Audiohobby.pl

Najlepszy system jaki słyszeliśmy.

lancaster

  • Gość
14-05-2008, 12:48
...i skad ta ocena - czyli rozmowa o tym co kto lubi dlaczego uwaza za najlepsze :)
z moejj strony napisze ze wszystkie systemy dające oczucie istenieni instrumentu, a nie tylko elemntów dxwieku na nawet najwyzszym poziomie są wzorcem. W muzyce na żywo nigdy nie słyszalem zadnego tssss, tsssssssstssscyt :)
Ani tez buczacego basu(bas to instrument a nie pasmo przeciez - chyba ze chodzi o elektronicznie generowany)
Średnica ....no cóż....ma jej nie byc , bo w tym miejscu maja sie najcześciej pojawiac instrumenty, wykonawcy :)
I do tego instrumenty live są - spójne, a nie grajace pasmami/zakresami.
Jak nietrudno się domyślić wszystkie drogi wiodą mnie w kierunku fullrange :) Ale to pewnie tylko moje talibańskie przerkonanie :))))

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 13:03
System słuchawkowy z pewną dozą DIY. Oczywiście słuchawki były fullrange. :)

paww

  • 327 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
14-05-2008, 13:29
Z oceną muzyki na żywo to trzeba być ostrożnym. Wpływ tutaj ma znaczący akustyka sali, akustyka instrumentów, ustawienie mikrofonów (w przypadku np. transmisji lub nagrywania). Znam przykłady, gdy dźwięk orkiestry symfonicznej "dusił" się i to w dużej katedrze.

Zazwyczaj jest tak, że jakość dźwięku zależy w dużym stopniu od akustyki pomieszczenia, ustawienia mikrofonów, samego akustyka (a jakże, jego wiedzy, doświadczenia, zmysłu muzycznego). Można zauważyć, że często dużym problemem jest dobranie dźwięku, który by był w równowadze: przestrzeń-barwa-separacja instrumentów-spójność muzyczna całości. Zdarza się, że np. barwa instrumentów jest poprawna, separacja niezła ale brak na płycie przestrzeni i całościowej spójności, albo jest przestrzeń, barwa poprawna, ale nie ma separacji - wszystko brzmi jak zlane w całość.

Co jest tego przyczyną? Trudno stwierdzić jednoznacznie.

lancaster

  • Gość
14-05-2008, 13:42
Piotr np:
Rehdeko RK125/175+Sun Audio 300Bpp + Verdier Platinium
Rehdeko RK125 + Wavac 805 monobloki + Docet Lector 6 - tu mój prywatny lider, ale być moze byla to tylko wypadkowa doskonalej atmosfery towarzyszącej temu odsłuchowi.
To z moich ostatnich (powiedzmy póltora roku wstecz) odkryć :)
Wcześniej bardzo mi sie podobał(i to w warunkach wystawy !) zestaw Legacy + BAT + Lektor Grand CD player
.... i w wybranym repertuarze(raczej kameralnym) kompletny system Ancient Audio(w zestawie z Holography)

Rolandsinger

  • 2894 / 5898
  • Ekspert
14-05-2008, 15:44
@ lan

Z tym tsss, to niedawno Marko3t chciał wszytskim udowodnić, że systemy, które tak robią, są wierne. Ja jednak w życiu nie słyszałem, by czyjaś mowa  była sycząca, o ile nie cierpi na poważną wadę wymowy.

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Arek_50

  • 1130 / 5900
  • Ekspert
14-05-2008, 16:17
Moze za krotko jeszcze zyjesz... : )

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
14-05-2008, 16:20
>> Rolandsinger, 2008-05-14 15:44:16
>>Ja jednak w życiu nie słyszałem, by czyjaś mowa była sycząca, o ile nie cierpi na poważną wadę wymowy.

No tak ale samo nagranie może być źle zrealizowane i syczy.

konto_usuniete

  • 56 / 5423
  • Użytkownik
14-05-2008, 16:26
Słuchaliśmy tego samego zestawu na AS z Lancasterem-  :)
Legacy + BAT + Lektor Grand CD player

KRELL FPB200 + ProAc 3.5 (również w warunkach wystawowych)

Wadia 16 + wzmacniacz hybrydowy DIY + JMLab Mezzo Utopa

Transport TEAC VRDS+ DAC Assemblage + Upsampler Assemblage+ monobloki Son of Zen (Pass)+ Głośniki Kit Zollera

intuos

  • 1003 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 17:04
>> lancaster, 2008-05-14 12:48:18
...i skad ta ocena - czyli rozmowa o tym co kto lubi dlaczego uwaza za najlepsze :)
z moejj strony napisze ze wszystkie systemy dające oczucie istenieni instrumentu, a nie tylko elemntów dxwieku na nawet najwyzszym poziomie są wzorcem. W muzyce na żywo nigdy nie słyszalem zadnego tssss, tsssssssstssscyt :)
Ani tez buczacego basu(bas to instrument a nie pasmo przeciez - chyba ze chodzi o elektronicznie generowany)
Średnica ....no cóż....ma jej nie byc , bo w tym miejscu maja sie najcześciej pojawiac instrumenty, wykonawcy :)
I do tego instrumenty live są - spójne, a nie grajace pasmami/zakresami.


poczekaj lancaster jak uslysz moj system sluchawkowy z yamahami yh1000 jako sluchawkami na czele, zmienisz zdanie na pewne tematy...;) i zrozumiesz czemu dynamiki nigdy nie beda graly muzyki chocby niewiem jak byly dobre :). Niestety jednak nie wszyscy chca slyszec muzyke, przekladajac detal ponad nia.
ale to moje zdanie

lancaster

  • Gość
14-05-2008, 17:08
Roland, ak sobie ktoś zrobi tssstssss to ma :) W kazdym razie normalnie na zywo kobietę ktorą by wydawala z siebie cos takiego wziałbym za kosmitę :)
....podobnie rzecz się ma z "piszczącymi" trabkami(tak jakby słuchajacy nigdy wczesniej nie słyszal trąbki), chudymi(bez drewnianego pudła)strunami gitary akustycznej itp....problemem jest tez skala.
Tu nie chodzi o to żeby coś komuś udowadniać.....jak ktos lubi "specyficznie" to nie ma problemu. Pytam bo dobrze wiedziec czyms ie ludzie kieruja wybierajac konkretny system jako bliski ....no własnie czemu najbliższy :)

lancaster

  • Gość
14-05-2008, 17:10
intuos, muzyka to muzyka. Najczesciej jak ktos jest głuchy to zarzuca to innym. Wiecej detali jest uwazam potrzebnych ludziom którzy muzyki i tak nei uslyszą :))))
...to w wiekszosci fani gonienia króliczka - i uwazam jest to sport jak kazdy inny, nie wtrącam się.

intuos

  • 1003 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 17:28
acz mam CAL i moge powiedziec ze sa pod pewnymi wzgledami wybitne, a rozpatrujac ich cene sa rewelacja- ja nabylem za 142zl....
dynamiki maja cos dziwnego cos co nigdy nie pozwoli im wg mnie zagrac "na zywo",ale mowi to osoba na codzien sluchajaca tylko orthodynamikow.

intuos

  • 1003 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 17:38
w kreativach gdyby denko i pokrywke drivera wylozyc od srodka obudowy/komory taka cieniutka mata bitumiczna uzywana do wyciszania wnetrz samochodow, zniknely by wzbudzenia na basie i dzwiek zblizyl by sie do -nie zartuje- ultrason 9... bo one graja podobnie, acz duzo czysciej.

majkel

  • 7476 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 18:54
Tomek, po prostu nie miałeś szczęścia do usłyszenia zestawu, w którym dynamiczne zagrają jak na żywo. Dla mnie to jest możliwe nawet na DT880 Pro, no ale może ja się łatwo daję nabrać. ;) Co do CAL!, one się ocierają o realizm, gdy są dobrze napędzone. Mam je drugi dzień już swoje własne, i zadziwiają mnie coraz bardziej. 8-)

intuos

  • 1003 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 00:34
Michal,

mam w domu zestaw ktory obecnie zmiata z ziemi "Slawka".... i moge powiedziec ze creaticy brzmia siwetnie, dla mnie ocieraja sie na moim systemie o ultrasone 9, i graj bardzo realistycznie.
Ale ja kocham bogate w "ludzka srednice" sluchawki yamahy:)
powiem tak, nie ma dla mnie lepszych dynamikow niz U9,a zaraz po nich CAL!....wystarczy Michal :)