Audiohobby.pl

Fabryki

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:04
arkus, a skąd Twoim zdaniem bierze "nieprodukowane" głośniki Totem ?
Zróbmy śledztwo w poszukiwaniu GDN13/40. Ma to jakis sens bo cadam potrzebuje. Przynajmniej tyle.

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:07
HEJ CADAM ! 13/40/2 jak żywy, z hologramem Tonsilu, którego nie ma :-))) :
http://allegro.pl/oryginalny-glosnik-tonsil-gdn-13-40-2-4-ohm-i2391258963.html

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 20:11
A ja ci napisze po raz 3 że Tonsil meble moze produkowac sobie kolumny z nazwą tonsil meble ale nie ze znakiem tonsil.
Tonsil meble nie produkuje głośników bo nie ma na czym. Tonsil meble nie produkuje obudów bo robi to Pylon.
Tonsil meble to sa dwie rodziny udziałowców. Jeden z ich rodziny jest wspólnikiem Pylon. Obie rodziny są dużymi akcjonariuszami spólki Tonsil Acoustic Company która pewnie dzieki sprawnemu zarządzaniu nie ma już na czym działać. O tym czy produkują czy nie swiadczą ich komunikaty giełdowe.

To wszystko są informacje PUBLICZNE włacznie z nazwiskami udziałowców TM, Pylon i TAC.

Konieczność podszywania się pod rozpoznawalną markę świadczy o braku pomysłu na biznes i nie wróży dobrze produktowi. Ja bym nie chciał chwalić sie znajomym posiadaniem kolumn Tonsil-Meble Alton :) A Ty? ;)

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:12
Tutaj parę zł tańszy :
http://allegro.pl/tonsil-gdn-13-40-2-4ohm-orginalne-nowef-vat36m-gw-i2395163699.html

Tych głośników rzecz jasna niema bo byc nie może, firma nie istnieje, wszyscy widzieli zdjęcia ruin.
W tym potrzaskanym zlewozmywaku raczej głośników nie montują.
Jednym słowem pewny wałek. Mozna sie targnąć jak sie wtopi 7dych...ale co sie negatywa wystawi to nasze.

cadam

  • 4401 / 5894
  • Ekspert
05-06-2012, 20:14
Pytam poważnie bo jeden mi spadł z wysokości 20cm i tak się wygiął że po wyprostowaniu widać nierówności na górnym zawieszeniu. Po Mite została mi obudowa i GDN który gdyby nie podfrezowania to zastąpiłbym czymś lepszym jak wysokotonówkę którą zastąpię seasem.

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 20:14
"I co mają samobójstwa z przyczyn finansowych do tego ? Masz na myśli pracowników którzy gdyby firma przestała działać na dobre w ogóle nie mieli by w niej pracy ?"

Jakich pracowników??? Tonsil Technologie zatrudniał kilkanaście osób a i tak im nie płacił wynagrodzeń a potem na niby przeniósł na zatrudnienie w TAC i na koniec zwolnił w marcu tego roku.

Podobno zlecili produkcje komus z wrześni - mozliwe że Form Focus. Ale mozliwe że podstawili kogokolwiek kto podpisał umowę licencyjną z likwidatorem Tonsil SA, bo TAC zwyczajnie nie ma pieniedzy i nikt im już niczego nie pozyczy.

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 20:16
"Jakby się zdarzyło ze kupił bym prawo do używania marki Tonsil (bez sensu jak dla mnie, ale dla przykładu co tam) ?
I zacząłbym jako Tonsil-lancaster produkować kolumny ... na Scan Speakach np. ?"

hmmm - no rzeczywiście zabiłbyś mi klina. Bo miałbym spore wątpliwości wzgledenm Twojego zdrowia ;)

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:19
"A ja ci napisze po raz 3 że Tonsil meble moze produkowac sobie kolumny z nazwą tonsil meble ale nie ze znakiem tonsil. "

No i tak produkuje z tego co mi wiadomo i o czym pisałem.
Cieszę się ze się dogadaliśmy.

Co do reszty Twoich teorii być może jest tak jak piszesz, nawet nie chce mi sie wnikać np. kto dla kogo produkuje obudowy. Jakie to ma znaczenie ? Ważne żeby strony były zadowolone ze współpracy a klient z towaru.

"Ja bym nie chciał chwalić sie znajomym posiadaniem kolumn Tonsil-Meble Alton :) A Ty? ;)"

Robię własne ;-)
Może kiedyś będzie okazja pogadać, bo publicznie nie bardzo mogę. W każdym razie śmiechu co niemiara ;-)
I nie jeździj już tak po nich, jak będą mieli fajny towar, będą dobrze obsługiwać klienta i dawać ludziom robotę to oby więcej takich przedsięwzięć.

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 20:20
"Tych głośników rzecz jasna niema bo byc nie może, firma nie istnieje, wszyscy widzieli zdjęcia ruin."

Też bym chętnie zobaczył produkcję głośników dla marki Tonsil. Gdziekolwiek się ona obecnie odbywa.

Ale obawiam się, nawet jestem pewien, że nigdy tego nie zobaczymy, bo moglibysmy przeżyć szok.

Podobnie jak nigdy nie zobaczyliśmy produkcji głosników w Tonsil-Technologie/TAC choć na forum tonsila wielokrotnie powielano zaproszenia do fabryki z których jakoś tak nigdy nic nie mogło dojsć do skutku :)

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 20:27
tylko dziwnym przypadkiem produkują coś co ma się upodobnić do starego przeboju Tonsila nie mając z niego nawet jednej śrubki.
Ja już im teraz mogę postawić świeczkę. Lepsi i solidniejsi producenci audio zrezygnować musieli z produkcji własnej pod markami starych fabryk.

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:28
"Podobnie jak nigdy nie zobaczyliśmy produkcji głosników w Tonsil-Technologie/TAC choć na forum tonsila wielokrotnie powielano zaproszenia do fabryki z których jakoś tak nigdy nic nie mogło dojsć do skutku :)"

Dziwna sprawa, ja się niemal wprosiłem i obejrzałem. Gdybym wiedział, ze ludzie na to czekają zrobiłbym fotoreportaż :-)

Serio, na niebieskiej hali na Daszyńskiego wyglądało lepiej (bylem kilkukrotnie - na pomiarach, nie zaliczyłem tylko komory bezechowej), ale produkcja na nowej miejscówce nie odbywała się w jakichś dziwnych warunkach. Normalna hala przemysłowa.

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:33
cadam, może jaja sobie robię, ale odpisuję konkretnie. Daję linki do istniejących aukcji. Możesz tam kupić. Głośniki są dostępne.

cadam

  • 4401 / 5894
  • Ekspert
05-06-2012, 20:38
Skoro nie są składane w piwnicy na kolanie to kupię na aukcji.

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 23:13
no to dlaczego nie robiłeś wtedy zdjęć? Chodzi mi o czasy TT / TAC. Tyle razy czytałem na forum Tonsila jak admin zapraszał. Zapraszał, zapraszał i zapadała cisza. Potem pokazali jakiś filmik na yutubie jak składali sieste. Wczesniej w czasach tonsil meble pokazali jak pakują altusy. Kiedy jednak dochodziło do rozmowy o produkcji głośników zapadała cisza. Zdjęć z produkcji przetworników nie było.

_arkus_

  • 143 / 4346
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 23:29
może teraz byś sie wprosił? Bardzo mnie ciekawi jak produkują plastikowe głosniki - wyrób masowy, że kosztują one dwa razy drozej od światowej konkurencji  z tego przedziału. Czyzby hurtownikom sprzedawali za jedną czwartą ceny sklepowej?