Audiohobby.pl

Szlify

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5342
  • Ekspert
04-05-2011, 23:25
Fajny i cieszy mnie że postawiłem na Micro Line w swoim gramiaku :)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5342
  • Ekspert
04-05-2011, 23:29
Duża powierzchnia styku, mały nacisk jednostkowy i możliwość przenoszenia bardzo małej długości fal. No i to co ja zauważyłem zużyte płyty czyta niejako ponad częścią wytartą.

Ahmed

  • Gość
04-05-2011, 23:30
U mnie Fritz Gyger.

fubb

  • 98 / 4967
  • Użytkownik
11-05-2011, 22:56
w ostatnich 3 latach, nie koniecznie właściwa kolejność
1.line contakt ,
2.vdh1,
3.grado -ichnią gradacje igieł słychać,
4. gyger ,
5.specjal round,
6.nude FG70 ,
7.eliptical 0,3 ,
8.concial
luźne uwagi z mojego bambino
1. tutaj słychać za co sie płaci, kupa informacji, ale stan płyt musi być bardzo dobry dla tej igły ,napewno nie najcichsza w skali 1-5 dałbym jej 4-
2.najcichsza ,na dzień dobry nie robi wrażenia
3.średnica chyba najlepsza ze wszystkich najbardziej aksamitna
4.salwy smiechu - grunt to reklama
5.dla mnie czarny koń mojej listy, prymitywny szlif ,ale w starych tłoczeniach rewelacja
6.zbyt ostry dosadny dzwięk jak dla mnie choć jak się wpasuje w system moze się podobać
7.tak jak 1 robi wrażenie  od pierwszej sekundy ale lepsze droższe szlify mogą "wiecej"
8.w cenie 1kzł jak dla mnie najlepszy dzwięk, bardzo łaskawa dla płyt używanych

  • Gość
23-05-2011, 09:46
Schibata Micro Line

EMT Micro Line by Schibata...

  • Gość
23-05-2011, 09:46
Shibata.

  • Gość
23-05-2011, 09:47
Piprzy się forum, zjada wpisy ?

Gustaw

  • Gość
23-05-2011, 10:41
>> fubb, 2011-05-11 22:56:25
4.salwy smiechu - grunt to reklama

Co było nie tak z tym Gygerem ?
Ja swojego Goldringa 1042 z Gygerem S kupiłem po wcześniejszym przetestowaniu mojego gramofonu na identycznej wkładce znajomego. Śmiechu nie było a raczej opad szczeny.

fubb

  • 98 / 4967
  • Użytkownik
23-05-2011, 23:44
Gustaw.
Jak mniemam było wszystko na tak , cały układ spasowany ,wkładka ramię, a jednak  bez podniet , zważywszy opowieści o cudach z tą wkładką, zbyt lekko jak dla mnie.
,a  poza tym nie rozwijając napiszę tak, to podstawowa budżetowa wkładka do słuchanie muzyki ,a nie do jej odtwarzania jak na większości tańszych wkładek i to jest jej plus, ale w tej cenie można lepiej ,już
stary dynavector 20b(podobna waga) w tym samym układzie, w stosunku do goldringa to była przepaść/ napiszę/  prawie w każdym aspekcie.

z -opadem szczeny- to bym uważał wszak możesz już jej nie podnieść jak usłyszysz „przyzwoitą” wkładkę np. 3 czy 5 x droższą wtedy może się okazać że –cutowy- goldring 1042 ledwo wydaje dźwięki ;)
jedno wiem po swoich eksperymentach i powiedzmy "opiniach słuchaczy"z ostatnich m-cy ,oszczedzisz na pre i ramieniu ,ale nie na wkładce , majac przeciętne bambino i przyzwoite pre , władowaną kasę w cartridge słychać bardzo-piszę o producentach "markowych"(nie wszystkich oczywiscie)

z innej beczki:
 po 3- mc słuchania zdecydowanie lepszym zakupem jest denon 103 r bo jeszcze tańszy od 1042), tak wiem to mc i nie można tego porównać ,choc dlaczego nie , jednak zaznaczę ta lepszość jest złudna bo goldring zagra na prawie każdym  gramofonie z podstawowym ramieniem zazwyczaj średniolekkim z przeciętnym pre, natomiast dla japończyka takie podejście to zabójstwo, musisz organizować ciężkie ramię(bynajmniej nie 15gramowe) i bardzo przyzwoite pre wtedy zaśpiewa –czyli koszty.

Gustaw

  • Gość
24-05-2011, 00:39
>> fubb, 2011-05-23 23:44:18
z -opadem szczeny- to bym uważał wszak możesz już jej nie podnieść jak usłyszysz „przyzwoitą” wkładkę np. 3 czy 5 x droższą wtedy może się okazać że –cutowy- goldring 1042 ledwo wydaje dźwięki ;)

Słuchałem kilku drogich wkładek. Jakiś wypaśny Benz MC grał na Kuzmie lepiej od mojego Gygera S ale nie w każdych aspektach dźwięku. Verdier z Ortofonem SPU też mnie nie powalił ale tutaj akurat pre mogło być problemem. Zdaję sobie sprawę, że 1042 to żaden super high-end nie jest ale jak sie tego starego Thorensa, z lekkim ramieniem i z tą wkładką dobrze ustawi to potrafi zagrać dobrze a z dobrze dobranym Pre lampowym nawet bardzo dobrze, przynajmniej w odniesieniu do moich wymagań.  Wiem, że w moim systemie nie wkładka jest ograniczeniem tylko pre. Z Sensorem i z DIY lampowym było znacznie lepiej niż z klonem VSPS-a. Będzie lepsze Pre to kiedyś zacznę się rozglądać za upgradem gramofonu i wkładki.

Ahmed

  • Gość
17-01-2012, 01:18
&feature=player_embedded

Jak się robi Wilsona Benesza

lubelak

  • 20 / 4470
  • Użytkownik
05-02-2012, 17:53
nie chce zakładać nowego wątku wiec tutaj prosze o radę..
mój sprzęt to thorens td 316 po sporej ilości modyfikacji, obecna wkładka z jaką kupiłem gramofon to ortofon omb30. Cały tor gra na prawdę średnio, mało góry, niewiele środka, dużo strzałów nawet szumów..
Wkładka raczej do tanich nie należała wiec mniemam że gramofon za niecałe 1k z tą wkładką może świadczyć o jej zurzyciu. Dodatkowo igła nie prowadzi się symetrycznie po rowku tylko jest mocno skrzywiona w prawo..

Chciałbym kupić nową wkłądkę ale totalnie nie mam pojęcia jaką, to mój pierwszy gramofon i nie mam o tym pojęcia stąd prosba o pomoc- jaką wkładkę budżetową ( do 1500zł) mogę zakupic do tego sprzętu i muzyki jazzowo-funkowej? Napaliłem sie na goldringa ale po powyższych postach zacząłem się zastanawiać..
Z góry dzięki za pomoc.

WOY

  • 582 / 4636
  • Ekspert
17-02-2012, 18:02
Kolego czy przypadkiem nie poniosło  Cię z ceną wkładki BUDŻETOWEJ 1500 pln???

L3VY

  • 224 / 5624
  • Aktywny użytkownik
17-02-2012, 18:43
Miałem Goldringa 1012 i 1042. Ten drugi jest bardziej wyrównany w całym paśmie, 1012 bardziej akcentuje wyższy bas i średnicę, za to 1042 ma wyraźniejsze wysokie tony z zachowaniem ocieplenia.

Budżetowa wkładka to jak najbardziej okolice 1500zł i więcej. Poniżej tej sumy nie ma za wiele dobrze grających wkładek, a miałem ich już z 10 różnych. Po za tym np. taka AT 440MLa kiedyś kosztowała 450zł, a teraz 637zł więc nawet te średnio fajne kosztują sporo więcej niż choćby 2 lata temu.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl