38


Najgorsze jest to że ktoś zawsze musi na siłę wmawiać komus swoje teorie , ja nie twierdzę że wzmacniacz Majkela gra żle dlaczego mam twierdzić że gra ciepło czy np jest bez wyrazu po prostu nie twierdzę tak bo nie mam takiej potrzeby twierdzić, nie mam parcia tego sprawdzać bo ten wzmacniacz mnie nie interesuje to wszystko , inaczej jest dla mnie mało interesujący.

Jakie na sile? Majkel napisal co sadzi o elektrostatach i tyle, nie wiem dlaczego ale Ciebie chyba to strasznie zabolalo i zamiast jakos sie do tego odniesc, to zaczales wymyslac historyjki na cholera wie jakiej podstawie, a co do tego ma jeszcze Black Pearl to nie mam bladego pojecia.

patrykvel

  • 282 / 4686
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2012, 13:53
-Magus
A jak sprawa z Twoim killer dacem? Cos juz sobie wybrales? :)

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 14:01
>> magus, 2012-09-17 13:07:53

p.s. dlatego właśnie prosiłem o podanie specyfiki tych słuchawek. innymi słowy, to czy jeśli założysz na uszy nie znane sobie elektrostaty (z optymalnie dobranym torem), to czy poznasz od razu, że są to elektrostaty i dlaczego? (zaznaczam, że rozpoznanie elektrostatów wcale nie musi oznaczać, że są do dupy - wszystko zależy od tego, po czym to rozpoznasz).


Powinienes rozpoznac ich brzmienie dosc szybko, choc tutaj wazne jest Twoje obycie z dynamikami (aby te roznice podkreslic/wylapac, bo to dynamiki beda punktem odniesienia). Elektrostaty powinny dac Ci dzwiek, ktory uznasz natychmiast za szybszy, bardziej przestrzenny (holograficzny), latwiej przyswajalny mimo duzej ilosci szczegolow.

Cala reszta moze byc juz dyskusyjna, w zaleznosci od dobranych elementow. Do dynamikow trzeba miec zaciecie i cierpliwosc, wowczas mozna z nich sporo wydobyc. Do elektrostatow tez, ale znacznie mniej ekwilibrystyki jest tutaj wymagane, bo sa to zazwyczaj sensownie skrojone zestawy juz na dzien dobry.

Faktycznie, warto posluchac jak sa takie mozliwosci. Opisy tego nie wylapia, co najwyzej jeszcze bardziej zagmatwaja sytuacje.
 

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
17-09-2012, 14:13
pastwa,

dzięki

nie zgadza mi się tylko jedno - z opisu Sim1 wynika, że elektrostaty są bardzo kapryśne, jeśli chodzi o tor (jak rozumiem w porównaniu do dynamików), a  ty piszesz, że wręcz przeciwnie

rozumiem, że jesteś fanem elektrostatów, ale czy mimo wszystko mają one twoim zdaniem jakieś wady? :)
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 14:21
Kolega majkel zrobi wzmacniacz do elektrostatów jak dostrzeże w tym sens, bo to naprawdę nie jest filozofia. Przede wszystkim dlatego, że stopień wyjściowy potrzebuje mieć wydajność prądową na poziomie kilkanaście mA, bo pojemności obciążające wyjścia są w każdym przypadku, pochodzące od kabla chociażby. Już była wizyta w Krakowie SR-009 z naonczas najwłaściwszym wzmacniaczem, a minimalistycznie złożony tor pod PS1000 obok, i co? I nic, zupełnie inaczej niż opisał kolega Brodacz u sąsiadów. Zaryzykuję stwierdzenie, że kluczowymi tutaj były lepsze źródła w Krakowie (m. in. dzielony Accu 900).

>Elektrostaty powinny dac Ci dzwiek, ktory uznasz natychmiast za szybszy, bardziej przestrzenny (holograficzny), latwiej przyswajalny mimo duzej ilosci szczegolow.

Ależ proszę nie podpowiadać co ma Magus słyszeć, bo na podstawie moich doświadczeń to mi ta podpowiedź na złośliwą wygląda, skierowaną do nielubianego kolegi, żeby dostał pałę. ;-)

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
17-09-2012, 14:39

>> patrykvel, 2012-09-17 13:49:56
>> MAG, 2012-09-17 13:31:38


Najgorsze jest to że ktoś zawsze musi na siłę wmawiać komus swoje teorie , ja nie twierdzę że wzmacniacz Majkela gra żle dlaczego mam twierdzić że gra ciepło czy np jest bez wyrazu po prostu nie twierdzę tak bo nie mam takiej potrzeby twierdzić, nie mam parcia tego sprawdzać bo ten wzmacniacz mnie nie interesuje to wszystko , inaczej jest dla mnie mało interesujący.

Jakie na sile? Majkel napisal co sadzi o elektrostatach i tyle, nie wiem dlaczego ale Ciebie chyba to strasznie zabolalo i zamiast jakos sie do tego odniesc, to zaczales wymyslac historyjki na cholera wie jakiej podstawie, a co do tego ma jeszcze Black Pearl to nie mam bladego pojecia.

Otóż kolego patrykwel ja również wyraziłem swoją opinię na temat wzmacniaczy Majkela czyżby Ciebie to też to zabolało ?
Nie zamierzam pisać o czymś czego nie słuchałem więc to czy jest np żle skonstruowany, brumi,grzeje się i śmierdzi ,albo co najgorsze ma certyfikat dopuszczający do obrotu jako bezpieczny?
Ktoś kto pisze o Firmie istniejącej kilkadziesiąt lat że coś jest z produktami nie halo hihi, powinien szybko się odwrócić i zajrzeć do swojego plecaka i poddać krytyce bo dla mnie takie DIY nigdy nie będzie takim produktem gdzie zespół ludzi określa i wypuszcza sprawdzony towar na wiele kontynentów do kilkudziesięciu krajów z pełną gwarancja itd.
Zawsze będzie tak że konkurencje będzie pisała że eee tamci to źle robią i to w ogóle nie gra a mój układ z moimi odciśniętymi paluchami na nim to dopiero GRA!!!!





pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 14:42
>> magus, 2012-09-17 14:13:44

Jestem wciaz posiadaczem dynamikow, ktory liznal troche elektrostatow, a nwet wszedl w posiadanie jednej pary sredniego kalibru. Kaprysnosc tych ostatnich jest karlowata w porownaniu z kaprysnoscia dynamikow, z mojej dynamicznej perspektywy ;\'))

Wszystkie typy sluchawek maja chyba jakies tam wady, zwlaszcza w zestawieniu z mozliwosciami jakie daja kolumny, na te jednak trzeba miec lokum oraz przyjazna rodzine ;\'))

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
17-09-2012, 14:43
OK, panowie

zdajsie że, jak było do przewidzenia, zrobiła się znowu dyskusja elektrostaty vs. dynamiki (które wcześniej zarejestrowałem, ale nie śledziłem)

rozumiem, że przeciwnicy nie tyle nie są w stanie dogadać się który dźwięk jest lepszy, ale co do tego czy dany aspekt dźwięku jest lepszy tu czy tu
wydaje mi się to bardzo dziwne biorąc pod uwagę doświadczenie dyskutantów, ale cóż, nie poradzę

w takiej sytuacji, ciężko odnieść się do meritum, czyli dlaczego jedne DAC-e są ewidentnie lepsze od innych
i dlaczego nie jest to prawdą :)
Odszedł 13.10.2016r.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 14:47
>> majkel, 2012-09-17 14:21:25
 
Ależ proszę nie podpowiadać co ma Magus słyszeć, bo na podstawie moich doświadczeń to mi ta podpowiedź na złośliwą wygląda, skierowaną do nielubianego kolegi, żeby dostał pałę. ;-)


Magus sie zapytal wiec odpowiadam. Mowie co ja uslyszalem, dziele sie wiec przezyciami, skoro juz ktos sie pyta na \'papierze\' to trzeba jakos ubrac w slowa usrednione roznice, a te sa dosc spojne wsrod szerszego grona sluchaczy elektrostatow, wiec sie pewnie zbytnio nie pomylilem. Pale mozna bowiem tez dostac z prob ogolnego opisu dynamikow, pole do popisu jest tutaj olbrzymie.

Ty mozesz natomiast wyrazic wlasna opinie, skrajnie przeciwna, zgodnie z potrzebami wlasnymi.

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
17-09-2012, 14:49
>> pastwa, 2012-09-17 14:42:25

>Wszystkie typy sluchawek maja chyba jakies tam wady, zwlaszcza w zestawieniu z mozliwosciami jakie daja kolumny,


no więc wielokrotnie spotkałem się z podobnym stwierdzeniem ze strony najzagorzalszych miłośników słuchawek na tym forum

nie pozostaje mi więc nic innego, jak zgodzić się z Waszą opinią, co oznacza, że moja teoria nadal nie została podważona :)
bo niezależnie od tego, co jest lepsze - elektrostaty czy dynamiki - to żadne z nich nie spełniają warunku odtwarzania z jakością bliską ideału, a więc podpadają pod kategorię "średnia jakość :)
czyli że postrzeganie na słuchawkach różnic między "przyzwoitymi" DAC-ami jako bardzo dużych, a wręcz nieakceptowalnych, pasuje idealnie do mojej teorii :)
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 16:03
Możliwość upodobnienia dźwięku do elektrostatycznego na słuchawkach dynamicznych już w internecie stwierdzono. W drugą stronę, tzn. żeby na elektrostatach powiało zaletami słuchawek dynamicznych, na razie nie. I tyle w temacie. Dynamiki mają przegwizdane z powodu wzmacniaczy, a nie z powodu samych siebie. Skoro taka myśl przewodnia towarzyszy zmaganiom z SR-009, to czemu jej nie przyjąć dla słuchawek dynamicznych? Ja akurat twierdzę, że tak jest, i wyszło mi z mojego doświadczenia. Może rzeczywiście w tym świetle zostawmy stwierdzanie jakichś wyższości.

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
17-09-2012, 16:46
W internecie pisze się wiele rzeczy więc jeśli stwierdzono poproszę o dowody gdzie? kto? jak przeprowadzono badania,analizę?.
Trzeba umieć odróżniać prawdę od fałszu , gdybyśmy wszyscy wierzyli w to co piszą w internecie to zatracilibyśmy wartości w które obdarzyła nas natura.

Wystarczy spojrzeć jak dalece ruszyła nauka w dziedzinie cyfrowych urządzeń odtwarzacze , wzmacniacze itd a jak dalece stoi technika głośnika dynamicznego z tyłu? ile się poprawiło zniekształcenia ?,ile na tym ostatnim etapie głośnik dynamiczny traci informacji??? tego nie wiemy bo nadal nie istnieje coś doskonalszego , może właśnie taki panel elektrostatyczny wnosi większą poprawę niż głośnik dynamiczny.

Nigel Kennedy odsłuchuje za pomocą elektrostatów ulubione utwory , czyżby świadomie popełniał błąd , przecież to utalentowany muzyk czyżby nie wiedział że istnieją lepsze zestawy głośnikowe bazujące na dynamicznych przetwornikach?
Tak dynamiczne słuchawki ledwo zbliżyły się do elektrostatycznego olimpu to mogę stwierdzić na własnych doświadczeniach  






majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-09-2012, 16:52
>> MAG, 2012-09-17 16:46:19
W internecie pisze się wiele rzeczy więc jeśli stwierdzono poproszę o dowody gdzie? kto? jak przeprowadzono badania,analizę?.

Nie badanie, tylko zwykły odsłuch, na Sennheiserach HD800, Wojciech Pacuła. Dalej już sam.

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
17-09-2012, 16:54
Panowie, serio - dyskusja przestała być konstruktywna

jak wam się to jeszcze nie znudziło i macie ochotę sobie coś poudowadniać, to o ile pamiętam istnieje wątek pt. elektrostaty vs. dynamiki
Odszedł 13.10.2016r.

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
17-09-2012, 18:46



>> majkel, 2012-09-17 16:52:18
>> MAG, 2012-09-17 16:46:19
W internecie pisze się wiele rzeczy więc jeśli stwierdzono poproszę o dowody gdzie? kto? jak przeprowadzono badania,analizę?.

Nie badanie, tylko zwykły odsłuch, na Sennheiserach HD800, Wojciech Pacuła. Dalej już sam

Starego lisa na plewy :)

Odkąd G.S .nie pisze artykułów  nie czytam nic z tej branży w szczególności sponsorowanych tak zwanych testów.
Audio a ściema to dwa różne światy niektórzy producenci nigdy nie dali do testów swoich produktów bo tego nie potrzebują ludzie sami wiedzą co dobre, jak oddzielić ziarno od plew. dalej już sam internet.