Audiohobby.pl

Mytek Stereo 192-DSD DAC

nygus

  • 217 / 5883
  • Aktywny użytkownik
17-03-2012, 19:29
Zbiżenie na płytkę:
Takich cięć jak tu naliczyłem jeszcze siedem...

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
18-03-2012, 11:14
"Rzeczywiscie wyglada fajnie, tylko nie jestem przekonany do wykonania głośności, coś piszą o kombinacji w domenie cyfrowej i analogowej."

Regulacja jest pomyślana najlepiej jak tylko może być, ES9018 pracuje na 32 bitach więc jest z czego ścinać a dodatkowe rezystory (bodajże 3 poziomy, 3 - 9dB) pozwalają "oszczędzić" bity gdy wchodzimy na niższe poziomy głośności.

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
18-03-2012, 11:20
>> nsk, 2012-03-17 18:53:32
A może Accu DC901 ;)?

Co cię nagle skłoniło do Anedio?

Jak wiesz to dzięki Tobie zainteresowałem się Anedio:)
Mnie przekonuje duet wolfson wm9018 + ES9018 i to, że ten DACjest zaprojektowany bez jakichś większych oszczędności.
Jedyne co można poprawić (może w D3?) to lepszy stabilizator dla analogu i customowe filtry cyfrowe.

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
18-03-2012, 11:21
Accu też fajny, ale nie pasuje mi do reszty zestawu więc odpada;)

Kraft

  • 448 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
18-03-2012, 11:33
NAD wypuszcza ciekawą bestię
http://nadelectronics.com/products/masters-series/M51-Direct-Digital-DAC

Z tego co zrozumiałem nie stosują żadnej typowej kości DAC, tylko konwertują sygnał z PCM na PWM. Parametry, jak i funkcjonalność wyglądają imponująco.

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
18-03-2012, 12:45
>> nygus, 2012-03-17 19:29:01
Zbiżenie na płytkę:
Takich cięć jak tu naliczyłem jeszcze siedem...

Poziom prototypu DACa DIY:)

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
20-03-2012, 16:38
Jaka decyzja z DACem kolego nygus?
Szczerze powiedziawszy dziwią mnie Wasze analizy wnętrza produktu, ostatecznie kolega nygus będzie go s ł u c h a ł...
Obecnie mam na testach Calyxa 24/192 i nie mam najmniejszego zamiaru robić mu wiwisekcji. Po prostu uważnie mu się przysłuchuję ;)


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
20-03-2012, 17:24
Calyx w środku jest tak biedny, że nie pozostaje mi nic jak tylko pochwalić Twoje podejście:)

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
20-03-2012, 19:27
Dziękuję Emilu :>
Wcale tam nie zaglądam.

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Ged

  • 1715 / 5897
  • Ekspert
20-03-2012, 19:31
chrees
Napisz z czym porównujesz tego Calixa i jakie wnioski. Dlaczego o nim myślisz ?
Dziękuję

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
20-03-2012, 19:51
w.luczynski ---> Czekam na swój wzmacniacz, który będę miał w czwartek lub piątek; aktualnie siedzę na Energizerze Staxa + jakimś budżetowym wzmacniaczu Sony. Porównywać nie mam do czego, chyba, że do mojej karty dźwiękowej (Overture), która po prostu w żaden sposób do tego DACa, jak to się mówi, nie ma startu w żadnym aspekcie ;)

Emilu ---> Odniosłem się jedynie do oceny urządzeń służących do reprodukcji dźwięku przez pryzmat tego jak są zbudowane. Jak dla mnie ma to sens jeżeli staramy się wywnioskować, na podstawie budowy urządzenia, jak m o ż e  zagrać. Ale skoro mamy je już w garści i możemy sobie posłuchać... to czemu służy analiza wnętrzności?
Proszę nie traktować tego jak zarzut, po prostu mnie to ciekawi.


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

nygus

  • 217 / 5883
  • Aktywny użytkownik
20-03-2012, 22:31
Po tym co w środku można ocenić:
- czy się nie kupuje kota w worku (np. czy to nie jest klon układu 10x tańszego)
- czy ma szansę się nie zepsuć po roku, dwóch (jakość potencjometry, chińskie kondesatory, jakość montażu i styków, temperaturę radiatorów), a nawet jak nie zepsuć to zmienić/zepsuć brzmienie po jakimś czasie
- czy ma egzotyczne części i np. naprawa pogwarancyjna nie będzie możliwa

Mytek gra bardzo dobrze, otwartym i szczegółowym dźwiękiem. Przede wszsytkim przyjemnie się go słucha. Nie jest jeszcze to brzmieniowo Hi-End, ale w swojej cenie 1300E jest w czołówce jeśli chodzi o brzmienie i możiwości. Ma niestety sporo wad, jak np. problemy z kablami toslink - nie wszstkie łapie, czy bardzo głośny trzask na włączaniu i wyłączaniu (niektórzy powiedzą, że to nie wada, ale co jeśli wyłączą właśnie prąd, a ja będę miał akurat słuchawki na uszach? max. sygnał, czyli ok +20dB, 30 Vpeak, prosto w uszy), ciągle problemy firmware z DSD itp.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
20-03-2012, 22:42
nygus ---> pozwól, że powrócę do tego, co napisałem wyżej... Rozumiem, że skoro używasz tych swoich Staxów (dobrze pamiętam?) i uszu, to nie ma znaczenia, czy wewnątrz odsłuchiwanego urządzenia znajduje się "audiofilsko obudowany" DVD Pioneera czy też same złote bezpieczniki + super drogie olejowe kondensatory (czy co tam jeszcze... ;>). O ile się nie mylę (a mogę się mylić - nie jestem ani odrobinkę nieomylny - w razie czego poprawcie mnie) istnieje bardzo wiele super zaprojektowanych i idealnie wykonanych urządzeń, które "nie grają" i sporo "kultowych", w których po odkręceniu obudowy u osób znających się na elektronice włosy jeżą się na głowie, tak?
Tak czy owak chylę czoła jeżeli analizujesz budowę urządzenia pod kątem ewentualnych napraw (po)gwarancyjnych ;P

Oczywiście poprawcie mnie jeżeli napisałem coś niemądrego.



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

EMiL

  • 531 / 5882
  • Ekspert
20-03-2012, 22:57
chrees,
po prostu lubię wiedzieć co jest w środku:)

Calyx mnie szczerze intryguje, jak na urządzenie oferowane w tej cenie jest wykonany "po taniości" a podobno gra doskonale.

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
20-03-2012, 23:18
Emilu --> Posłucham sobie i ocenię czy dla mnie jest wart (niemałej) ceny, którą za niego wołają. Co zaś do podzespołów/części wkładanych do j a k i e g o k o l w i e k  DACa, to chyba oczywiste, że zwykle cena urządzenia nijak ma się do sumy ceny podzespołów i płacimy za "know-how" (za "aplikację" czy jak tam zwał). Czy kiedykolwiek, było inaczej?




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.