Audiohobby.pl

Fabryki

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 23:51
Nie mam pojęcia arkus jaka oni maja politykę cenową. Mnie nie pytaj. Zdjęć nie robiłem, mam to w nosie.
Zadzwoń, pogadaj, powołaj się na liczne zaproszenia, umów się i sam się przekonaj.
Jeśli już nie produkują to też będzie jakieś info.  Bez domysłów.
Dziwię się ze ludzie którzy są tak tego ciekawi jeszcze nie próbowali. Jak jestem czegoś ciekaw i mam możliwość to po prostu jadę.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 23:57
Masz bliżej. Ciebie znają. Polityka cen mnie nie interesuje ale może jest jakiś jej powód. Przede wszystkim jednak ciekawi mnie czy samodzielnie wytwarzaja membrany szklane do głosników oraz gumowe zawieszenia i kosze. O to najwięcej było zawsze pytań. No i gdzie w tej chwili to robią. Przypuszczam ze tam gdzie robili przy Czerniejewskiej. Choc słyszałem ze spóldzielni od której wynajmowali pomieszczenia też nie płacili i wystawiła ich za drzwi. Ale to moga być pogłoski.

lancaster

  • Gość
06-06-2012, 00:24
Dobre argumenty arkus, ale to Ty jesteś ciekaw :-) I co, mam tam śmigać z listą życzeń od Ciebie ?
Kiedy ja byłem ciekaw obejrzałem całą niebieską halę i pomieszczenia na Daszyńskiego przy wjeździe do firmy i chyba całą Czerniejewską.. Papierowe membrany widziałem jak robili, szklanych nie widziałem i nie pytałem czy robią.
Weź rusz tyłek i podjedź. Pogadaj wcześniej bo nie mam pojęcia jak to teraz wygląda, a piszesz o jakichś dramatach.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 09:09
Jak ktoś napisze to przeczytam ale jeśli mam wydawać własne pieniądze dla zaspokojenia ciekawości to koło pompy mi to lata. To nie jest reklama McDonalda, ni ebędę jeżdził sprawdzać z czego robią fryty ;)
Gdybym chciał sprawdzac każdy kazdy reklamowany badziew, życia by zabrakło.

Producent sie powinien sam bez ponaglania postarać o wyjasnienie wszelkich wątpliwości.
Ale zyjemy w Polsce gdzie tak zwani przedsiębiorcy patrzą tylko jak najszybciej zgarnac kasę i zwinąć interes zanim ich dopadną wierzyciele i kłopoty rynkowe. Mało kto mysli o długotrwałym budowaniu renomy. Dlatego nie mają co pokazywać bo za sloganami nic nie stoi.
Nikt z nich się nie zastanawia kto następny skoczy pod pociąg kiedy zrobią plajtę. To jeszcze nie ten etap rozwoju gospodarczego, nadal sto lat za murzynami jesteśmy.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 10:51
cyt.:>>Na blisko milion złotych wycenili biegli majątek ruchomy Tonsilu-Meble [stan na marzec 2011r.]. Jeśli uda się go zlicytować, chociażby częściowo, pracownicy otrzymają zaległe świadczenia.

Spółka powstała w połowie 2005 roku. Trzy lata później pojawiły się w niej pierwsze problemy finansowe. W 2009 na własnej skórze dotkliwie odczuli je pracownicy. Czas płynął i z każdym miesiącem sytuacja firmy stawała się coraz gorsza. Doszło nawet do tego, że załoga, mimo świadczonej pracy, nie otrzymywała wynagrodzeń.

Za niespełna dwa tygodnie (6 kwietnia [2011r.]) majątek ruchomy Tonsilu-Meble idzie pod młotek. Będzie to pierwsza licytacja. Odbędzie się w kancelarii komorniczej przy ul. Gdańskiej 9 we Wrześni.

– Przedmiotem licytacji będą m.in. maszyny, urządzenia, meble oraz wiele innego specjalistycznego sprzętu. W sumie biegli oszacowali wartość tych ruchomości na blisko milion złotych – informuje komornik sądowy działający przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Mariusz Celmer. Jak dodaje, w pierwszej kolejności zostaną zaspokojone roszczenia pracowników.

Dziś trudno powiedzieć, ilu dokładnie jest poszkodowanych przez Tonsil-Meble. Dlatego M. Celmer prosi, by osoby, którym spółka zalega pieniądze, zgłaszały się do jego kancelarii.

– W najlepszym okresie pracowało u nas blisko 100 osób – mówi prezes spółki Julian Rubeńczyk. – Jednak tych, którzy mają roszczenia, jest garstka. Reszta załogi znalazła zatrudnienie w Tonsilu-Technologie (spółce założonej w 2009 r. – przyp. red.) oraz w firmie Meble Polskie (powstała w 2008 r. – przyp. red.)
>>

hahaha - spólka nie płaciła wierzycielom. No kto by sie spodziewał? Napisali na swoiim forum o audio i nawet potwierdzili w rozmowie z tutejszym Adminem, że to okropny urząd skarbowy ich tak zgnębił, ale teraz to oni wyszli na prosta i są czyści jak łaza.

państwo rubenczykowie i jujki udziałowcy Tonsil-Meble, byli udziałowcami Tonsil-Technologie poprzez pakiety akcyjne w TAC SA i ta firma też nie płaciła zobowiązań.

Będą musieli znacznie więcej forów internetowych zakładać żeby przykryć fakty swoją propagandą.
Ciekawe dlaczego mnie to nie dziwi.
Bo w Polsce nie ma zakazu prowadzenia dzialności dla bankrutów?

lancaster

  • Gość
06-06-2012, 16:29
arkus, jak ja mam wydawać własne pieniądze na zaspokojenie Twojej ciekawości to myślisz ze gdzie mi to lata i ile bardziej niż Tobie :-)
Nie rozumiem takich ludzi, pewnie dlatego tam byłem.

Rozumiem ze TAC informuje ze cała produkcja odbywa się 100% we własnym zakresie a Ty masz co do tego wątpliwości ?
tzn. myślisz, że robią to w Chinach np. ? Jeśli przyjąć, ze tak to w czym problem ? KEF, Audio Physic, Vienna Acoustic, to tylko 3 pierwsze z brzegu produkowane w całości w Chinach. Nie wiem czy coś robią poza zakładem, ale jakie to ma znaczenie ? Skąd wiesz, ze w złotych latach za komuny też nie sprowadzali podzespołów z zagranicy ? Dylematy macie ludzie jak dzieci.

I co Ty masz z tym targaniem się ? Jakiś dramat przeżyłeś ? Nie łapię.

lancaster

  • Gość
06-06-2012, 16:57
arkus, Niepłacenie zobowiązań zaczęło się jak wiesz od tego Twojego "prawdziwego" Tonsilu.
Trzeba było na początek zwolnić 80-90% załogi, a nie dogorywać latami nie mogąc utrzymać załogi która pewnie i tak przychodziła do pracy spędzić czas w większości. Temat znam z 2005 r, prezes z nadania PiS, następny z nadania PO przewalcz i lewus wystrzelony tam po porażce na poznańskiej Ławicy. W każdym razie zatrudnienie 200 osób z czego 130 w biurach. Tylko ZUS stanowił konkurencję w parzeniu kawy. Z takim "zapleczem" praktycznie zero nowych inicjatyw/projektóe. Jakbyś się dowiedział niektórych spraw to by Ci majty zjechały.
Gdyby tak jak pisze zostało z tego 5-6 osób z pomysłami w biurze (marketing+projekty) + 30 na produkcji firma może by dała radę.
Ktoś podejmował wtedy decyzje. Ktoś je zatwierdzał. Ktoś decydował o dalszym utrzymywaniu bezsensownych kosztow.
Kiedy padali pracowników i produkcję wzięły z tego co wiem Meble. Niestety DJ-e tego socjalu najwyraźniej zostali na miejscu i co normalne bez pomysłów. Do czego to twoim zdaniem miało zmierzać ? Pewnie jak ktoś tam powiedział że 3/4 trzeba zredukować to inny powiedział ze  w takim razie sie targnie.

"państwo rubenczykowie i jujki udziałowcy Tonsil-Meble, byli udziałowcami Tonsil-Technologie poprzez pakiety akcyjne w TAC SA i ta firma też nie płaciła zobowiązań."

Rozumiem, ze posiadając akcje jakiejś firmy Twoim zdaniem jest się odpowiedzialnym za regulację jej zobowiązań ?:-)))
Rusz głową kto ma większość akcji/decyduje we firmie ? Kto konkretnie z wymienionych przez Ciebie ?

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 20:34
Ja ciebie nie zmuszam do wydawania pieniędzy. Wszystko co chce wiedzieć wiem bez takich nakładów.
TAC informuje akurat że niczego nie produkuje i nigdy nie produkował.
Z targaniem, przypomnij sobie jak skończył prezes TAC/TT - zbierali go w worek na dworcu.

Nie obchodzi mnie co kto gdzie robi. Ale obchodzi mnie to że w Polsce bankruci mogą otwierac kolejne firmy z poszkodowaniem innych, bo też natrafiłem na takich ch... , którzy do płacenia byli ostatni ale po cudzych plecach do raju obfitości pierwsi chcieli wejść.

Zamiast filozofowac przeczytaj przytoczoną informacje na temat Tonsil-Meble. Nie potrzeba robic analiz makro co się kiedy zaczęło. Fakty są zamieszczone w tej publikacji i oczywiste dla kazdego. Tonsil-Meble - TT/TAC po drodze - Pylon i znowu Tonsil Meble - tym razem z wirtualnym produktem udającym tonsil. Kręca sie jak kaczka w przerebli. Myślę, że ci co myslą już wiedzą kogo unikać.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 20:47
>> Gdyby tak jak pisze zostało z tego 5-6 osób z pomysłami w biurze (marketing+projekty) + 30 na produkcji firma może by dała radę.>>

Nie wracaj do ProTonsil bo nie temat o tym. To że firmy nie płacą nie obciąża prezesów i udziałowców materialnie. Dlatego właśnie są udziałowcami a nie podmiotami indywidualnym :) Ale zawsze to wygodna pozycja z której można wydziobać na boku kawałek po kawałku kapitału dla syna, córki, synowej na rozkęcenie dla nich biznesu. Bycie znaczącym udziałowcem daje bardzo wygodna pozycję.

Zetknałem się z tez kiedyś takimi specjalistami od zarządzania, którzy dla firm zarządzjących NFI doprowadzali do upadłości przedsiebiorstwa - jedno za drugim, więc to nie był wypadek przy pracy. To nie byli żadni niespełnieni politycy, czy nieudolni gamonie partyjni, tylko tak zwani prawdziwi biznesmeni brylujący w oficjalnym nurcie kapitalizmu. Ktoś kto, się z tym nie zetknął będzie sie pukał w głowę, co to za interes rozłozyć firmę. A to są dosłownie historie jak z Misia Barei .

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 20:57
żeby nie było, że mam coś osobistego. nie wtopiłem pieniędzy na giełdzie w żadną śmieciową spólkę z New Connect.
Nie podoba mi się równiez produkt o nazwie Tonsil Fenix III ani Tonsil Meble Alton 200 - ten styl pachnie tandetnym marketingiem. Wiec tak szczerze mało mnie obchodzi na czym i kto je zrobił.

Dotyka mnie tylko, że żyję w kraju lodziarzy i przekręciarzy którzy zachowują się jak grypsera w jednym wielkim więzieniu i uważają, że tak jest w kapitalizmie, wolnym rynku i demokracji.

lancaster

  • Gość
06-06-2012, 21:10
arcus, wystawiasz mnie na próbę czy jak ?

"TAC informuje akurat że niczego nie produkuje i nigdy nie produkował."

W takim razie odpowiadam na Twoje pytanie : koszy, szklanych membran i zawieszeń również nie produkuje. Nie rozumiem po cholerę pytasz o takie rzeczy ?
A jednak widziałem produkcję.

"Z targaniem, przypomnij sobie jak skończył prezes TAC/TT - zbierali go w worek na dworcu."

A powody ? Akcjonariusz mniejszościowy zmusił go do posunięcia ?
Dodam dla ułatwienia, żebyś nie pożenił tu kolejnego smoka, ze osobiście znałem śp. Marcina Włodarczyka.
Twój wpis wiąże określone osoby i sugeruję winę pośrednią lub bezpośrednią.
Nie chcę o tym rozmawiać, zdaje sobie sprawę z tego ze gdybyś znał temat zamknąłbyś japę...lub jeśli jakimś cudem znasz po prostu Tobie konkretnie odwaliło.

I końcówka :
Jeszcze raz...
"Rozumiem, ze posiadając akcje jakiejś firmy Twoim zdaniem jest się odpowiedzialnym za regulację jej zobowiązań ?:-)))
Rusz głową kto ma większość akcji/decyduje we firmie ? Kto konkretnie z wymienionych przez Ciebie ?"
O ile Tonsil Meble i Tonsil Meble jest połączone osobą prezesa - co jak widzę jest dla Ciebie dziwne i świadczy raczej nie o tym że ktoś robi numery o jakich piszesz, tylko wręcz przeciwnie, bo jak zapewne wiesz firma w takiej formie nie jest żadna "porzucona"....o tyle Pylon śmiga jak widzę w najlepsze :
http://allegro.pl/listing.php/search?category=11&sg=0&string=pylon
Może zwyczajnie dobrze się kręci i przyszła pora na odkręcenie starego tematu ?

 Nie wiem jaki jest stan obecny "zaszłości", ale ludzie maja chyba łatwiej w dochodzeniu należności od firmy która funkcjonuje niż od firmy której nie ma ? No i temat czy sa jakieś tego typu rzeczy na dzień dzisiejszy ? Masz wiedzę w temacie ?

"Myślę, że ci co myslą już wiedzą kogo unikać."

Po Twoich wpisach unikałbym Ciebie. Moim zdaniem poważnie konfabulujesz. w niektórych tematach (śp.) jestem pewien, że nie masz bladego pojęcia w temacie a rzucasz ploty bardzo lekko.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 21:39
nie rozważaj tematów winy bo nie bardzo się w tym orientujesz i rozciągasz niepotrzebnie, aż po horyzont sugerując coś czego nie napisałem. Czytaj literalnie.

Obok akcjonariatu rozproszonego są także założyciele spółki, którzy doskonale wiedzą po co ją zakładają.

W tamtym czasie na forum tonsil był jeden user, który też dobrze znał temat. Pisał, że Włodarczyk namówił wielu znajomych na tę inwestycje i sam też bardzo liczył na sukces, a ponieważ był z Łodzi śmiem przypuszczać że znał temat lepiej niż Ty transferem z Poznania. Znał również temat narodzin nowych firm i sklepu jednego z udziałowców TAC.
Ludzie którzy ich pchali na giełdę wiedzieli doskonale, że to jest dmuchana lipa do zgarnięcia pieniędzy od frajerów i nic z tego nie będzie. Co cwańsze szczury najszybciej uciekły z tonącego okrętu.

Żebyś się nie zdziwił, ale wg KSH Prezes MOŻE odpowiadać za zobowiązania spółki osobiście. Wymaga to konsekwencji i zachodu ale można się mu dobrać do kieszeni a nawet do kieszeni jego rodziny jeśli tam ukrył majątek ;) co prawda nowi włodarze RP od kilkunastu lat dbają żeby te możliwości ograniczyć i chronić majątki oszustów, ale to nadal jest wykonalne.

lancaster

  • Gość
06-06-2012, 21:56
arkus, poplotkuj sobie ze starszymi Paniami w warzywniaku....i weź ze sobą tego usera z Łodzi.

Jeszcze raz :
O ile Tonsil Meble i Tonsil Meble jest połączone osobą prezesa - co jak widzę jest dla Ciebie dziwne i świadczy raczej nie o tym że ktoś robi numery o jakich piszesz, tylko wręcz przeciwnie, bo jak zapewne wiesz firma w takiej formie nie jest żadna "porzucona"....o tyle Pylon śmiga jak widzę w najlepsze :
http://allegro.pl/listing.php/search?category=11&sg=0&string=pylon
Może zwyczajnie dobrze się kręci i przyszła pora na odkręcenie starego tematu ?

O ile idee masz OK, i 100% sie zgadzam to w temacie uważam pietruszysz.
Ze względu na ew. roszczenia uważam ze dobrze sie stało dla ludzi ze firma wróciła.

"Ludzie którzy ich pchali na giełdę wiedzieli doskonale, że to jest dmuchana lipa do zgarnięcia pieniędzy od frajerów i nic z tego nie będzie."
Jak rozumiem masz info odnośnie portfela akcji osób o których wspominasz i wiesz, ze zbyli je "frajerom" ?

"Co cwańsze szczury najszybciej uciekły z tonącego okrętu."
Czyli kto ?

Nie chce spekulować, wystarczająco dużo głupot sie w necie naczytałem żeby bawić sie w ciuciubabkę.

_arkus_

  • 143 / 4347
  • Aktywny użytkownik
06-06-2012, 21:57
Widzę że się nie zrozumiemy, bo z bliżej mi nieznanego powodu stawiasz się w roli walczącego biznesmena :)

Może więc zmieńmy temat?

Może na taki:
jakie głosniki Pro-audio uważasz za najbliższe potrzebom domowym? Idac po cenie od dołu - Eminence ? Selenium ? Beyma ? RCF ? jkieś konkretne modele.
No i jak wyglądaja ich Fabryki. W sieci był chyba film z RCF.