Audiohobby.pl

ERGO AMT STAX - przeprowadzka

jjurek

  • 2058 / 5816
  • Ekspert
13-04-2021, 18:51
Hedd ma chyba całe okładziny wykonanne z magnesów.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5277
  • Ekspert
13-04-2021, 22:22
Według mnie HEDD z samym ERGO AMT ma wspólne jedynie technologię w jakiej wykonane są przetworniki.
ERGO AMT jest zupełnie otwartą konstrukcją z obu stron.
Natomiast HEDD ma najwięcej wspólnego z moją wersją - czyli przetworniki z ERGO AMT w obudowie szczelnie zamkniętej od strony uszu i otwarte z zewnątrz.

Nie ukrywam, ze z ogromną ciekawością spoglądam na słuchawki HEDD, myślę, że kiedyś wykonam atak na tą konstrukcję :)
Pozwolę sobie wkleić ponownie moje zdjęcia z tego wątku:


α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Shakhal

  • 616 / 5578
  • Ekspert
27-07-2021, 01:02
Sam myślę czy nie rozebrać swoich HEDD i nie zrobić jakiejś modernizacji, chciałbym im zwiększyć scenę w głąb, ale nie wiem jak i czy to jest możliwe ;)

Krzysztof_M

  • 1469 / 5277
  • Ekspert
27-07-2021, 11:01
Twoje HEDD to w zasadzie produkcyjne wersje tego co ja zrobiłem :)
Jeśli chodzi o zmianę przestrzenności to zauważyłem przez lata, że jej postrzeganie i interpretacja jest cechą mocno osobniczą.
Nawet drobne zmiany dla niektórych powodowały spore zmiany w przestrzenności gdy inni nawet różnic nie dostrzegali.

Jednym ze sposobów był mój patent gdzie przetwornik w muszli mogłem obracać w 3 osiach (w ograniczonym zakresie oczywiście) i wszystko w czasie gdy to miałem na głowie i grała muzyka.
Taka zabawa dawała najlepsze rezultaty - więc jeśli chcesz coś "poczarować" z przestrzenią to pomyśl o sposobie na obracanie przetwornika w muszlach w czasie słuchania muzyki.
Coś na wzór manipulowania w AKG K1000.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −