Audiohobby.pl

Audiomatus i inne klasy D.

rochu

  • 332 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2008, 02:20
Od kilku dni słucham DAC-a Phoenix ze starą lampką ECC83 Siemensa.
Musze przyznać że połaczenie klasy D z lampą tworzy niebywale ciekawy melanż.
Wyciągnęło mi przestrzeń, pojawiło się więcej powietrza, wzmocnieniu uległa niższa średnica, lekko rozmazały się niektóre szczegóły ale za to dzwięk jest jeszcze bardziej jedwabisty. Jest na prawdę nieźle.
Kto wie. Może trzeba mi preampa na lampie do Audiomatusa.

H.P.

  • 166 / 5899
  • Aktywny użytkownik
29-04-2008, 20:41
Czy tutaj da się te moduły kupić?
http://www.semiconductor-sanyo.jp/icepower/lineup.htm

konto_usuniete

  • 402 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
29-04-2008, 23:36
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

rochu

  • 332 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2008, 00:41
>> parmenides>
Ja tak nie uważam ale rzeczywiście takie głosy się podnosza - vide opis Discomaniaka na AS z odsłuchu u mnie sprzed miesiąca.
Czy tak było wtedy w rzeczywistości - wg mnie wszystko zalezy od preferencji słuchającego.
Zródło czyli Lynx 2 ze sterownikami ASIO (czyli bardzo liniowo) + Audiomatus który praktycznie nic nie dodaje od siebie + Yamaha NS 690 (krewniak studyjnego NS 1000).
To nie był dzwięk dla audiofila.  Brak było romanycznosci i tego ciepełka które jednak wiekszość braci tak kocha.

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
30-04-2008, 01:44
Ja miałem okazji słuchać u kolegi Rocha także poza komputerem ze swojego przyniesionego gramiaka przeznaczonego do małych rozgłośni radiowych JVC QL G-90z napędem  DD sterowanym kwarcem i ramieniem liniowym-nowa wkładka studyjna  ATH AT331LP z igła ze szlifem Sibatha (Linear contact). Szło to przez pre gramofonowe Stefana B , Audiomatusy oraz w/w Yamachy i grało to bardzo miodnie.Tak ze podejrzewam że w kość daje samo CD jak i zapis cyfrowy i o dziwo u kolegi Rocha pierwsze co zrobiłem przy odsłuchach z jednego i i drugiego żrudła to skorygowałem na Yamachach średnie tony w dół według mnie było trochę za dużo właśnie tego żeby było wszystko zrównoważone tonalnie i to mogło być raczej w naturze gry Yamach  a nie Audiomatusów. Na drugi dzień byli inni forumowicze i z relacji kolegi Rocha nikt nie kręcił regulatorem w inną pozycję niż ustawioną przeze mnie, tak że było chyba raczej ok skoro nikomu to nie przeszkadzało (mnie wtedy nie było).Kapitalna w Audiomatusach według mnie jest ta czerń w muzyce faktycznie zjawisko tak realne jak mieniąca się woda w basenie no bo jak można usłyszeć brak dżwięku a jednak coś takiego Audiomatusy potrafią zrobić.Sądzę że przed Audiomatusami jeszcze otwierają się większe perspektywy trzeba mieć tylko jakieś czysto grające bez nalotów cyfrowych żródło a jak wiemy to niestety kosztuje .
Ciepełko to ja mam w swoich 2x200 wat wzmacniaczu latem to chyba będę go gdzieś musiał dalej postawić ;) a tak serio jeśli Audiomatusy potrafią zagrać także miękko i delikatnie to nie wiem gdzie ten wyimaginowany problem ?

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
14-05-2008, 14:18
http://www.acoustic-reality.com/

Zobaczcie tutaj. Wzmacniacze na icePowerach w dość ciekawych cenach.