Audiohobby.pl

AKG K340 i tripath

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
13-06-2011, 17:18
Odpowiadasz na wpis
 >> Kuba_622, 2011-06-13 12:13:53
>> fallow, 2011-06-13 11:06:23
 Z elektrostatow Staxa to rozmowa o basie zaczyna sie od srednio wysokiej polki.

Może i tak jest z audiofilskiego punktu widzenia :) Dla mnie SR-003 (najniższy model STAX) ma dobry bas, a na pewno lepszy niż k340.

---

Ja zawsze odbieralem to tak, ze z audiofilskiego punktu widzenia tam gdzie jest go mniej ale jest bardziej dokladny - to ten lepszy. Pod tym katem faktycznie Staxy (chyba zadny model) nie ma zastrzezen. W kontekscie poprzednich wpisow - wnioskuje, ze autorowi pytania chodzi o "miesko" i "drive". Tutaj jest troche "biednie" w nie-wysokich modelach Staxa. Przynajmniej tak wywnioskowalem z moich skromnych doswiadczen ze Staxami.

Co do K340, pod katem samego konturu/precyzji faktycznie pewnie masz racje. Bas z K340 ktorych sluchalem pod tym katem byl przecietny. Jednak jego obecnosc na pewno bylo czuc, czego mnie np. bardzo brakowalo w K1000. Przewalony dla wielu bas w D5000 mi sie np. podoba. Tworzy jakis charakter tych sluchawek - taka podwaline, a na codzien i tak wole bardziej skapa prezentacje tego zakresu :)

Odpowiadasz na wpis
 >> asmagus, 2011-06-13 12:35:33
Co do srednicy danonków D7000 - moim zdaniem jest wiecej niż niezła :)

 Inna sprawa - trzeba samemu posiąść cos z ligi 4kz+ by zrozumiec, że to tylko słuchawki lepsze, to nie zadne cuda czy 3D prezentacje z dzwiekiem surround. Warto nabywac taki sprzet ale da się bez niego zyc. AKG 701 kosztuja nowe ponizej 1ooo zl - liga 4kzl+ nie oferuje wcale duzo wiecej. Mimo tego - jestem szczesliwym psiadaczem D7000 :)

---

Moim zdaniem tez jest na pewno wiecej niz niezla. Srednica K340 ma jednak w sobie juz jakies zajawki "elektrostatycznej" lub "orthodynamicznej" "magii". Ja tez spokojnie moglbym zyc z HD600, DT880 czy czyms innym. Wielu forumowiczow jednak slzag by trafil. Kwestia indywidualna :)


>> aallen, 2011-06-13 12:48:41
>>AKG 701 kosztuja nowe ponizej 1ooo zl - liga 4kzl+ nie oferuje wcale duzo wiecej<<
 ależ oferuje. Taki STAX Omega czy nawet AKG k1000 niszczą k701. Przy k1000, k701 były by co najwyżej przeciętne

---

Dla mnie tak zniszczyly, ze wybralem K701 zamiast K1000 ;)) Sprawa mocno indywidualna. Nie kazdy bedzie cenil wyzej takie zylety(*) i sluchawki totalnie otwarte w ktorych nie da sie polozyc i za bardzo gibac glowa.

(*) tak wlasnie odbieram K1000, podobnie jak np. wyzsze modele Grado. Oczywiscie wiem, ze dla wielu szacownych forumowiczow one absolutnie zyletami nie sa i szanuje ich zdanie ;) A np. wspomniane K701 sa nudne i monotonne :)

Odpowiadasz na wpis
 >> ZAGRA, 2011-06-13 12:51:39
Najlepiej porównywać bez wiedzy co ,jak i za ile.

 Cena jest drugorzędna.

 Podoba się lub nie.

---

Moglbym sie podpisac rekami i nogami pod tym. Dla "nowych" w tym hobby jednak cena czesto moze byc stymulatorem konstruowania filozofi ktore sa w stanie usprawiedliwic jakakolwiek wade wymarzonych precjozow.

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
13-06-2011, 18:27
W5000 i HD600 to dla mnie absolutinie nie zyletki. Nie wiem jak graja teraz, kiedy kiedys je slyszalem w Krakowie na pewno lagodnie nie graly, graly ostro to jak Grado. U mnie i u znajomego tez graja - jak dla mnie - ostro.

aallen

  • 651 / 5348
  • Ekspert
13-06-2011, 18:47
>>Dla mnie tak zniszczyly, ze wybralem K701 zamiast K1000 ;)) Sprawa mocno indywidualna. Nie kazdy bedzie cenil wyzej takie zylety(*) i sluchawki totalnie otwarte w ktorych nie da sie polozyc i za bardzo gibac glowa.<<

Oczywiście i bardzo dobrze że tak twierdzisz. Osoba pytająca może w ten sposób skonfrontować wiele zdań. Moje natomiast jest takie jak powyżej i według mojej percepcji jeśli Grado uznamy za żylety to AKG k1000 napewno nie ;0

Kuba_622

  • 312 / 4924
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2011, 22:42
>> fallow, 2011-06-13 17:18:19
Ja zawsze odbieralem to tak, ze z audiofilskiego punktu widzenia tam gdzie jest go mniej ale jest bardziej dokladny - to ten lepszy. Pod tym katem faktycznie Staxy (chyba zadny model) nie ma zastrzezen. W kontekscie poprzednich wpisow - wnioskuje, ze autorowi pytania chodzi o "miesko" i "drive". Tutaj jest troche "biednie" w nie-wysokich modelach Staxa.


Może i tak jest, choć ja tego nie odczuwam, więc mogę się cieszyć, bo nie mam problemu ;)
W sumie sr-003 grają jednak inaczej niż Lambdy - a przynajmniej ta jedna, do której mam porównanie ;) Bas jest dość potężny i mięska mi nie brakuje, co najwyżej mógłbym powiedzieć, że nie jest to taki bas jak z Ultrasone, jest, hm, trochę miękki w porównaniu z basem z Ultrasone który jest twardy. K340, a przynajmniej w wersji z zielonym przetwornikiem, nie ma dużo basu i też uważam, że jego jakość jest przeciętna, za to dodają od siebie jakiś pogłos, który mi przeszkadzał i próbowałem się go pozbyć między innymi przez wyrzucenie plastikowych sitek - ale to spowodowało też, że bas wydawał się odchudzony w stosunku do tego przy słuchaniu z sitkami. Jest jeszcze wersja z pomarańczowym przetwornikiem, z większą ilością basu, za to mniejszą sopranów.
 

Goras

  • 20 / 5286
  • Użytkownik
13-06-2011, 23:32
Co do braków basu na \'zielonych\' driverach - zgadzam się. To był ten jeden zadzior, który zawsze mi przeszkadzał. Tak się złożyło, że przypadkiem jeden z driverów dynamicznych w trakcie eksperymentów zabiłem. Da się oryginalne dostać u jakiejś dziwnej firmy w Niemczech, jeśli mnie pamięć nie myli 250 zł wychodziło za parkę (ale nie upieram się przy tej kwocie, na pewno >200), ale postanowiłem zaryzykować i dać drivery z K140 (pierwsza wersja, zamknięty tył, szary driver) z połamanym pałąkiem, kupionych za jakieś grosze.

Inne słuchawki ;)

Denon to nie będzie nigdy, nie ma takiej siły. Cała seria D od 2 do 7k dla mnie osobiście za mocno stawia na podstawę basową, ale rozumiem doskonale że to kwestia gustu i wielu osobom może to odpowiadać. W K340 tego osiągnąć się nie zdoła, z tego co się orientuję bardziej basowego przetwornika AKG chyba nie miało (mowa oczywiście o tych, które wchodzą bez przeróbek) ale w tej chwili bas jest zarysowany zdecydowanie wyraźniej, ma i kontur i wypełnienie na poziomie, który można nazwać niezłym. Wymiana kabla i wywalenie kratownicy na pewno też miało jakiś wpływ, tym bardziej wymiana padów na welurowe od Philipsa, niemniej największa zmiana to z całą pewnością zasługa drivera.

Co do padów jeszcze - najlepsze zejście i wypełnienie basu spośród padów jakie testowałem było na seryjnych padach Denona właśnie ;) Naciągnąć się ich nie da, trzeba by przykleić, ale rozmiarem są w sam raz. Polecam spróbować.

Pawlo

  • 50 / 5551
  • Użytkownik
14-06-2011, 00:33
Vinyloid, dzięki za informacje odnośnie kosztów. Mailowałem miesiąc temu z jakąś firmą odnośnie wykonania, ale urwałem kontakt z braku czasu... Pomimo kosztów ciągle kusi wykonanie własnych kubków. Kto wie, może kiedyś się na nie skuszę ;-)
Co do kubków z D5000 to po drobnych zmianach pasują do niższego modelu. Jeden z użytkowników innego forum takie kubki z powodzeniem zaaplikował do AH-D2000.

Co do przestrzeni Denonów to będę stał murem za nimi. Najprawdopodobniej, nie ma drugich takich, zamkniętych słuchawek o takiej przestrzeni! D2000 potrafią ciągnąć dźwięki ładnie wszerz i słuchając na nich muzyki nie mam wrażenia, że dźwięk urywa mi się 0,5 cm za uchem i ginie jak krzyk w poduszkę.
 Inżynierowie Denona wykonali kawał dobrej roboty na tym polu.


Teraz pytanie, czy D2000 to przerośnięte CALe? Moim zadaniem na pewno bliżej D2000 do D5000, aniżeli do mizernych plastikowych CALi, ale każdy może mieć własne zdanie na ten temat...

Teraz wracając do głównego nurtu, pytanie może dość laickie ale i zaczepne - co dadzą mi orthodynamiki, czego nie będą potrafić dać całkiem konkretne dynamiki (mowa tutaj o D5000)? :-)

Do alternatyw, w postaci Grado i Alessandro, jestem nastawiony bardzo sceptycznie. Mimo, że posiadałem Grado SR125 przez długi okres czasu i miałem na uszach modele SR60, SR80, SR325i oraz RS2i to nie uległem i nie wstąpiłem do Grado-sekty. Owszem, Grado potrafią zagrać jednak mają sporo wad, co mnie od nich po prostu odpycha...

Vinyloid

  • 2470 / 5113
  • Ekspert
14-06-2011, 01:01
Pawlo, 2011-06-14 00:33:39.
>>Pomimo kosztów ciągle kusi wykonanie własnych kubków. Kto wie, może kiedyś się na nie skuszę ;-)

Zamówienie, to moim zdaniem operacja nieopłacalna o ile w ogóle znajdziesz kogoś, kto się podejmie wykonania.


>>Najprawdopodobniej, nie ma drugich takich, zamkniętych słuchawek o takiej przestrzeni! D2000 potrafią ciągnąć dźwięki ładnie wszerz

I w zasadzie tylko wszerz. Denony (wszystkie) w pozostałych płaszczyznach nie dorównują dobrym konstrukcjom otwartym i półotwartym. Mnie to akurat nie przeszkadza bo gustuję w bardziej intymnym graniu ale fakt pozostaje faktem.


>>Moim zadaniem na pewno bliżej D2000 do D5000, aniżeli do mizernych plastikowych CALi

To była lekka przenośnia w sensie nieco "pudełkowatego" odtwarzania basów. Niewątpliwie są lepsze od CAL ale na tle słuchawek innych producentów w podobnej cenie...hmm...


>>Owszem, Grado potrafią zagrać jednak mają sporo wad, co mnie od nich po prostu odpycha.

Jeśli chodzi o zakup również bym celował do innej tarczy ale podarowanych GS lub PS na pewno bym nie wyrzucił :-)





aallen

  • 651 / 5348
  • Ekspert
14-06-2011, 01:14
>>Co do przestrzeni Denonów to będę stał murem za nimi. Najprawdopodobniej, nie ma drugich takich, zamkniętych słuchawek o takiej przestrzeni! D2000 potrafią ciągnąć dźwięki ładnie wszerz i słuchając na nich muzyki nie mam wrażenia, że dźwięk urywa mi się 0,5 cm za uchem i ginie jak krzyk w poduszkę.<<

Są Sony R10 ;0 aczkolwiek Denony jak na taką konstrukcje są naprawde rewelacyjne

Kuba_622

  • 312 / 4924
  • Zaawansowany użytkownik
14-06-2011, 01:42
>> aallen, 2011-06-14 01:14:57
Są Sony R10 ;0 aczkolwiek Denony jak na taką konstrukcje są naprawde rewelacyjne



Jeśli te Denony mają porównywalną przestrzeń do Sony CD3000 czy ATH-W5000 to sam chętnie je kupię :)



Vinyloid

  • 2470 / 5113
  • Ekspert
14-06-2011, 02:33
@ aallen
Są Sony R10 ;0 aczkolwiek Denony jak na taką konstrukcje są naprawde rewelacyjne

No właśnie - jak na zamkniętą. MDR-y są chyba faktycznie trochę lepsze ;-)



@Kuba
Jeśli te Denony mają porównywalną przestrzeń do Sony CD3000 czy ATH-W5000 to sam chętnie je kupię :)

Od ATH-W5000 moim zdaniem tak, Sony nie słyszałem.

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
14-06-2011, 08:11
Ja nie wiem jakiej wersji k340 sluchalem ale potrafie wymienic przynajmniej kilka innych sluchawek tej firmy, ktore maja go wiecej wiec prawdopodobnie to byla bass-lite.
Ja przestrzen D5000 odbieralem jako bardziej "spektakularna" niz na w5000 za to w5000 bardziej precyzyjna. CD3000 sa dla mnie bardziej "referencyjne" od jednych i drugich a troche lat juz maja. Szalu nie ma jak dla mnie w kazdym razie ani w 1 ani w 2 ani w 3 przypadku :)
Nigdy nie mialem za to okazji porownac lej w leb w5000 z d7000.
Ogolnie w5000 odbieram jako przekoloryzowane i zbyt cukierkowe ale te cechy to dla mnie znak firmowy Audio Techniki. Moze w tych Domzza kabel wprowadzil jakies ciekawe zmiany wzgledem wersji standardowej.

Pawlo

  • 50 / 5551
  • Użytkownik
14-06-2011, 10:05
Vinyloid, Denony mają to do siebie, że ich cena w Polsce jest zawyżona i to mocno. Za oceanem czy w drugą stronę, w Japonii są znacznie tańsze i tamta cena bardziej odzwierciedla ich stosunek cena/jakość.
Ja w tym segmencie cenowym nie widzę słuchawek, które potrafiłyby dawać więcej tzw funu i przyjemności ze słuchania muzyki w sposób w jaki robią to Denony.  
Konkurentem o podobnym brzmieniu mogłyby być Ultrasone, jednakże słuchając PRO900 bardziej je wspominam jako słuchawki do filmów, aniżeli to muzyki.

No fakt, są jeszcze Sony R10. Te na mojej głowie nie gościły, choć w ich przypadku chyba jest marna szansa, żeby zagościły kiedykolwiek...

Vinyloid

  • 2470 / 5113
  • Ekspert
14-06-2011, 12:08
@Pawlo,

Cena Denonów jest zawyżona w całej Europie, nie tylko w Polsce dlatego w przypadku D5000/D7000 warto pomyśleć o sprowadzeniu ich zza oceanu tak jak zrobił to kol. asmagus. W przypadku D2000 zysk byłby minimalny więc raczej nie ma co kombinować. Co do funu to zgadzam się w 100 % , natomiast Ultrasone PRO900 nie wziąłbym za nawet darmo. A jeśli już, to tylko po to, aby wykorzystać obudowę do zamontowania innych przetworników :-)

aallen

  • 651 / 5348
  • Ekspert
14-06-2011, 13:50
>>ale potrafie wymienic przynajmniej kilka innych sluchawek tej firmy, ktore maja go wiecej wiec prawdopodobnie to byla bass-lite.<<

Dużo fallow w naszych wypowiedziach. Dodając to wypowiedz np. Gorasa jest tzw. aklimatyzacji. Jeśli np. na mojej głowie ciagle goszczą AKG k1000 lub na jego k340 ewentualnie inna konfiguracja to zaczynasz inaczej odczuwac ten dźwięk. Ja powiem szczerze że zakładajac po długiich odsłuchach kilkudniowych k1000 to założenie D2000 dawała taki olbrzymi przyrost basu zę chciało urwać głowe. Dopiero przyzwyczajenie sie tez od kilkugodzinnego do dniowego idąc przyniosło najpierw szybki a później powolny efekt przyzwyczajania się

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
14-06-2011, 14:05
Dokladnie. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic i zaaklimatyzowac i uznawac za "referencje" lub "normalnosc". Dlatego nasze wypowiedzi porazaja czesto niesamowita wzglednoscia.