Audiohobby.pl

Transformator zasilajacy uliczny - zaczynamy budowe

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
02-04-2008, 09:27
a to wszystko i tak są półśrodki. wiadomo - shit in, shit out

ja tam był zaczął od przeglądu elektrowni. albo nawet sprawdził jakość węgla. albo .... :) ehhhh - ciężko jest być audiofilem :)

ale ja wierzę w Vectora - on rozwiązał już wszystkie problemy z torem audio oprócz prądu. więc doprowadzi rzecz do końca choćby z naukowej ciekawości. albo z nudów ....
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

nowy2bis

  • 1058 / 5895
  • Ekspert
04-04-2008, 17:38
W firmie X zainstalowano drogą aparaturę o skokowym poborze mocy i po krótkim czasie trzeba było wzywać serwis producenta, bo aparat przestał prawidłowo funkcjonować. Okazało się, że w chwili zwiększonego poboru mocy napięcie siadało poniżej 200 V czemu był winny transformator w podstacji, który był bezpański. X myslała, że jego obsługę prowadzi Vatenfall, a ci z kolei w swoich papierach mieli iż to firma X jest odpowiedzialna za jego konserwację. Najęto elektryka z uprawnieniami i okazało się, że w transformatorze było zdecydowanie za mało oleju. Cud, że trafo się nie sfajczyło.

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 18:07
>nowy2 bis
:)

...pouczajaca historia.....:)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

michal

  • 59 / 5890
  • Użytkownik
25-04-2008, 10:07

lancaster

  • Gość
25-04-2008, 10:11
hehehe, sprawdzili chlopaki datę otwarcia wątku ?:)))))) A niby tacy techniczni. Pozdrowienia dla elektrody :))))
To chyba najlepsza primaaprilisowa wkręta jaka w tym roku wyszła :)))))

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
25-04-2008, 10:28
tak się rodzą legendy :))

ale z drugiej strony, jak znaleźli się tacy, co wzięli to na poważnie i się śmieją, to może są i tacy, co wzięli to na poważnie i własnie majdrują przy swoich transformatorach?

może dać jakieś dementi do prasy? na wszelki wypadek

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
25-04-2008, 11:56
UWAGA!!!!

Ten watek to byl zart!!!
Nie mieszajcie w trafach ulicznych!!! Tam jest naprawde wysokie napiecie!!! Moze zabic!!!
Na drzwiach przwaznie jest trupia czacha, na ktora nalezy bezwzglednie zracac uwage i brac na powaznie!!!

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
25-04-2008, 11:59
Przeczytalem tan watek na "elektrodzie"...........
Normalny szok.....!!!!!.........:))))))

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

vector

  • 321 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
25-04-2008, 12:06
No myslalem, ze sie naprawde posikam czytajac te ich wpisy....:))))
....chcieli zrobic debili z audiofili a zrobili sami z siebie............:)))))
buahahahahahahah........!!!!!!

Kilka cytatow:

"Ciekawe czy ten zawodnik co chciał trafo 15/04 wymieniać wie ile to kosztuje :) "

"Jak żyje nie słyszałem takich bredni.
Czytam i…. i jak bym czytał tekst jakiegoś kabaretu…
Ale oni to z taka powagą wypowiadają…
Widzę, że kierunkowe kable do głośników to pikuś…"

" No, trza wylać olej o jakiejś tam "lejności"... Zaraz spadnę z krzesła... :D . Głupków nie sieją - oni się sami rodzą, a imię mają wspólne: AUDIOFILE :) . mimo, że posty z 1.04.2008, to zdania o tych ludziach niestety zmienić nie mogę.... "Trawa im w uszach rośnie, palą ją i..." :D "

buahahahahahahaha......



A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

SKORSEZ

  • 1 / 5827
  • Nowy użytkownik
14-05-2008, 13:47
jak juz jesteś takim audiofilem to lepiej w sumie trochę dołożyć w lepszy sprzęt
to co znalazłeś za parę lat też będzie buczało i wtedy znowu o wymianę będziesz się pytał -  prawdziwy bezsens
lepiej od razu kup bezprzewodowy trafo ...
jak na 220V i tylko 40 domków to nie powinno być żadnych problemów a i bilans mocy się poprawi.
tylko uważaj żebyś kupił dobry musi mieć cos fi w granicach 0,1 lub mniejszy bo to jest najlepsza konfiguracja jeśli chodzi Ci o Bas o naprawdę czystym brzmieniu
czym wyższy cos fi transformatora tym niestety gorszy bas ale to już zależy od twoich preferencji :D a na wysokie tony to cos fi w zasadzie nie wpływa znacząco wiec można ten efekt pominąć. Samemu udało mi się kupić trafo bezprzewodowe z cos fi poniżej 0,08 ale w tech chwili nie pamiętam z jakiej to firmy
najlepiej popytaj na allegro oni tam maja masę tego typu rzeczy tylko nie wystawiają bo szkoda im na prowizje dla allegro ale jak popytasz to na pewno ktoś będzie miał i wystawi :)
a skoro już jesteśmy przy wkręcaniu ludzi to fajny pomysł. Tylko jak masz strony transformatora i go chcesz podłączyć odwrotnie to nie wykręcaj go na lewą stronę bo nie każdy trafo jest do tego zaprojektowany :D

lancaster

  • Gość
14-05-2008, 13:54
Skorse, z tego co znam sprze t vectora to dolozyć oczywiscie mozna ale czy sprzęt bedzie lepszy ????:)
Mocnbo watpię.....podaj jakies przyklady tych "lepszych" urządzeń ?:))))

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 13:58
marek,

skorse jest nowy jak widzę - robisz mu chrzest? :))

skorse,

spójrz wyżej na wpis vektora z 25 kwietnia (11:56 bodajże) :))
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5897
  • Ekspert
14-05-2008, 14:00
teraz doczytałem,

skorse,

to wiesz, że vetor robił sobie jaja i doradzasz mu żeby  odpuścił transformator?

nie kumam,

ale mam słaby dzień - jakiś katar wiosenny mi się przyplątał :)

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.