Audiohobby.pl

Przymiarki do wyboru kolumn podłogowych (KEF,DALI,Xavian ?)

Lord_Rayden

  • 118 / 4963
  • Aktywny użytkownik
14-03-2011, 13:50
Witajcie Audio_Znawcy ! :)

Bardzo powoli przymierzam się do wyboru kolumn - następców moich DALI 505. Na razie opieram się na recenzjach prasowych i internetowych. Zainteresowałem się KEF Q700, DALI IKON 6 MK2 oraz Xavian Duetto. Te Xaviany to w sumie chyba ekscentryczny wybór, bo pewnie nikt o nich nic nie wie. Napędzał będę kolumny wzmakiem NAD 312. Nadal NAD ;). Czy macie jakieś praktyczne doświadczenia w tym względzie ? Miał ktoś lub ma te kolumny ?
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

Cashlack

  • 1566 / 5801
  • Ekspert
15-03-2011, 00:38
Witaj ;-)

bardzo powoli polecam Ci zaprzestanie czytania gazetek branżowych i recenzji internetowych.

Jeżeli już bardzo musisz coś w systemie "ulepszyć" bo cię jakaś lekka nadwyżka gotówki swędzi, kup sobie używany wzmacniacz Cyrusa, albo lepiej zamów u forumowych elektroników GainClona.

Ja tam wielkim znawcą nie jestem - ot od paru lat korzystam z każdej możliwej okazji aby posłuchać czego się da i gdzie się da, posłuchałem ukradkiem różnych takich kolumn za 500 tyś zł i więcej, MBL i innych na AudioShow, topowych JBL w Oslo, Wilson Sophia w Nijmegen w Holandii, swojego czasu niemal wszystko budżetowe co było aktualnie recenzowane w gazetkach i powiem Ci, że graala nie znajdziesz.

Jeżeli już naprawdę musisz zmienic kolumny, kup proszę coś zrobionego w Polsce. Nie zawiedziesz się, zagra na 100% lepiej niż Wilson Sophia, i na 90% nie gorzej niż zagraniczne kolumny z 50% marżą dystrybutora.

pogoogluj:

Audio Academy
Harpia Acoustics
STX
ESA
Lity drut, first watt, full range.

Cashlack

  • 1566 / 5801
  • Ekspert
15-03-2011, 00:57
a ja gdym się miał odważyć na początek, na coś własnoręcznie zrobionego, to poszedłbym na próbę w to:

http://www.6moons.com/audioreviews/zigmahornet/zigmahornet.html


Lity drut, first watt, full range.

chipendal

  • 1 / 5859
  • Nowy użytkownik
15-03-2011, 12:52
>> Cashlack, 2011-03-15 00:38:06

Audio Academy
Harpia Acoustics
STX
ESA"

wypadaloby jeszcze dorzucic:-
Sundial
Akkus

gewurztraminer

  • 5 / 5285
  • Nowy użytkownik
27-03-2011, 18:24
Nie słuchaj żadnych podpowiedzi. Nie chodzi mi o to, że podpowiadający się nie znają ale o to, że KAŻDY MA INNE USZY i nie ma uniwersalnych prawd. NAD jest raczej wyrównany w paśmie więc wybór kolumn będzie bardzo istotny ze względu na charakterystykę dźwięku. Weź wzmacniacz i koniecznie swoje kable i poumawiaj się na odsłuchy. Wybierz te, które będą Ci najlepiej pasowały. Weź jednak pod uwagę fakt, że po pierwsze: sale odsłuchowe mają na pewno inną akustykę niż Twój pokój (wytłumione ściany itp). Po drugie: sprzedawcy również będą mieli swoje ulubione kolumny i co chyba najważniejsze różne rabaty na nie. (oczywiście im większy rabat od dystrybutora tym kolumny grają lepiej - w czym mogą pomóc specjalnie dobrane kable, interkonekty itp).
Najważniejsze są WŁASNE USZY.
Pozdrawiam - człowiek z branży