Audiohobby.pl

Fabryki

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
20-05-2012, 21:23
How Its Made - Electrostatic Speakers

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 10:31
Tonsil niedawno wyglądał TAK:
http://www.urb-ex.pl/galeria-2011_10_tonsil_opuszczona_fabryka-_mg_0334
Obejrzyjcie 26 zdjęć opuszczonych budynków przy Daszyńskiego. Większośc z nich już nie istnieje.

Wklejam te zdjęcia bo od dwóch dni jestem spamowany przez jakies Studio Dzwieku podajace się za Tonsil-Meble producenta nowych produktów marki Tonsil na głosnikach dziwnie przypominających STXa.
Tylko jakoś nie mogę znaleźć własciciela marki tonsil. Fabryki nie ma już ponad dwa lata. A oni zamieszczają na swoich stronach filmy z budowy głośników sprzed kilku lat usiłując wmówić, że produkcja idzie pełną parą.
Ci ludzie chyba nie przyswoili sobie znaczenia słowa "oszustwo".

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 10:53
Arkus (Qubric jak się domyślam) ani mi za tym ani po tym, ale z tego co wiem Tonsil przynajmniej jeszcze kilka miesięcy temu produkował. Pewnie w tej chwili jest nie inaczej.
http://www.tonsilaudio.com/index.php?action=kontakt
Zadzwoń i sprawdź.

Z ciekawości spojrzałem na allegro. Myślisz, ze to wszystko są zapasy sprzed 2 lat ?:-)
http://allegro.pl/listing.php/search?category=11&sg=0&string=tonsil

Nie sądzę tez żeby nie było właściciela marki lub ktoś produkował pod marką do której nie ma praw i tym samym oszukiwał. Nie żyjemy w XV wieku. To to akurat można sprawdzić w stosownym miejscu (mi się nie chce ryć).

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 11:16
Żle się domyslasz. To nie sa zapasy.

Tonsil-Technologie dostał wypowiedzenie umowy licencyjnej od Likwidatora Tonsil SA pod koniec 2011 roku bo nie płacili za licencję. Miał same długi. Po tym wydarzeniu w marcu 2012 roku TAC SA - własciciel Tonsil-Technologie zaprzestał produkcji. TAC SA jest praktycznie bankrutem, ich akcjami nie obraca się na giełdzie a ostatnie notowanie było za mniej niz połowe nominału.

Teraz pojawiają się tematy o nowych produktach Tonsilu i "kontunuacji" produkcji w Tonsil-Meble zestawów pod jakże znajoma nazwą "alton".
Tylko że Tonsil-Meble to spółka która zaprzestał produkcji obudów 3 lata temu a jej własciciele utworzyli spółkę Pylon SA. I te nowości rzekomego Tonsilu które dostaję od dwóch dni na skrzykę to są produkcji Pylon SA na głosnikach STXa oraz jakichś pozostałosci sklejonych z tego co zostało po Tonsil-Technologie.
Najciekawsze że spólka Tonsil-Meble podaje nadal adres przy Daszyńskiego, którego podobno (masz bliżej możesz sprawdzić) już nie ma. Z powodu likwidacji budynków przy Daszyńskiego  rok temu Tonsil-Technologie przeniósł produkcję i jego ostatnim adresem była Czerniejewska. Więc co teraz jest za produkcja w Tonsil-Meble przy Daszyńskiego ??

Tonsil-Meble zamiescili nawet filmiki z produkcji Siest ale sprzed 3 lat jeszcze w halach przy Daszyńskiego. Współpracują ze Studiem Dżwięku, które też nalezy do wspólników Pylon.

To przu[pomina styl polskiego biznesu kartoflanego takich byznesmenów, którzy jak narobią długów to otwierają kolejną spółke o podobnej nazwie nieobciążona długami.

Nalezy omijac z daleka takie wynalzaki.

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 11:22
Oni nie muszą oszukiwać. Likwidator nie chciał podpisać umowy licencyjnej z TAC wiec podstawili do umowy kolejna spółkę niezadłuzoną z którą chciał podpisać umowę na używanie znaku. Tylko że niemaja pieniędzy na produkcję. Zlecili produkcję komuś z Wrześni - może Form-Focus ale jak nie zapłaca to produkcji nie będzie. Więc dłubią cos z tego co mają i wpychają przez allegro nawet nie ma tego w sklepie TAC.

A obok tego pojawiają sie pomysłuy na podszywanie pod znak Tonsil. I to info o kontynuacji produkcji w Tonsil-Meble zestawów alton. Tylko że TM nic ni ema wspólnego z TAC ani z licencją Tonsil SA. Nie produkują głośników. Skleili zestaw na STXie i wymyślili nazwę podobną. Widocznie doszli do wniosku że Pylon Saphire nie sprzedawał się za dobrze więc trzeba uzyć "magii" słowa Tonsil :)

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 13:58
arkus, ta rozmowa przypomina mi trochę jedną taką którą kiedyś toczyłem na temat firmy PAL (obecnie Gigawatt) na AS. Nie pamiętam już o co chodziło dokładnie, ale wiekowość bulgotała strasznie.
Wiesz co zrobiłem ? Zadzwoniłem do firmy, facet odebrał telefon, pogadaliśmy i w 2 zdania sprawa wyjaśniona.

Wiesz co zrobiłem przed chwilą ? Zadzwoniłem do firmy...
Tonsil Meble zawiesił działalność tak jak piszesz - jak sie dowiedziałem na skutek sporu z US.
Niedawno podjęto decyzję o wznowieniu działalności. Na stronie podany jest adres starej siedziby.
Firma działa w oparciu o kooperację z firmami zewnętrznymi.
Firma nie produkuje pod marką Tonsil, Tonsil Technologie, Tonsil S.A, ProTosil czy co tam jeszcze (i który to ten właściwy ?), tylko używa nazwy Tonsil Meble która jest zarejestrowaną nazwą firmy.
Jeśli ktoś kto ma prawa do nazwy dajmy na to ProTonsil zacznie produkcję zestawów głośnikowych sytuacja będzie identyczna.

Tyle się dowiedziałem bez snucia domysłów, jesteś mi winien 15 impulsów :-)

Jak masz wenę to zadzwoń do TAC, będziesz miał podobną jasność. Z mojej strony kilka miesięcy temu widziałem produkcję na czerniejewskiej. Spora hala,oczywiście nie na potrzeby całego RWPG jak miało to miejsce na Daszyńskiego...nie wiem co w tym dziwnego ze poszli po rozum do głowy żeby nie utrzymywać przewymiarowanej firmy, do tego z tego co pamiętam były tam jakieś spory o ziemię na której stał zakład.

PS. głośników od STX bym sie nie czepiał, sam robię u niego szerokopasmówki, dawno temu próbowałem w Tonsilu...zapomnij....sorry ale Tonsil chyba w całej swojej historii nie miał tak zaawansowanego głośnika jak F-180.Obecnie robię 23cm woofer o parametrach w większości lepszych od topowych Etonów, prawdziwa węglowa membrana jak w fullrange (przewodzi), zaawansowane układy Faraday\'a,kosze oczywiscie alu, wentylowane, konkretne magnesy. Mimo że w STX to żadna budżetówka.
Może tonsilowskie biocelulozowe były kozackie (ze względu na materiał membrany), tyle że dla 99,999999% ludzi jest to mitologia i gdybym swego czasu osobiście nie dotykał to wsadziłbym je między bajki....dodajmy że ja działam, a w zasadzie przygotowuję temat 2 lata a Tonsil ... 50 (?)

Nietrudno się domyślić co położyło firmę i proponuję nie kopać polskich producentów, tym bardziej ze w tym wypadku nie ma ściemy tylko jasno przedstawiona sytuacja.

PPS. Kiedy Twoim zdaniem skończył się Tonsil ? Protonsil to jeszcze Tonsil ? Tam już weszła Silesia zdaje się ?
Moim zdaniem skończył się kiedy przestał się rozwijać....a to było jak dla mnie jeszcze wcześniej.
Szkoda firmy i tyle.

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 17:31
yyya le co Tydo mnie rozmawiasz??? Bo nie wiem?

cytat:"Tonsil Meble zawiesił działalność tak jak piszesz - jak sie dowiedziałem na skutek sporu z US.
Niedawno podjęto decyzję o wznowieniu działalności. Na stronie podany jest adres starej siedziby.
Firma działa w oparciu o kooperację z firmami zewnętrznymi."

świadczy o tym że ni emają nic wspólnego z Tonsilem poza wyrazem w nazwie oraz że niczego nie produkują. Czyli jest tak jak pisałem.
A spór z urzedem skarbowym oznacza tyle że narobili długów więc "uciekli" do innej spólki - może do Meble Polskie, może do Pylon, które teraz produkują te różne kolumny mające się kojarzyć z Tonsilami.

Do TAC nie muszą dzwonić bo wiem co to za ludzie, wiem gdzie fizycznie urzedują i czym się zajmują. Więc wiem co odpowiedzą. Poza tym są spólka giełdową i do oficjalnych informacji mnie odeslą.

STX ma bardzo szeroki przekrój - robi g.łosniki i głośniki.
Z tych reenderów, które pokazali meblarze tonsilowi - nie są to raczej zdjęcia, chyba że retuszowane -  wynika, że w TM Alton zastosują g.łośniki, bo wychodzi taniej.  Nie, że źle tylko zniechęca, że tak skaczą z marki na marke nie budując wizerunku. Był Pylon Audio Saphire teraz będzie jakiś Tonsil-Meble Alton za chwile zrobia kolejną spółkę produkującą Meble Polskie Mildton albo coś podobnego.

Tonsil skończył się kiedy ostatnia spółka produkcyjna (fabryka mówiąc inaczej) utraciła zdolnoći produkcyjne. Czyli w momencie wyjścia państwowego funduszu Agencji Rozwoju Przemysłu  - Towarzystwa Finansowego  Silesia ze spólki ProTonsil. Od tamtej pory nio ema już produkcji tonsilu w tonsilu.

Nie  ma sie cołudzic że jakakolwiek rzecz sprzedawana pod nazwą Tonsil wyprodukowana po tym czasie ma cokolwiek wspólnego z Tonsilem. poza nazwą oczywiście. Choć i w czasach ProTonsilu też już zaczynali partaninę.

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 19:07
BUUUUUHAHAHAHAHA

ponieważ spamuja mi skrzynkę tymi rewelacjami o reaktywacji (sezon 10 odcinek 29598745216) tonsilu i altonów. poszedłem poczytać forum na którym mialem konto chyba ze 3 lata, od czasów. A tam proszę zacytowali tekst Lancastera. Niby jako dowód na to ze istnieją i działaja prężnie.
Ale moją odpowiedź skasowali

Powiem więc tak łajzy, nie producenci. Robią kolejny skok na główkę do pustego basenu, a ten co ich dzieła kupi to głupi. Tyle na temat kolejnych reaktywacji marki tonsil.

Fabryke Tonsila widzieliście na zdjęciach z linku wyżej. Obraz nędzy i rozpaczy.

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 19:29
yyya le co Tydo mnie rozmawiasz??? Bo nie wiem? :

"Nie ma sie cołudzic że jakakolwiek rzecz sprzedawana pod nazwą Tonsil wyprodukowana po tym czasie ma cokolwiek wspólnego z Tonsilem. poza nazwą oczywiście."

arkus, z tego co piszesz obecnie nikt nie ma nic wspólnego z  Tonsilem i to już od dawna.
Od momentu wejścia Silesii Tonsil wypuścił z nowości może ze 2 konstrukcje. Altus, Maestro, Fiesta i pewnie kilka innych były robione przed Silesią i po Silesii na tych samych komponentach,przynajmniej nic nie wiem na temat żeby było inaczej. Jeśli to by miało byc miarą trwania Tonsilu z czasów przedsilesyjskich lub nawet gierkowskich to trwa nadal :-)

Ktoś ma prawo do używania marki i z tego prawa korzysta. Trudno mówić że facet który nabył prawo do używania marki Tonsil cośtam nie może jej używać. Byle był rozwój a nie jak do tej pory.

"Był Pylon Audio Saphire teraz będzie jakiś Tonsil-Meble Alton za chwile zrobia kolejną spółkę produkującą Meble Polskie Mildton albo coś podobnego."

Z tego co widzę na stronie jest w ofercie, nie wiem o co biega ? Skąd info że to temat miniony ?
http://www.pylonaudio.pl/

Niech tam sobie otwierają i 10 spółek, nie rozumiem problemu ?

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
05-06-2012, 19:37
W takim razie gdzie teraz można kupić porządne GDN13/40/2 lub inny z tym samym koszem?

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 19:42
"Fabryke Tonsila widzieliście na zdjęciach z linku wyżej. Obraz nędzy i rozpaczy."

Przecież  pisze ze fabryka Tonsilu miała rozmach na całe RWPG iw  momencie końca RWPG taki moloch przestał mieć rację bytu. Po przeniesieniu sie na Czerniejewska nadal mieli (nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy) produkcję w sporej hali,produkowali Altusa np. czyli kolumnę za którą stały kolejki pewnie jeszcze w stanie wojennym.
Głośniki tez wyglądały na tonsilowskie (charakterystyczny "Pershing" np.).  Nawet gdyby robili na zewnętrznych głośnikach, w czym problem ???
A czy właścicielem jest Kazio, Silesia czy Czesio ?
Widze ze masz z tym sporą zagwozdkę. Jakby się zdarzyło ze kupił bym prawo do używania marki Tonsil (bez sensu jak dla mnie, ale dla przykładu co tam) ?
I zacząłbym jako Tonsil-lancaster produkować kolumny ... na Scan Speakach np. ?

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 19:46
cadam, na GDN13/40/2 w czasach przedprotonsilowskich czekałem chyba z pół roku. Teraz chyba nawet nei mają tego w  ofercie, choc widzę że Totem Acoustic nadal ma w ofercie Mite :
http://totemacoustic.com/en/hi-fi/compact/mite/?series=design-series
...więc albo kupili tankowiec GDN-ów od towarzysza Wiesława, albo Tonsil nadal ich w nie zaopatruje.

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 19:48
To kiedy zrozumiesz o co chodzi ? Jak ci ktoś z rodziny popełni samobójstwo z przyczyn finansowych to zrozumiesz problem ?
Nie ma fabryki tonsil Fizycznie nie istnieje a właścicielem znaku towarowego nie jest Tonsil Meble o ile w ogóle ktoś nim jest. Tak jak piszesz od dawna nikt z nim nie ma nic wspólnego.

Szkoda ze nie ma tutaj edycji postów bo musze jednak zamieścić ich wyjaśnienie z forum polskieaudio - czyli strony sklepu pana Jujki i rubeńczyka z tego Tonsil Meble

"/LEX parsimoniae/
Szanowni Państwo,
w związku z pytaniami pojawiającymi się na forach oraz zgłaszanymi bezpośrednio do firmy.
Zarząd Tonsil Meble informuje, że spółka działa pod firmą TONSIL MEBLE od 2006. Pierwsze autorskie zestawy głośnikowe zostały opracowane w spółce jeszcze w roku 2007. W roku 2009, po zaprzestaniu działalności produkcyjnej przez Pro Tonsil, spółka podjęła wyzwanie kontynuacji produkcji wyrobów Tonsil-u pod własna firmą , by przekazać działający już w nowym miejscu zakład spółce akcyjnej Tonsil Acoustic Company. W czerwcu 2012 roku Tonsil Meble zestawem głośnikowy ALTON wznawia działalność konsumując tym samym nabyte uprzednio doświadczenia. Sugerowanie nawiązania do wyrobów Tonsil-u jest nieuprawnione. Pierwszy z serii planowanych produktów nie musi odwoływać się do marki TONSIL, bowiem sam broni się doskonale, zarówno wizualnie jak i akustycznie. A kolejne będą równie dobre. "

Łzy wzruszenia płyną mi po plecach. Jednak nadal nie rozumiem co oni mają wspólnego z Tonsilem - poza tym, że kiedyś produkowali dla niego obudowy?

Po zaprzestaniu działalności przez ProTonsil sfinansowali produkcję i wystarczyło im pieniędzy na jedna akcję produkcyjną. TM miało produkować a Tonsil Dystrybucja sprzedawać, ale cos wyraźnie nie szło. Zwrócili się do DFP z Piotrkowa żeby im poszukali pieniędzy.
DFP wzięło swoją nieczynna spółkę z woj. łódzkiego, zmieniło nazwę i siedzibę na Wrześnie przy Daszyńskiego - na co wydali troche grosza wpisowego do krs i zrobili z niej Tonsil-Technologie. Udziały TT wnieśli do TAC i skierowali na sprzedaż przez giełdę. To chyba miało być to "przekazanie działającego zakładu" ( ? ? ? )
Typowe dmuchanie balonika. Jak zrobić firme nie mając nic. W rok później z balonika uszło powietrze.

Panowie z tonsil-meble miejcie trochę szacunku do ludzkiej inteligencji.

Łacińskie sentencje nie dodadzą wam powagi. Wszystko jest zapisane w KRSie, można z tego więcej wyczytać niż z Waszych okrągłych deklaracji.

_arkus_

  • 143 / 4319
  • Aktywny użytkownik
05-06-2012, 19:59
"albo Tonsil nadal ich w nie zaopatruje."

Gdyby głosniki Tonsila były dostepne od ręki to na przykład Tonsil-Meble nie musiałby stosowac głosników stx. Podobnie Pylon Audio.
Nie byłoby sensu uzywac nazwy z przedrostkiem "tonsil" niedysponując głosnikami produkcji tonsil.

Z dostepnością głosników tonsil -nie produkowanych przez fabrykę o nazwie tonsil, a tylko kiedyś tam dawno temu przez Tonsil skonstruowanych i powielanych teraz przez inne podmioty produkcyjne- jest kiepsko. Świadczą o tym ceny nowych głośników w sklepie TAC. Wzrost ceny z 79 złotych do 189 złotych mówi wiecej niż wszelkie inwestygacje.

lancaster

  • Gość
05-06-2012, 20:03
"Nie ma fabryki tonsil Fizycznie nie istnieje a właścicielem znaku towarowego nie jest Tonsil Meble o ile w ogóle ktoś nim jest. Tak jak piszesz od dawna nikt z nim nie ma nic wspólnego. "

"Jednak nadal nie rozumiem co oni mają wspólnego z Tonsilem"


arkus, napiszę to po raz 3 i ostatni bo najwyraźniej i tak piszę niekomunikatywnie. Tonsil Meble ma prawo do używania nazwy Tonsil Meble (kropka).
Nie do używania nazwy Tonsil S.A, Tonsil Technologie, ProTonsil, Tonsil-Mickey Mouse, czy Tonsil-arkus & Sohn.
Ja to tak zrozumiałem, jeśli coś pokręciłem zapytam jeszcze raz. Jeśli jednak nie pokręciłem to napisze tylko "nie pokręciłem" i musi Tobie to wystarczyć za cały elaborat. Zadzwoń, pogadaj,może usłyszysz co innego.

Wynika to nawet wprost z informacji którą wkleiłeś :
"Zarząd Tonsil Meble informuje, że spółka działa pod firmą TONSIL MEBLE od 2006. Pierwsze autorskie zestawy głośnikowe zostały opracowane w spółce jeszcze w roku 2007. W roku 2009, po zaprzestaniu działalności produkcyjnej przez Pro Tonsil, spółka podjęła wyzwanie kontynuacji produkcji wyrobów Tonsil-u pod własna firmą , by przekazać działający już w nowym miejscu zakład spółce akcyjnej Tonsil Acoustic Company."

Dalej piszesz, ze Tonsil Acoustic Company nie produkuje (choć ja uważam ze działa, ale znów moze sie mylę bo temat sprzed kilku miesiecy) wiec tym bardziej nie powinieneś sie dziwić ze temat wrócił.

I co mają samobójstwa z przyczyn finansowych do tego ? Masz na myśli pracowników którzy gdyby firma przestała działać na dobre w ogóle nie mieli by w niej pracy ?