Audiohobby.pl

Poprawny fizycznie interkonekt RCA

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
23-03-2011, 13:18
Istnieje, napisz tu lub mi na PW skąd jesteś, to ustalę logiczną trasę podróży. Z tego co wiem od innego użytkownika, kabelek ten ze źródłem budżetowym nie przynosi kompletnie niczego względem innych, ale z wysoką półką przynajmniej dla mnie jest to kabel bez wad. Jego podstawowa zaleta według mnie to zdolność przekazywania energii w muzyce z dowolną oczekiwaną szybkością. Wczoraj zdębiałem słuchając The Prodigy po raz pierwszy przez ten interkonekt.

Haka

  • 2996 / 5184
  • Ekspert
23-03-2011, 18:39
>Wczoraj zdębiałem słuchając The Prodigy po raz pierwszy przez ten interkonekt.


Myślałem, ze tylko ja słucham pogańskiej muzyki :-)

majkel, co z tym basem ? Większość twierdzi, ze Prodigy nie da się słuchać ze względu na fatalny bułowaty bas.

audio_house

  • 149 / 5465
  • Aktywny użytkownik
24-03-2011, 10:23
ja do testowania sub-ów używam płyty Prodigy - smack my bitch up :)) Tutaj jest akurat syntezatorowy ultra szybki bas rozwalający czachę... żadnej buły. Polecam go również w car audio ... warto podsłuchać w aucie dobrze nagłośnionym, masaż całego ciała free :))

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
24-03-2011, 10:50
To jest muzyka elektroniczna, więc brzmienie to w dużej mierze zamysł artystyczny. Jeśli jest buła, to pewnie ma być, cokolwiek to znaczy. W "Scienide" jest np. szybki bas, w "Their law" z długim wybrzmiewaniem, itd.

zibra

  • 812 / 4992
  • Ekspert
24-03-2011, 22:11
zwykly kabel za 4 zl dobrze polutowany i mamy ekstraklase? ja jestem ciekaw jak wypadloby porownanie z takim kabelkiem. moze wezmiesz go kiedys Majkel na warsztat?

http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p6597_VAN-DAMM-Tour-Grade-Classic-XKE-Mic.html/XTCsid/07b1f287808ca464fdaa493ece4ab194
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
25-03-2011, 10:17
Nie wiem co to jest ekstraklasa, a kabel nie jest zwykły, bo jednak dedykowany do zastosowań profesjonalnych. Cena jego wyraźnie przekracza 4zł. Rozwiązanie można stosować na innych kablach, ale na tym wychodzi to najzgrabniej. Na razie nie mam ciśnienia na testowanie innego kabla, gdyż ten mnie jednoznacznie zadowala dźwiękowo.

ahaja

  • 513 / 5899
  • Ekspert
25-03-2011, 13:47
Mierzyłeś może pojemność swojego kabelka?

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
25-03-2011, 14:02
Nie mierzyłem, nie mam czym, a na amatorskich metodach nie polegam.

Molibden

  • 1906 / 5899
  • Ekspert
01-06-2011, 04:51
> majkel, 2011-03-16 11:54:22

>Skrętka w ekranie - no to już jest sposób na wykorzystanie skrętki bez narażania jej na zakłócenia common mode. Można ekran zapiąć od strony źródła, od strony wzmacniacza, albo obydwu.

I wygenerować np. pętlę masy.

>Od strony wzmacniacza to jest najgorsze rozwiązanie, gdyż zakłócenia zebrane przez ekran dodadzą się do napięcia widzianego jako sygnał zanim je źródło zrównoważy widząc je powrotnym przewodem masy.

Nieststy nie.

>Lepiej, a w zasadzie najlepiej jest zewrzeć do masy ekran od strony źródła, bo wtedy układ sterujący wyjściem będzie generował sygnał względem dodanych do masy zakłóceń kompensując je na tyle dobrze, na ile spłyną one także do sekcji źródła zasilania

Nonsens. Powtarzasz w kłóko tę samą, nie sprawdzoną bzdurę.
Spróbuj tak zrobić z pre mikrofonowym - powodzenia.

Pojemność między żyłami można zmierzyć multimerem wyposażonym w tę funkcję, dobrze jest użyć odcinka o reprezentatywnej długości, żeby wyeliminować błąd pomiaru tak niskich pojemności, np. 2-3m.

>No a co by było, gdyby zakłócenia zebrane przez ekran gdzieś "zutylizować"? Nie bardzo jest gdzie, choć coraz ciekawsze gadżety pojawiają się na rynku, które potrafią dokarmiać elektronami masę bez wykorzystania przepływu prądu. :o Te obszary fizyki nie są mi znane, więc postanowiłem wykorzystać to, co piszą w klasycznych podręcznikach.

Typowe audio voodoo dla ciemniaków. "Dokarmiać elektronami masę", LOL! A może sałatą?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
01-06-2011, 23:29
>> Molibden, 2011-06-01 04:51:03
> majkel, 2011-03-16 11:54:22

>Skrętka w ekranie - no to już jest sposób na wykorzystanie skrętki bez narażania jej na zakłócenia common mode. Można ekran zapiąć od strony źródła, od strony wzmacniacza, albo obydwu.

I wygenerować np. pętlę masy.

-> Znasz jakiś interkonekt RCA nie generujący pętli masy?


>Lepiej, a w zasadzie najlepiej jest zewrzeć do masy ekran od strony źródła, bo wtedy układ sterujący wyjściem będzie generował sygnał względem dodanych do masy zakłóceń kompensując je na tyle dobrze, na ile spłyną one także do sekcji źródła zasilania

Nonsens. Powtarzasz w kłóko tę samą, nie sprawdzoną bzdurę.
Spróbuj tak zrobić z pre mikrofonowym - powodzenia.

-> Nie spróbuję, gdyż temat nie dotyczy kabla do pre mikrofonowego. Szanujący się przesył z mikrofonu odbywa się torem symetrycznym, a temat jest o RCA.

Mam już kolejny model kabla, w którym kompensowane są inne zjawiska i ten dźwiękowo podoba mi się jeszcze bardziej. Przypomnę jeszcze, że pomysły rodem z metrologii, gdzie kablami przesyła się sygnały stałe i wolnozmienne, a najważniejszym parametrem są ich chwilowe wartości DC, nie są najlepszymi rozwiązaniami dla audio, gdzie istotne są transjenty.