Audiohobby.pl

Problemy z wkładką AT-120E

marcow

  • 1045 / 5352
  • Ekspert
03-03-2011, 16:29
Ja od niedawna interesuję się ponownie gramofonami.
Jednak słyszałem, że przy ulta lekkich ramionach występują takie problemy jak u Ciebie!
Zapobiegać temu mają "gumowe" przekładki między odważnikami przeciwwagi i ich odpowiednia regulacja.
Jestem za świeży aby podpowiedzieć bardziej precyzyjnie. Jednak myślę, że trzeba pójść tym tropem.

Spatz

  • 8 / 4814
  • Nowy użytkownik
15-03-2011, 15:26
Namęczyłem się zdrowo, żeby rozwiązać ten problem i ... udało mi się. Okazało się, że gdy naprawdę porządnie ustawiłem i wypoziomowałem gramofon (wcześniej jedna z nóżek "wisiała" w powietrzu) problem zniknął. Podejrzewam, że cała obudowa musiała wpadać w rezonans, chociaż trochę mnie to dziwi, bo przecież ten model waży prawie 6 kg.
Mimo "sukcesu" postanowiłem nie używać AT-120E z ramieniem ULM. Założyłem ją do gramofonu, którego ramię należy do tych o "średniej" masie. I po problemie...

williams82

  • 15 / 4765
  • Nowy użytkownik
15-05-2011, 03:39
Miałem podobne problemy ( PHILIPS F7112 SynchroDrive - Belgia, napęd paskowy, obudowa plastikowa, hiperlekki ). Polecam ( o ile jest taka możliwośc ) naklejenie kilku warstw płaskich ołowianych ciężarków ( stosowanych do wyważania kół z alufelgami ) od wewnętrznej strony dolnej obudowy. Do tego jakaś pianka lub gąbka pod gramofon - niezbyt twarda, bo to nic nie da ale i niezbyt miękka, bo inaczej sprzęt nam "usiądzie" na blacie. Bardzo dużo zależy od zawieszenia gramofonu, niestety... :)