Audiohobby.pl

Spotkanie wielbicieli głośników szerokopasmowych i koncentrycznych

  • Gość
13-05-2011, 01:49
Lutek - pozdrowienia serdeczne i życzenia zdrowia od trolli!

marcow

  • 1045 / 5353
  • Ekspert
22-05-2011, 07:07
W sobotę 28-ego o 18,00 czekam na zainteresowanych ww tematem.
Proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa na PW to przyślę zaproszenie i adres spotkania.

Lutek

  • 535 / 5864
  • Ekspert
23-05-2011, 20:48
>palton
>390n

Dzieki.

A wszystkim uczestnikom spotkania zycze przyjemnego sluchania szerokopasmowcow i koaksjali.
A co do mojej skromnej opinii, to na chwile obecna musze sie zgodzic ze stwierdzeniem "almagr-y" : "koncentryk rządzi !!!" :-)

marcow

  • 1045 / 5353
  • Ekspert
24-05-2011, 18:11
Lutek wracaj do zdrowia! Pozdrawiam!

Lutek

  • 535 / 5864
  • Ekspert
24-05-2011, 19:37
>marcow
Dziekuje.  Gdzie w Swarzedzu organizujesz to spotkanie - jesli mozna wiedziec ? U siebie w mieszkaniu, czy w innym miejscu ? Jak z akustyka ?

reactor

  • 1649 / 5338
  • Ekspert
28-05-2011, 22:39
Marcow jeszcze raz bardzo dziękuję za zorganizowanie spotkania. Cieszę się, że znowu mieliśmy okazję pogawędzić w miłym towarzystwie :)

lancaster

  • Gość
29-05-2011, 03:37
Fotki

lancaster

  • Gość
29-05-2011, 03:38
,

lancaster

  • Gość
29-05-2011, 04:25
Późno w noc to tylko krótko :-)

Podziękowania za organizacje spotkania. Głośniki made in DDR jak dla mnie super. Szybki dźwięk, Naprawdę satysfakcjonująca góra, brak najniższego basu, ale ten który jest świetnie zwarty i energetyczny. Są naprawdę maleńkie, niemniej dźwięk który się z nich wydobywa w ogóle nie koresponduje z wielkością (przynajmniej w  mniejszych pomieszczeniach i bez ekstremalnie wysokich natężeń głośności - a potrafią zagrać naprawdę głośno)
oj...trzeba się naprawdę naszukać kolumn grających z taką werwą. Zaskakująco dobry dźwięk.
Dla mnie osobiście świetna propozycja dla osób z utartymi przekonaniami o "szerokopasmówkowym" brzmieniu. Nie ma czegoś takiego w  dobrej konfiguracji. Jest po prostu dobry dźwięk jakiego może tym maleństwom pozazdrościć w pewnych aspektach wiele nawet tysiąc razy (kosztowały 30zł :-)) kolumn....albo i więcej niż tysiąc razy....
Pewnie spora zasługą byłą konfiguracja. Monobloki Quada bardzo muzykalne, zrobione  w czasach kiedy sprzęt robiło się dla dźwięku....w każdym razie jako całość dla mnie osobiście ten dźwięk był największym zaskoczeniem in plus spotkania.

Obok (niebieskie) monitory Janka na Tesli. Konstrukcja aktywna z korekcją basu i chyba średnich tonów (proszę mnie poprawić, jeśli nie były ruszane).
Słuchałem już tych kolumn kilka miesięcy wcześniej w innych warunkach i co zrobiło na mnie największe wrażenie oprócz motoryki to bas. Schodził naprawdę nisko (pewnie okolice 40Hz)....jak na tej wielkości konstrukcję i ten głośnik wręcz fenomenalnie nisko.
Typ prezentacji bardzo podobny do szerokopasmowców marcowa. Odnośnie samego basu to w Teslach schodził zdecydowanie niżej, ale też nie miał tak fajnie zaznaczonego kick-basu.
Charakter średnicy i góry pasma podobny, skala większa. Nie wymagają podpinania Quada :-) bo wzmacniacz mają na pokładzie. Dźwięk w kategoriach cena jakość  - brakuje skali (w przypadku monitorów marcowa kupnych za zdaje się 30zł mówienie o skali cena/jakość jest pastwieniem się nad nią :-))

DIY na TB + Monacor. Konstrukcja dipolowa dla szerokopasmowca i wentylowana dla basowca. Razem z głośnikami przywieźliśmy korektor dopasowujący pasmo do akustyki pomieszczenia, ale ostatecznie słuchaliśmy bez niego (moim zdaniem szkoda). Znam TB z kilku odsłuchów i pod wieloma względami nie słuchałem do tej pory lepszego szerokopasmowca (a trochę tego było). Dźwięk w skali bezwzględnej wydający się czasami bardziej wyrównany i klarowny od klasycznych liniowo dogranych głośników z bardzo ładną średnicą i góra pasma.
Zestaw jako całość muszę powiedzieć w 100% usatysfakcjonował mnie tylko na kilku płytach (Miles Davis, muzyka organowa, Marcus Miller) na innych bywało różnie
DIY jak to DIY trzeba pewnie jeszcze dograć zanim w pełni pokaże swoje możliwości w każdych warunkach :-) ....lub po prostu cechą pomieszczenia u marcowa jest bardzo dobre tłumienie co w kategoriach bezwzględnych ogólnie jest zaletą (Zoller grają raczej jasno) ale dla głośnika szerokopasmowego niekoniecznie nią być musi (z moich doświadczeń preferują raczej żywszą akustykę). Tak jak pisałem wcześniej podpięty na początku spotkania korektor załatwiał sprawę na tyle, ze góry pasma bywało nawet za dużo (bezproblemowo można było dopasować do gustu/systemu).
Zestawu słuchałam kilkukrotnie wcześniej u cervantesa i tam brzmi zupełnie inaczej....hehe, tzn nie tylko głośniej ;-)

Tak czy inaczej dzięki za miło spędzony wieczór.


...miało być krótko, wyszło trochę dłużej.

Dobranoc :-)

janko

  • 186 / 5503
  • Aktywny użytkownik
29-05-2011, 22:30
W zasadzie recenzja Lana wyczerpuje to skromne, aczkolwiek owocne spotkanie. Ilość konstrukcji i zainteresowanych pozwala myśleć, że głośniki szerokopasmowe mają u nas jeszcze sporo przed sobą.
Mnie szczególnie pozytywnie zaskoczyła jakość tonów wysokich TB. Żadna część pasma nie wychodziła przed szereg. Kwesta zgrania z monacorem pozostawiała trochę do życzenia, ale skupiłem się głównie na TB biorąc pod uwagę, że nie była to ostateczna wersja (i bassreflex, którego nie preferuję).

Na temat monitorów na Teslach, powiem tyle, że aktywnie korygowany jest w nich jedynie bas. Kick-basu jest w nich mniej właśnie z tego powodu, ale zyskujemy za to większe jego rozciągnięcie.

i trochę fotek.

Lutek

  • 535 / 5864
  • Ekspert
30-05-2011, 16:51
Widze, ze nie mieliscie nic z koncentrykow do posluchania i porownan.

Gustaw

  • Gość
30-05-2011, 18:39
>> Lutek, 2011-05-30 16:51:16
Widze, ze nie mieliscie nic z koncentrykow do posluchania i porownan.

Przez Ciebie , Lutek, przez Ciebie ;-)))

Vinyloid

  • 2470 / 5112
  • Ekspert
31-05-2011, 03:12
Kilka słów ode mnie nt odsłuchów zestawów szerokopasmowych. Co do "kolumn" Zgadzam sie z lancasterem z wyjątkiem jego konstrukcji, w której moje uszy domagały się lekkiej redukcji średnicy. Były jednak płyty np. składanka muzyki J. Williamsa na której równowaga była idealna. Po małych modyfikacjach zapakowałbym je w jakąś ładną obudowę i bez mrugnięcia okiem zażądał solidnej, "audiofilskiej" ceny. Niebieskie kostki w swojej klasie również rewelacja. Kiedy wszedłem do pokoju, w którym stały przez dłuższą chwilę miałem wrażenie, że gra cały zestaw (JBL+DDR+"BlueCubes"), obecny w pomieszczeniu. DDR-om brakowało trochę basiska ale ogólnie bardzo OK. Po tym spotkaniu wiem jedno, raczej nie kupię już kolumn w sklepie (o ile kiedykolwiek jeszcze kupię) i bedę polecał znajomym oraz nieznajomym rozwiązania typu szerokopasmowego.
Podziękowania dla kol. marcowa za organizację i miłą dyskusję.

P.S.
Gustaw dobrze, że Cię nie było bo po odsłuchach modliłbyś się o korniki w domu. Nie żeby się zaraz rzucały na francuskie próchno ale z głodu, to taki owad nawet Focale zeżre.

Lutek

  • 535 / 5864
  • Ekspert
01-06-2011, 07:56
>> Gustaw, 2011-05-30 18:39:38
>> Lutek, 2011-05-30 16:51:16
Widze, ze nie mieliscie nic z koncentrykow do posluchania i porownan.
Przez Ciebie , Lutek, przez Ciebie ;-)))
 
Ale z czym mialbym przyjechac - gdyby nawet zdrowie pozwolilo - jesli takim malym kolumienkom made in DDR (kupionym za 30 zl), w pewnych aspekt  dzwieku moze pozazdroscic wiele kolumn 1000 razy drozszych - a nawet wiecej, jak napisal  "lancaster". Niestety, te co mam, kosztowalo duuuuuu...zo mniej :-)


Gustaw

  • Gość
01-06-2011, 09:29
>> Vinyloid, 2011-05-31 03:12:52
Gustaw dobrze, że Cię nie było bo po odsłuchach modliłbyś się o korniki w domu. Nie żeby się zaraz rzucały na francuskie próchno ale z głodu, to taki owad nawet Focale zeżre

Oby Twoje Denony 7000 stały się tak niezawodne jak Grado PS-1000.