Audiohobby.pl

Mały zestaw do małego pokoju

jeycam

  • 150 / 5525
  • Aktywny użytkownik
18-05-2011, 11:34
Panowie,
Chcę powoli skompletować zestaw audio do nowego mieszkania. Pokój będzie miał ok. 17,5 m2, ale w związku z tym, że będzie to jedyny pokój, same komponenty muszą zajmować jak najmniej miejsca. Na kolumny miejsce znajdę. ;) Chcę, żeby zestaw miał odtwarzacz CD (i najlepiej wyjście cyfrowe), a wzmacniacz co najmniej 3 wejścia na RCA. Przedział cenowy to ok. 3000 zł. Funkcjonalnie idealnie pasuje Denon F-107 oraz  inne od firmowych kolumny (Monitor Audio BX2, Kef iQ30, B&W 685/601?). Co o tym sądzicie? Poradzi sobie? Czy może warto zainteresować się czymś innym?  

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2011, 11:50
Osobiście zainteresowałbym się aktywnymi kolumnami z serii niby studyjnych tzw. aktywnymi monitorami bliskiego i średniego pola - przyglądnij się KRK serii RP G2 (np 8 lub 6), Adamach serii A?X.

marcow

  • 1045 / 5354
  • Ekspert
18-05-2011, 12:01
Aktywne głośniki i PC-audio, masz wtedy wszystko: audio, video i kompa!
Ja gdybym dzisiaj kompletował system to bym poszedł w tym kierunku.

reactor

  • 1649 / 5339
  • Ekspert
18-05-2011, 12:37
Co jak co, ale po Tobie to się tego nie spodziewałem. PC audio?, serio?  -  tfuuuu!!!!! ;)






---Sprzedam wzmacniacz słuchawkowy Holdegron H2---

marcow

  • 1045 / 5354
  • Ekspert
18-05-2011, 14:24
Mam doświadczenie ponad XXX lat audiofilji i wiem co mówię!
Za dziesięć lat nikt nie będzie się pytał o CD.

jeycam

  • 150 / 5525
  • Aktywny użytkownik
18-05-2011, 15:02
asmagus, do aktywnych monitorów i tak i tak musiałbym kupić pre, a do tego kable RCA lub XLR są grubsze od głośnikowych i trudniej je ukryć - rozważałem taką opcję, ale z tych powodów z niej zrezygnowałem.
marcow, z PC-Audio nie rezygnuję, również uważam, że to najlepsza opcja, jednak mam trochę inną wizję. Do takiego mini zestawu chcę podłączyć Airport Express i muzykę streamować z laptopa. Do tego do takiego wzmacniacza podłączyć bezpośrednio CD (żeby powachlować sobie od czasu do czasu płytami), właśnie AirPorta i PS3, DACa chcę uniknąć, bo to nie ma być przesadnie audiofilski zestaw. Chciałbym również w przyszłości podłączyć gramofon.
Alternatywną opcją jest po prostu wzmacniacz z tunerem + kolumny, z CD mogę zrezygnować, jednak tutaj również nic w miarę małego i zgrabnego nie przychodzi mi na myśl.

jeycam

  • 150 / 5525
  • Aktywny użytkownik
19-05-2011, 14:08
Pogooglowałem i poczytałem, chyba jednak budżet "trochę" przekroczę. Moim obecnym faworytem na zestaw kawalerkowy do wszystkiego jest... Peachtree Audio Nova i Paradigm Monitor Titan. Na Novę jestem praktycznie zdecydowany, lubię takie sprzęty, tematem dyskusji zostają kolumny. Muzyką słuchaną głównie będzie rock, od czasu do czasu może jakiś jazz, pop, czy blues. Macie jakieś inne propozycje?