Audiohobby.pl

Wasze płyty/nagrania testowe.

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
29-01-2009, 12:39
Celowo nie umieściłem tego wątku w zakładce muzyka ponieważ uważam, że bardziej dotyczy on sprzętu audio niż samej muzyki.

Jakie macie swoje płyty lub nagrania testowe na podstawie których zwykle dokonujecie oceny sprzętu ?

Chodzi mi o nagrania lub płyty których czasami nie możecie już słuchać, bo bity na CD są już prawie wytarte ;-) ale jednak
taszczycie to z sobą na różne odsłuchy.

W moim przypadku taką czarną owcą jest chyba płyta Kari Bremnes - Losrivelse
Najczęściej wałkowane jest nagranie nr. 14 pt. Melankoli.
Nagranie jest bardzo zróżnicowane. Od spokojnej ballady zmienia się w rockowe łojenie. Miejscami perkusja jest bardzo trudna do opanowania i radzą sobie z nią tylko najlepsze systemy. Dodatkowo, dobra przestrzeń i naturalny wokal.

Obecnie, nie mogę już tej płyty normalnie słuchać ale często wykorzystuję ją jako materiał testowy, co zwykle wywołuje konsternację albo rozbawienie znajomych :-)

http://www.hi-end.pl/index0.php?id=e1muzy&ia=31


PS. Mam nadzieję, że nie zdublowałem istniejącego wątku.

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
29-01-2009, 12:41

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
29-01-2009, 12:43
Sorry, ale skrypt forum rozwala linka. Nie da się go poprawnie wkleić.

Dudeck

  • 5101 / 5865
  • Ekspert
29-01-2009, 12:54
U mnie najlepiej do tych celów służą płyty wydane 20 lat temu - nie wznowienia , jeszcze na dodatek poprawiane cyfrowo w celu czegoś tam ( przeważnie tłumaczą to "klimatem" ) - wtedy bardziej się starano na każdym etapie produkcji i te płyty słucha się przyjemniej . Są jakby bardziej naturalne .
Jest ich nawet sporo .