Audiohobby.pl

Odsłuchy REGA DAC w salonie Q21

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
08-04-2011, 15:15
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa w najbliższym czasie na odsłuchy najnowszego przetwornika REGA DAC do salonu Q21. W ciągu kilkunastu dni pierwsze urządzenia będą dostępne w naszym salonie. Dla osób, które już teraz zarezerwują przetwornik, gwarantujemy dostawę w pierwszym możliwym terminie oraz bardzo miły prezent - wysokiej klasy przewód cyfrowy optyczny bądź koaxialny w zależności od Państwa wyboru zupełnie gratis.

Namawiamy także do lektury bardzo obszernej recenzji przetwornika, przygotowanej przez Marcina Olszewskiego na łamach magazynu audiostereo.pl - http://www.audiostereo.pl/rega-dac_81310.html

Salon Q21
Pabianice, Reymonta 12
Infolinia: 801 000 158
Tel. (42) 213 01 66
e-mail: q21@q21.pl
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

grynio

  • 453 / 5739
  • Zaawansowany użytkownik
26-04-2011, 18:41
Widać salon w Białymstoku pierdołami się nie zajmuje, więc może Q21 bardziej interesuje się klientem potrzebującym taniego kina domowego.
Powtarzam więc pytanie i proszę o odzew(może być na PW).

Zadanie:
Nagłośnić pomieszczenie 56 m2 o wysokości 3,2 m.

Wymagania:
Kino domowe 5.1, amplituner z niezależną drugą strefą stereo(wyjście z dźwiękiem na taras) + kolumny podłogowe na przód+ kolumny efektowe dipolowe, bez subwoofera, bez źródła.

Możliwości:
15- 17 kPLN.

Jakieś propozycje???

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
27-04-2011, 09:56
Witam,
oczywiście postaram się pomóc w doborze optymalnego systemu. Proszę jednak o trochę więcej szczegółów tzn.:
1. czy system audio (w salonie) będzie wykorzystywany do muzyki czy do kina. Czy ewentualnie musi to być rozwiązanie uniwersalne. Proszę podać gatunki muzyczne oraz preferencje brzmieniowe. Informacje te umożliwią mi chociaż w drobnym stopniu wybrać konfiguracje zbliżone gustem do Pana wymagań.
2. proszę w kilku słowach opisać pomieszczenie odsłuchowe, jego akustykę przede wszystkim,
3. czy są wymagania co do wizualnego aspektu kolumn (kolorystyka kolumn) oraz możliwości ustawienia przy ścianie (przedni czy tylny bass-reflex)

czekam na szczegóły
Jacek
Salon audio-video Q21

grynio

  • 453 / 5739
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2011, 13:38
1 System musi być uniwersalny i do tańca i do różańca.Muzyka to pop,rock,klasyka trochę jazzu, o disco polo nie pytałem:) Aha, bez ciężkiego grania, żadnego heavy metalu itp.
2 Akustyka, hymmm... duże przeszklenia bez firanek, ceramika na podłodze, piec kaflowy, mało mebli, czyli echo,echo,echo.Jedyny plus(plus?) to belki grube belki drewniane na suficie.
Wymagania wizualne to pewnie żona kolegi po zdjęciach powie: o te bardzo ładne kochanie te bierzemy:).
Czyli typowe audio do wszystkiego dla nieaudiofila do słabo wytłumionego nowoczesnego wnętrza o dużej kubaturze.
Ważne jest natomiast wyjście mocy drugiej strefy(ogrodowy taras z zewnętrznymi głośnikami), żeby można było poczytać książkę przy przyjemnych plumkaniach a w tym samym czasie żona ogląda 45 raz Titanica:)

Gustaw

  • Gość
28-04-2011, 15:57
>> grynio, 2011-04-28 13:38:23
żeby można było poczytać książkę przy przyjemnych plumkaniach a w tym samym czasie żona ogląda 45 raz Titanica:)

Przeprasza, że się wtrancam ale chyba czegoś nie łapię. Czyli dwie, niezależne, funkcje urządzenia działające w tym samym czasie ? Albo ja czegoś nie wiem albo nie da się jednocześnie dekodować DTS HD z BluRyja i słuchać na tarasie muzyki z Kubusia Puchatka lub wiadomości z radia i chyba nie ma to niczego wspólnego z oddzielnymi końcówkami mocy dla drugiej strefy. Może się mylę i technika poszła już tak do przodu, że się jednak da ?

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
28-04-2011, 15:59
Pozwolę sobie naszą dalszą rozmowę na temat konfiguracji przenieść na priva.

Wiele nowych amplitunerów posiada dwie lub trzy strefy, umożliwiające odsłuch dwóch/trzech zupełnie różnych źródeł dźwięku. Czyli nie ma problemu oglądać w salonie materiału z płyty BD, a na tarasie słuchać np. radia.
Salon audio-video Q21

Gustaw

  • Gość
28-04-2011, 16:14
Dzięki za wyjaśnienie. Jeżeli da się to robić równocześnie to oznacza, że moje doświadczenia w tej kwestii są już trochę wypłowiałe. :-)

asmagus

  • 4439 / 5446
  • Ekspert
28-04-2011, 16:19
>> Q21, 2011-04-28 15:59:58


Wiele nowych amplitunerów posiada dwie lub trzy strefy, umożliwiające odsłuch dwóch/trzech zupełnie różnych źródeł dźwięku. Czyli nie ma problemu oglądać w salonie materiału z płyty BD, a na tarasie słuchać np. radia.


Jakiś przykład takiego urządzenia w Państwa ofercie?

grynio

  • 453 / 5739
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2011, 16:28
>> asmagus, 2011-04-28 16:19:48
>> Q21, 2011-04-28 15:59:58


Wiele nowych amplitunerów posiada dwie lub trzy strefy, umożliwiające odsłuch dwóch/trzech zupełnie różnych źródeł dźwięku. Czyli nie ma problemu oglądać w salonie materiału z płyty BD, a na tarasie słuchać np. radia.


Jakiś przykład takiego urządzenia w Państwa ofercie?

Właśnie tak sobie wyobrażam działanie 2 strefy, że można słuchać tam innego źródła.
Moja AX-1 tak ma lecz tylko wyjścia RCA na drugą strefę ale to już babcia więc nie ma czego się dziwić.

Gustaw

  • Gość
28-04-2011, 16:47
>> grynio, 2011-04-28 16:28:53
>>Właśnie tak sobie wyobrażam działanie 2 strefy, że można słuchać tam innego źródła.

Ja sądziłem, że jest to po to aby przełączyć ten sam dźwięk z jednego pomieszczenia do drugiego lub ew. słuchać tego samego w dwóch miejscach. Trudno mi sobie wyobrazić łomot efektów subsonicznych z Terminatora 3 i jednoczesne słuchanie w pokoju obok La Folia de la Spagna przez inną osobę.

aallen

  • 651 / 5347
  • Ekspert
28-04-2011, 18:42
Ja także nie potrafię Sobie tego wyobrazić i uzmysłowić. Słyszałem wprawdzie o trzystrefowej klimatyzacji ale muzyki ? Wydaje mi się że Pan z Q21 nieprecyzyjnie wyraził swoje zdanie.

>> Wiele nowych amplitunerów posiada dwie lub trzy strefy, umożliwiające odsłuch dwóch/trzech zupełnie różnych źródeł dźwięku. Czyli nie ma problemu oglądać w salonie materiału z płyty BD, a na tarasie słuchać np. radia <<

Tutaj z pewnością chodziło o to że Amplituner faktycznie moze obsłużyć 3 ścieżki ale napewno nie z jednych głosnikow. Tu chyba bardziej chodzilo o rozprowadzenie dźwięku niezależnie do każdego rodzaju monitorów

aallen

  • 651 / 5347
  • Ekspert
28-04-2011, 18:44
np. mamy monitory podłączone do takiego amplitunera i rozprowadzone po calym domu, dzieki czemu żona w kuchni oglada Sobie Tytanica a mąż czerpiąc z tego samego Amplitunera w drugim pokoju oglada Terminatora

grynio

  • 453 / 5739
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2011, 20:07
Panowie,
sprawdziłem u siebie i na drugą strefę (ZONE 2) mogę przekierować dowolne źródło dźwięku podpięte do wzmacniacza AV.Trzeba podłączyć  tylko zewnętrzną końcówkę mocy.
Może Panowie z Q21 przetestują coś u siebie w salonie i Nas oświecą jak to jest w praktyce z nowymi produktami.
W sumie grzechem by było nie wykorzystanie tylu końcówek mocy zawartych w amplitunerze.
Można (jeżeli to możliwe) zrobić instalację multiroom dla ubogich.

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
30-04-2011, 22:48
Przykładem jest Denon AVR-3311 - urządzenie posiada 3 niezależne strefy, z czego dwie są aktywne (zasilane końcówkami mocy) a trzecia wymaga końcówki mocy. W każdej ze stref może być niezależnie wybrane inne źródło.
Salon audio-video Q21