Audiohobby.pl

GFmod Audio Research - Manufaktury i PCAudio klasy hi-end i hi-fi

GRADO__Fan

  • 299 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
04-11-2011, 12:02
Witam serdecznie

Witam znajomych i kolegów z forum, jak i gości.
Jeśli myślimy poważnie o systemie audio opartym o komputer zamiast tradycyjnego odtwarzacza CD lub nigdy nie dane nam było usłyszeć dźwięku z komputera, którego chciałoby się słuchać, to powiniśmy bliżej przyjrzeć się włoskiej firmie M2Tech.







Jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek asynchroniczny interface USB-SPDIF HiFace, zdolny do obsługi gęstych formatów plików 24bity 192kHz. Było to pierwsze, przystępne cenowo, tego typu urządzenie.

HiFace zdjął ograniczenia i umożliwiał transmisję w pełnym 24/192, mało tego umożliwiał zwalczenie jittera przez zmianę organizacji "ruchu" danych i retaktowanie ich własnym, bardzo precyzyjnym zegarem, bo nie chodzi tylko o to, aby dane dostarczyć bez przekłamań (bit-perfect), ale również ważne jest aby trafiły do DACa w ściśle określonym czasie!
Pomyślano jeszcze o jednym problemie - o zakłóceniach, których znaczącym źródłem jest naszpikowany elektroniką komputer. HiFace został wyposażony w transformator separujący przez co żadne śmieci przedostawały się już po zasilaniu do DACa, czyli zewnętrznego przetwornika.





Warto zaznaczyć, że cały etap od projektu do produkcji odbywa się we Włoszech.
To zapewnia najwyższe standardy jakości.


W ciągu ostatniego roku firma wprowadziła zupełnie odnowiony interface dla najbardziej wymagających - HiFace Evo.
Znacznie podniósł on już i tak wysoką poprzeczkę jakości PC-Audio z HiFace. Usprawniona konstrukcja, zewnętrzne zasilanie, wewnętrzna precyzyjna stabilizacja typu shunt dająca o rząd wielkości lepsze tłumienie zakłóceń niż tradycyjne stabilizatory scalone. Dla precyzyjnej elektroniki pracującej z ogromną częstotliwością najmniejsze zakłócenia w zasilaniu potrafią sprawiać spore problemy, dlatego czystość zasilania jest tak ważna.

HiFace Evo wyposażony jest w usprawnione układy transmisji i redukcji jittera, w dwa zegary, ekranującą obudowę i komplet wszelkich wyjść cyfrowych.
Można podłączyć DAC przez wyjście coaxial, BNC, optyczne, ale również profesjonalne AES/EBU, I2S i światłowodowe ST (jedno z najlepszych rozwiązań, znanych z telekomunikacji).
Wszystkie wyjścia są oczywiście izolowane transformatorowo (z wyjątkiem optycznych i I2S)Nowe zegary osobne dla częstotliwości standardu 44.1 i 48kHz i ich krotności.





To wszystko technikalia, ale jak się to sprawdza w praktyce?

Zapraszamy do przeczytania recenzji, w której autor, doświadczony audiofil porównuje M2tech HiFace Evo do znanych mu transportów CD np. Accuphace DP-78

http://najlepszeodtwarzacze.pl/page44.php





Zapraszamy do przeczytania niezwykle ciekawej recenzji, powstałej na bazie kilkudniowego odsłuchu
DACa Young od M2Tech. DACa zdolnego do przyjęcia sygnału 32bity 384kHz przez USB.

Układem odniesienia jest uznawany za jedno z najlepszych źródeł cyfrowych - DAC Berkeley Design Alpha, więc to  test bardzo wymagający.

http://najlepszeodtwarzacze.pl/page32.php



Egzemplarz testowy był poddany drobnej modyfikacji, a fabryczny DAC testował Pan Wojciech Pacuła z magazynu AUDIO, a obecnie highfidelity.pl

http://www.highfidelity.pl/@main-996&lang=






W tym momencie Włosi rozbudowali ofertę o dodatkowe urządzenia, na bazie których można stworzyć Hi-ENDowy system PC-Audio, na który składa się:

HiFace Evo - interface USB - SPDIF, I2S, ST
Evo Supply - wydajny zasilacz akumulatorowy
Evo Clock - zewnętrzny super zegar: master i world clock

Opcjonalnie również Evo DAC z wejściem i2S oraz Palmer Power Supply - bardzo zaawansowany zasilacz polecany do DACa Young.






Najlepiej przekonać się samemu co potrafi PC-Audio z prawdziwego zdarzenia i wypożyczyć sprzęt do testów bez dodatkowych opłat

Firma GFmod Audio Research została wyłącznym dystrybutorem M2Tech w Polsce.
http://gfmod.pl
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

GRADO__Fan

  • 299 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
04-11-2011, 18:11
Tak wygląda zasilacz akumulatorowy M2Tech Palmer Power Station.

To zasilacz akumulatorowy z bardzo wydajnymi prądowo ogniwami (1A). Ten aspekt jest szczególnie istotny w sprzęcie audio. Niska wydajność prądowa powodowała częste przypadki spadku dynamiki i spowolnienia dźwięku przy zastosowaniu zasilania akumulatorowego. Tu ma ten efekt nie występować.

Nisko szumne stabilizawane zasilanie, można uaktywnić ręcznie kiedy np. akumulator się ładuje. Można w ten sposób wybierać dwa źródła zasilania i słuchać muzyki przez cały czas kiedy tego się chce.
Kiedy ręcznie przełączymy na stabilizowane zasilanie z sieci, wydajność wzrasta do 2A.

Poziom szumu i zasilania jest na ekstremalnie niskim poziomie <15uV (dla 20kHz ) równa się to 100nV/sqrt(Hz)

Palmer Power Supply, bo taka jest oficjalna nazwa, jest już gotowy i będzie dostępny po 10tym listopada.
http://www.m2tech.biz/palmer.html


Krótkie wrażenia po wpięciu zasilacza:
http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?49431-Young-Dac-M2Tech.&p=909605&viewfull=1#post909605

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?49431-Young-Dac-M2Tech.
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl